Stabilizační tyčky

Od: Datum: 10.08.14 10:23 odpovědí: 5 změna: 10.08.14 19:43
avatar

Zdravím. Mám malou vůli v jedné tyčce stabilizátoru (budu obě měnit),může to mít vliv na třepání volantu kolem 120km/h až asi 140km/h? nebo mám hledat závadu ještě jinde...např vyvážení kol a podobně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.14 10:34
avatar

Nemyslím si, že by vůle na stabilizátoru zapříčinila vibrace volantu. Ten stabilizátor má jinou funkci - omezuje naklánění karoserie auta v zatáčkách. To co popisujete bych spíše opravdu připisoval nevývaze některého předního kola a pod.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.08.14 18:10
avatar
...obecné asi takhle-celej podvozek je komplex mnoha pohybujících se součásti pevnostem spocitane na nějakou zátěž,ve chvíli kdy jedna jediná "povolí" jsou o to víc namáhány ostatní...prosté jakmile začne na podvozku něco klepat,cvakat apod.je nacase důkladná kontrola kde co a jak na zvedaku-tim si usetrite spoustu peněz...vibrovat muže x věci,ale vyvážena kola jsou prvním a zásadním předpokladem...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 18:24
avatar

spíš než tyčky bud čep řízení nebo spodní čep nebo jak už někdo psal špatně vyvážený kolo

špatný tyčky stabilizátoru bud klepou nebo pokud sou vyrezlý vržou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 19:34
avatar

Tak čepy jsou všechny OK,na technický mi zjistili jen špatný stabilizační tyčky a ty nevržou,ani neklepou...nechám zkontrolovat ty kola :)

Od: trtr
Datum: 10.08.14 19:43

Zdavím, nechte to zkontrolovat a pokud to nepomůže, tak se podívejte na silentbloky ramen (nemusí být utržené, ale stačí jen popraskané či unavené) a také na uložení řízení, to je takové v gumových pouzdrech (toto má vliv také na vůli v řízení, tak zkuste jak jste na tom).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.