Felicia 1,6 MPI nestartuje

Od: Datum: 06.08.14 19:53 odpovědí: 3 změna: 06.08.14 20:34

Dobrý den,

mám Felinu, která špatně startuje!

Otočím klíčkem na kontrolky, je slyšet bzučení otočím na start a motor jen cvakne a nic. Pokud nastartuji tak s ní není žádnej problém. Motor šlape jak hodinky. Nevím co s tím? prosím poradˇ te mi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 06.08.14 20:01

Zdravím, pokud něco cvaká, ale startér netočí, tak odpojte autobaterii, projděte všechny silové vodiče k němu a hlavně také ukostření a zemnící pásky. Poté vše zapojte zpět a zkuste nastartovat, pokud se to nezlepší, tak je asi špatný spínač (elektromagnet) na startéru a bude jej třeba vyměnit. Složité to moc není, horší je startér vymontovat. Pokud byste nalezl nějaký silový vodič či zemnící pásek poškozený, tak jej rozhodně nahraďte novým. Pozor, veškeré práce při demontáži startéru provádějte jen při odpojené autobaterii, ať nevznikne někde zkrat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dddomek*
Datum: 06.08.14 20:16

Děkuji mrknu na to:)

Datum: 06.08.14 20:34

Spíš je problém, že máš motor VW 1.6MPI AEE.

Rotor startéru drží jedním koncem v motoru a druhým koncem ve víku startéru. Hřídel rotoru je v hliníkovém bloku vložena přes mosazné pouzdro. To se časem vymačká a rotor má vůle. Pak to startuje dost ztěžka nebo vůbec. Rotor se díky vůli lepí na stěny statoru mag. silou a nechce se točit.

Pouzdro se dá vyměnit, ale blbí přístup. Nejlépe se do něj vytočí závit, zašroubuje šroub a beranidlem se vyrazí ven a pak se naklepne nové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.