Převoz auta přes Švýcarsko

Od: Datum: 03.08.14 17:16 odpovědí: 8 změna: 04.08.14 14:24

Dobrý den,

Moc prosím o radu: Jsem pracovně ve Švýcarsku a chci si jet do německa koupit vyhlídlé auto. Problém je, že se chci vrátit ještě na cca 2 týdne sem a až po té ho odvést přes německo a přihlásit v Čr. Ptám se na pojištění ve švýcarsku, jestliže si koupéím za 120 Eur měsíční převozní značky.

Děkuji, Š.švestka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hbk
Datum: 03.08.14 17:58

Pane Švestko, bylo by vhodnější se zeptat u švýcarských a německých úřadů, nemyslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 21:45
avatar
Prevozky platí vpoddtate pro cely svet,a jsou vč.pojištění...(dostanete i zeleň.kartu).takže úplné v klidu není a nemůže byt problém...
doplněno 03.08.14 21:46: ...hbk...ptát se nemusi+- tohle je ošetřeno mezinárodně...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ste
Datum: 03.08.14 23:09

Moc děkuji...Š.Š

Od: wmj
Datum: 03.08.14 23:12

Tak hodně štěstí na hranicích...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 04.08.14 09:18
avatar

Dovoluji si podotknout, že například naše převozky i když mají zelenou kartu neplatí do ciziny, takže je předpoklad, že ostatní země to maji ošetřené podobně. Švýcarsko není v EU, takže je možné, že zakoupené auto bude na hranicích považované za zboží a bude muset projit celnici, což znamená špeditéry a jejich ručení. Rád bych se tedy mýlil a sám to věděl přesněji. Být ve stejné situaci určitě bych ověřoval na kompetentnějším místě než je Poradna. Švýcarsko zde má jistě nějaké zastoupení a není problém zjišťovat tam. Na vstupních hranicích už je pozdě.

Jednou jsem něco ze Švýcarska vezl a informace o celním řízení i s doporučením správné spedice jsem získal zde:
http://www.jmi.cz/o-nas/
Jsou ochotni a za optání to stojí, asi znají tamní poměry dobře a jak se říká, líná huba holé neštěstí.

doplněno 04.08.14 09:20:

Doufám, že tazatel po vyřešení problému napíše jak to dopadlo, ať jsme lépe poučeni.

doplněno 04.08.14 15:52:

Erich: když jsem stál na Německo/Švýcarské hranici ve frontě mezi kamiony, žehnal jsem, že jsme už v EU a nemusím i na jiných hranicích. A to jsem ještě musel se zbožím na vnitrostátní celnici u nás.
Ještě bych dodal, že cesta přes Švýcarsko znamená automaticky nákup jejich dálniční známky. A přestože jsou ve středu Evropy, přihlásit od nich auto nebo motorku je velmi složité, ne-li nemožné. Tedy před pár lety bylo, třeba je již ošetřené lépe, i když nemyslím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 04.08.14 10:20

Ověřil bych si to u švýcarských úřadů, hlavně z důvodu, že převozky jsou určené pouze k vyřízení dokladů/ technické atd., tj. teoreticky pouze pro cestu z D přímo do ČR. Jinak červené převozky platí i mimo EU, tam problém není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 13:47
avatar
...chlapi Švýcarsko sice není v EU(jak rozumní jsou ze)ovšem jsou v Schengenu,a v dalších obchodních uniich-nemuzou byt obchodně izolováni a na rozdíl od politiky...zkratka v kostce na 90% je obchodní styk s nimi podobný jako s kterouki Ninou členskou zemi EU...ale hlavně prevozky z D s měsíční platnosti a pojištěním(zel.Marta) umožňují držiteli pravé cely ten .edic s autem jezdit po cele Evrope-proto to vzniklo a funguje a proto to stoji pres sto euro...prevozky jsou v podstatě plnohodnotnou registraci.vozu který je v situace i podobné našemu poloprevodu-to auto s prevozkama ma stále platnou registraci v D která konci poslední den platnosti převoz.značek...je to již jasné...?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ads
Datum: 04.08.14 14:24

Jasné je to, že převozky jsou oficiálně pouze pro převoz a pro vyřízení stálých značek. Na CH hranici klidně můžou konstatovat, že převoz z D do ČR fakt neni přes CH a že tím překročil platnost převozky. Možná to nikdo řešit nebude, ale taky může, stačí dotaz odkud kam to veze. V praxi se tu s převozkama běžně jezdí jak s plnohodnotnou značkou, ale oficiálně jsou jen na převoz a švýcar to řešit může - to bych si ověřil u švýcarských úřadů, ideálně písemně abych měl v autě odpověď úřadu že s převozkou do CH můžu. Auto s převozkama švýcarskej celník kontrolovat bude.

Pěkný jsou i žlutý převozky - podle Němců oficiálně platí v celé EU, ale naši chytráci je neuznávají a sankce je půl roku bez papírů. Můžeme se pak vesele soudit s ČR že ty značky platí, ale to je na dlouhou dobu a papíry seberou hned...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.