Nesviti predni svetla, neni to zarovkou

Od: Datum: 10.08.14 19:56 odpovědí: 6 změna: 11.08.14 00:15

Ahoj, dnes kdyz jsem vyjizdel s autem, tak jsem zjistil, ze mi nesviti potkavaci svetla (leve). Sviti mi jen prave svetlo, ale docela slabe. Nedavno mi to svitilo hodne (treba kdyz jsem stal pred zdi nebo za nejakym autem, tak bylo znat, ze svitim, ale ted ani to prave neni videt). Zkousel jsem zarovky prohodit a zarovkou to neni, porad sviti prave svetlo

-> sviti to, jak je dira uprostred dole (cervena tecka na prilozenem obrazku). Nejsem si jisty co ta zarovka co je nad tim, ktera se pridelava na ty svorky? ta mi nesviti vubec. Prijde mi to, ze to co sviti je parkovaci svetlo? Jinak je tam nastaveno automaticke sviceni, mam vypinac v poloze svetel celou dob.
Dalkova svetla funguji, ale najednou mi prestalo fungovat zapinani a vypinani dalkovych svetel. Abych svitil dalkovyma svetlama, tak tu packu musim drzet
prosim na co bych se mel podivat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.14 20:25
...začnete patici žárovky a pokračuje kabelazi...pokud svítí alespoň jedna pojistky atd.budou o.k. ta dálková budepproblém v oacce přepínaní...Volvo to bralo od Renaultu a u francouzů vcelku běžný jev po určitém čase...takže někde na vrakaci sehnat za stovku dvě jinou funkcni-idealne ještě na autě odzkouset...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.08.14 20:37

...prosim na co bych se mel podivat?

...na adresy autoelektrikářů...a pokud budeš mít odvahu musíš zkontrolovat ukostření,relátka světel,přepínač světel a další.

Ohodnoceno: 0x

Od: dawe®
Datum: 10.08.14 21:07

Tak jsem zjistil, ze byla prepalena pojistka, tak to pomohlo. Jinak si nejsem uplne jisty proc sviti parkovaci svetla a ne ty potkavaci? (ta modra tecka na obrazku) - tam je ta vetsi zarovka na svorkach.

Datum: 10.08.14 21:31

Protože mají každě jinou pojistku. Z důvodu bezpečnosti je vhodné, když je porucha na potkávacím světle, aby svítila alespoň parkovačka, aby vás v noci někdo nepovažoval za motocykl.

Od: dawe®
Datum: 10.08.14 21:33

Takze mam problem jeste s potkavacima svetlama. Jeste jsem zjistil, ze kdyz jsem startoval, tak ty potkavaci svetla bliknula, a pak zhasla a uz nic od te doby.

Datum: 11.08.14 00:15

Být tebou, tak se zaměřím na to automatické rozsvěcení. Zapnout by se měla světla po naskočení motoru - to pravděpodobně u tebe funguje, ale zřejmě nesepne relé, které má zůstat po dobu chodu motoru sepnuté.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.