Octavia 2 zadní kotouce na kov

Od: Datum: 03.08.14 13:37 odpovědí: 14 změna: 03.08.14 18:31
Žďár, na naší octe jsou zadní kotouče i destičky v hajzlu, pří brzdění to dost jde slyset. Asi kov na kov, musím zítra ráno do blavy a zpět, asi 400km, výměnu opravdu nestihnu, může se něco stát?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.14 13:41

mimo to že zlikvuduješ kotouče nebude ti to brzdit a možná ti to shoří tak se stát opravdu nic nemůže

doplněno 03.08.14 13:59:

otázka výměny desek je max.30min.to vážně nestihneš?Ale to vůbec nemusí být desky stačí kamínek a už to píská.A jestli jo tak já to řešil když mi praskl kotouč že jsem povolil hadičku narval do ní hřebík a stáhl svorkou ale tím tě nechci navádět

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.08.14 13:43

A až ti to nebude brzdit nebo to shoří, tak můžeš zabít v lepším případě jen sebe, v horším i někoho jiného, jinak se nic tragickýho stát nemůže. *zed* bože lidi, čim přemýšlíte, každý má dneska hlavu jen na to, aby mu nenateklo do krku *zed* boha jeho ...

Od: brzdanatreti
Datum: 03.08.14 13:47
Já jsem ale nepsal že nebrzdí, brzdí překvapivě dobře, asi předek. Kotouče i drsky vyhodim jak se vratim
Od: olaf71*
Datum: 03.08.14 14:08

a najednou z ničeho nic. tak vypadá auto, o které se nikdo nestará. při každém sundavání kola koukám na desky a kotouče, už jen pohled napoví. to, že při výměně na letní kola očistím rez z hrany kotouče, sundám brzdič a očistím kluzné plochy desek (ne brzdící plochy), včetně máznutí vazelínkou, ani nemá cenu psát, protože to je jen info pro motoristu uživatele, ne motoristu využivatele

Od: brzdanactvrtou
Datum: 03.08.14 14:11
Auto neni moje a desky dneska nikde nekoupím
Datum: 03.08.14 14:13

koupíš, ale nevím jak u vás. já bych je ted v pohodě koupil v Elitu, nebo Kelly.

Od: jmlc*
Datum: 03.08.14 14:13

já bych s tím nejezdil - pokud to je bez destiček (skutečně kov/kov) - nějaká ABS, ASR a ESP tě nezachrání...

Datum: 03.08.14 14:34
...da se sice velmi bpbe...,ale nechá se s tím akutně dojet...chce to fakt brzdit motorem,a jen před zastavením lehce "dobrzdit"...bohužel se to tu moc dramatu zubra pravda bez desek je to na hulvata,ale domněnky o zabiti kohokoli už jsou trošku přehnané...a i pro ostatni-kdo dnes kde i v Praze koupi z.destičky. na Octu za rozumnou normální cenu je velkéj frajer-protoze v neděli na to každý prdi takže nejdřív az zítra...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.14 15:11

Pro Olafa a další-nejen pro tazatele,ale i pro další když zjistí závadu v neděli ráno kde se dají koupit ND?Pkd vím,tak žádný obchod s tímto sortimentem o víkendech nefunguje,takže ono vyměnit desky bude záležitost sice +-30´ ale sehnat je v neděli je nadlidský úkol!

To Brzdanadruhou- hoďte si autí na hever,sundejte kolo a zkoukněte skutečný stav desek a kotoučů a dle skutečného stavu se rozhodněte zda autem či jinak,Ještě maličkost,co na to říká signalizace opotřebení,předpokládám,že okty to mají když třeba P405 rv 88 to už měl také!

Na svém kontroluji 2x ročně,přední jsem měnil krátce po zakoupení auta (desky) a zadní jsou vzhledově téměř stejné tl,ale na předních již je vidět opotřebení.

doplněno 03.08.14 16:50:

To Au1- Tak sry.opravdu mají některé i v Ne,prostě tato možmost by mne nenapadla ! ( http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx) Nojo no holt u nás v "zapadákově" (J.Hradec) tato vymoženost ještě není

Od: au1
Datum: 03.08.14 15:23

autokelly je mít určitě bude, a na vybraných pobočkách jako Praha Brno Budějovice Pardubice Vary Liberec Olomouc mají otevřeno i v neděli, a to většinou do 15:00. Pokud by si tohle tazatel zjistil v době položení dotazu, mohl mít destičky nyní vyměněné. Ale ono je asi jednodušší se ptát na poradně jestli dojede 400km se sjetýma destičkama, a chtít po ostatních schválení, že to není problém :D

Od: bdrzdanapatou
Datum: 03.08.14 15:52

Diesel , to mě nenapadlo , je to rok 07 , mělo by mít senzor. Zkusím to zjistit

Datum: 03.08.14 17:59

tak to víš hodně málo. mám v dosahu do 15 km. dvě pobočky AutoKelly, kde mají otevřeno v neděli 8-15 hod. z toho jedna je centrála a druhá má určitě desky na octavii. dále cca.30km na centrálu Elitu, neděle 9-13hod.

Datum: 03.08.14 15:41

nedávno sem dělal fábii desky total na předku a auto při brždění řvalo jak svina dotyčný stím jezdil co vim cca půl roku

takže má odpověd zní při rozumné jízdě žádná divočina dojedeš a nic se nestane a to byl předek na zadku bych se toho zas tolik nebál vim tu o holčině ze scénikem zadek už dlouho v háji nemá prachy už se těšim až to jednou budu rozebírat *zed*

Od: fik
Datum: 03.08.14 18:31

Na jízdu se sjetým obložením bych se vykašlal. Může přijít krizovka a ten brzdný účinek ti může chybět k tomu aby jsi někoho nenaboural

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.