Tankování do kanystru

Od: Datum: 06.08.14 22:32 odpovědí: 16 změna: 07.08.14 16:33

Dobrý den, asi zvláštní dotaz, ale chci se zeptat, jaký je přesný postup tankování do kanystru na benzínce?

Nemám auto ani motorku, chci si natankovat benzín pro motorovou pilu. Děkuji za radu.

Ještě doplním, že jsem nikdy netankoval.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 22:38

Prijde vemes do ruky zelenou pistol , kouknes radeji dvakrat at tam je napsane benzin 95 ; pistol fuknes do kanystru a zmacknes tlacitko a drzis a cucis na ukazatel kolik litru tam jiz mas. Pak pistol vratis do stojanu a jdes zaplatit.

Ohodnoceno: 3x

Od: benzin
Datum: 06.08.14 22:41

Dobře, děkuju, já mám průhledný kanystr, takže uvidím :) někde jsem četl, že se to vypne samo, že je tam čidlo na té pistoli.

Od: gumid
Datum: 06.08.14 23:06

Ano, vypne samo i při tankování do kanystru. Neboj,nerozliješ to vedle.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.14 00:02

Zdravím,
s tankováním benzinu do průhledného kanystru bych byl opatrný - ne všechny kanystry jsou z důvodu použitého plastu vhodné pro použití na hořlaviny typu benzin. Tmavé kanystry, co se dnes prodávají, na to jsou určené. Na kanystry z neznámého plastu pozor.

Datum: 07.08.14 00:38

Děkuju za upozornění

Od: hop®
Datum: 06.08.14 22:38

Přijedu ke stojanu, natankuji benzín do kanystru, kanystr dám do auta a jdu zaplatit. Nehledejte v tom žádnou vědu...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.14 22:40

1.) Přijedete na benzinku ( možná je i varianta přijít pěšky)

2.) Položíte kanystr na zem a otevřete jeho víčko

3.) Vyberete správnou pistoli - pro pilu bych volil zelenou, označenou např Natural 95

4.) Pistoli zastrčíme do hrdla kanystru

5.) Stiskem páky pistole zahájíme tankování

6.) Pokud je pistole v kanystru dostatečně hluboko, vypne se tankování samo. Já však preferuji kontrolovat odebrané množství na displeji čerpadla a sám ukončím tankování při dosažení kapacity kanystru.

7.) Pistoli zavěsíme zpět do čerpadla.

8.) Uzavřeme víčko kanystru

9.) Odejdeme zaplatit palivo ke kase. Tento bod sice není nezbytný k provozu pily, ale pumpaři to mají takhle radši.

Ohodnoceno: 8x

Datum: 06.08.14 22:44

:D :D :D Děkujuu, takhle jsem to potřeboval vysvětlit :D

Datum: 06.08.14 22:53

10) U kasy zjistíme, že zatímco stojíme ve frontě, přijel další borec a k našim pěti litrům benzínu dotankoval dalších 40 a že místo dvou stovek po nás chtějí dva litry. Jak tam nestojí auto... *haha*

Od: asd*
Datum: 06.08.14 23:51

Tohle jaksi nejde - jak se zavěsí pistole do stojanu tak se stojan zablokuje ;)

Datum: 06.08.14 23:04

A ten kanystr tam nechá?

Od: buss®
Datum: 06.08.14 23:19

Tomu říkáme algoritmus, ale bod 1) píše že nemá auto, moto, takže bych psal dostavím se jakkoli na benzínku
10 uchopím kanistr a vzdálím se od benzínky.
Já ještě před tím dám do kanistru potřebné množství oleje, abych pak nezapomněl a nepřemýšlel později, zda jsem ho tam už dal.

Od: asd*
Datum: 06.08.14 23:54

olej - směs se míchá až později, jen to co se rychle vyřeže (max. do měsíce). A bacha na levné kanystry z baubau, mívají víčka z křehkýho plastu co rád praskne - rozlitý benzín může být dost veselá záležitost...

Datum: 07.08.14 00:36

olej dodám později, mám speciální olej pro pilu od výrobce pily

Datum: 07.08.14 08:43

Já jsem podobný "exot" jako tazatel. Já totiž jezdím tankovat k benzince na jízdním kole.

Kanystr mám na nosiči.

Ty uvedené postupy jsou všeobecně správné. Pouze je doplním.

Při tankování do kanystru je hrdlo pistole asi 15cm v kanystru. To znamená, že jakmile zpěněný benzín dosáhne na hrdlo pistole, zastaví se přívod paliva do pistole. Pokud tedy chceš natankovat plný kanystr, musíš pistoli z hrdla kanystru povytáhnout a pomalu tankovat. Pozor - benzín při tankování pění. Proto je lepší krátce tankovat a pak zase chvíli přestat, aby se pěna na hladině rozplynula.

Rozhodně kanystr netankuj až úplně po hrdlo. Nech tam minimálně 3cm vzduchu. Ten bude fungovat jako tlumič pokud se třeba kanystr při cestě domů ohřeje. Pokud bys ho naplnil až po okraj, tak by kanystr mohl prasknout a nebo se ti benzín protlačí přes víčko.

A pokud si na to sám netroufneš, tak požádej někoho z pracovníků čerpací stanice, ať na tebe během tankování dohlédne. On pokud budeš dělat něco špatně, tak to hned uvidí a upozorní tě.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 07.08.14 16:33

Toto je dobrá rada, dávám bod ! Nejen, že se benzin v kanystru ohřeje (v podzemní nádrži je studený) a tím pádem nabude na objemu a tenze par nad hladinou může při běžné teplotě dosahovat až 1,5 bar, což nemusí kanystr určený třeba na sirup vydržet. Pokud bys naplnil studeným benzinem kanystr až po hrdlo, tak jeho ohřátím vzniká přetlak, který každý kanystr roztrhne !

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.