Skončilo povinné ručení - auto je odtaženo

Od: Datum: 05.08.14 08:44 odpovědí: 11 změna: 07.08.14 12:51

Dobrý den,

pokusím se to zestručnit - nebudu tedy sdělovat důvody proč a jak, vše má své opodstatnění.

1. Auto - Felicie je cca 2 měsíce odtažené, nemá technickou

2. 27.7. skončilo povinné ručení

3. Autu chci udělat během tohoto měsíce Technickou, převod a prodat ho.

Dotaz: Jak se mám zachovat s povinným ručením abych nemusel platit pokutu? V případě že je auto odtaženo a nepojízdné nemusím na něj platit Povinné ručení je to tak? případně bude stačit když poté tuto skutečnost doložím?

Další věc - nemá smysl zařizovat nově POV když budu auto do měsíce prodávat? Udělají mi bez něj vůbec technickou a převod?

Vřele děkuji za odpovědi k tématu :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 09:09

I./ odtah správou služeb hl.města Prahy(popřípadě vašeho města) právně znamená,že předmět(vozidlo)nemáte ve své moci,tudíž za něj nemůžete nést zodpovědnost...otázka je hlavně finanční-po dvou měsících je cena vč.odtahu pěkných pár tisíc-až přes deset určitě-má smysl ještě řešit dále-hodnota vozu je značně pod cenou odtahu+"parkovného"...?

II./povinné v době kdy neprovozujete-zde zcela jasně doložitelné,být uzavřeno nemusí...(pečlivě uschovat doklady od odtahu přes zadržení vozu)

III./ opět souvisí s bodem I./-zjistěte kolik vás bude stát "vydání" vozu a podle toho-Felda v top stavu dnes prodejná max.lehce přes deset tisíc...podle toho se zařidte...

Ohodnoceno: 0x

Od: dzonis
Datum: 05.08.14 10:02

Parkovné mám samozřejmě zjištěné - žádné se neplatí(již několik let) jak říkám - nechtěl jsem sem vypisovat důvody a zbytečné nepodstatné detaily..

Datum: 05.08.14 10:18

nemusíte platit = jen a pouze SPZ v depozitu

takže bych doplatil dobu, co není pojištěné a je to OK

Datum: 05.08.14 11:00
To repkin nemate pravdu,platit se musi jen pkd hodlá provozovat!
pkd poj.zrušila smlouvu o pr,tak se nic doplatit nedá.max až se ozve ckp.

Datum: 05.08.14 11:23

Nic takového tazatel nepsal a pojišťovna smlouvu po dvou měsících nezaplacení nezruší, já zaplatil až po 4 a nic se nedělo. Navíc to, že auto nechává odstavené zdarma na odtahovém parkovišti je jeho problém, jediný, co by ho omlouvalo by mohla být nějaká nemoc nebo nepřítomnost v ČR. O tom ale tazatel taky nic nepsal. Každopádně je to o pohledu na věc a o logice, nelogice a o postupu úředníků a zákonem stanovených mezích. Logické je, co jsi napsal ty. Bohužel v našem státě moc logiky na úřadech nehledejme ...

doplněno 05.08.14 15:14:

jak jsem psal, doběhněte na pojišťovnu a ty dva měsíce zpětně doplaťte, je to to nejjednodduší

Datum: 05.08.14 15:47

Pojištění není platné 1 týden

Od: buss®
Datum: 05.08.14 12:34

Doporučuji si načíst dva zákony - 56/2001 a 168/1999. Prokažte, že vozidlo nebylo provozováno, jinak je povinnost pojištění hradit. Bez pojistky si na OdbDSA neškrknete.

Datum: 05.08.14 12:45

Vážení, prosím vyvarujte se zkratek - nejsem odborník a hlavně me zajímá jestli mám narychlo zařídit pojištění někde jinde abych neplatil pokutu... i když to bude jen na měsíc... hlavně jestli to má smysl, případně jak jinak to udělat.

Děkuji

Datum: 05.08.14 16:28

2) pojištění skončilo z jakého důvodu?

Pojistění nelze uzavřít a doplatit zpětně.

Jak se mám zachovat s povinným ručením abych nemusel platit pokutu?

Uzavřít pojištění, nebo dát značky do depozita, jinak se vysavujete nebezpečí sankcí od čkp a evidence vozidel.

V případě že je auto odtaženo a nepojízdné nemusím na něj platit

Ne, tak to není, vozidlo nesmíte provozovat, abyste nemusel mít pojištěné vozidlo, ale opět Vám hrozí sankce od evidence vozidel, pokud neodevzdáte značky do depozitu.

případně bude stačit když poté tuto skutečnost doložím... ano čkp bude stačit doložit, že jste neprovozoval, ale evidenci vozidel nikoliv.

nemá smysl zařizovat nově POV když budu auto do měsíce prodávat?Nemá to smysl..ale riskujete problémy

Udělají mi bez něj vůbec technickou a převod.. ano technickou udělají, jen nesmíte přijet po vlastní ose, ale na podvalníku.

Odhlášení vozidla na kupce udělají i bez pojištení.

Co dále není jasné?

doplněno 07.08.14 11:45:

dzonisi, najděte si mne on line na telefonu, skype ICQ..

a probereme všechny možnosti

doplněno 07.08.14 14:12:

a zkusil jste jakýkoliv vyhledávač?

milan.cukrar, nebo milancukrar?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.08.14 11:03

Děkuji, mohl bych Vás požádat a názor jak by jste se zachoval vy?

Vozidlo budu 16.8. vyzvedávat z odtahového dvora, momentálně nemám tedy povinné ručení ani technickou - potřebuji na vozidle udělat technickou a poté ho prodat - odhaduji že by se mohlo prodat do 1 měsíce...

Bude tedy potřeba udělat převod na nového majitele, čímž se i změní značky.

Předem Díky moc

Datum: 07.08.14 12:51

Nikde nevidím kontakt na skype/icq...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.