Klimatizace vs vypadávání pojistky

Od: Datum: 02.08.14 17:03 odpovědí: 2 změna: 02.08.14 19:54

Dobrý den,chci se zeptat mám ford focus a když pustím klimatizaci tak se někdy staneže vypadne pojistka klimatizace(poslední dobou skoro pořád,dnes jsme jele na dovolenou 300km a měnil jsem ji asi 3x) je tam 15A pojistka,dával jsem tam i 20A a taky vypadla.někdy se stane že to vydrří třeba 2 dny.koukal jsem i na kabely ke kompresoru někde nejsou něják poškozené ale vypadá to na nějáký zkrat že jo?ještě se chci zeptat k čemu tam ta pojistka je jako co napájí zdá se mi slabá pouze 15A.můžu tam dát i 30A.jo a chladící kapaliny je asi dost že jo když to někdy normálně funguje.to by asi nepraskala ta pojistka.Děkuji za rady jsme na dovolený 30 stupnů a bez klimatizace a v autoservisu mi řekly že mi to na počkání neudělají.

doplněno 02.08.14 20:03:

Dobrý večer,vím že je to blbost dávát tam silnější pojistky když jsem tam dal ale trošku silnější tak klimatizace zatím šlape,stalo se vám to už někdy.co mám ještě zkontrolovat.přesně vypadává pojistka s označením A/C.takto je popsaná ve schématu na pojistkové skříni.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 02.08.14 17:14

dávat silnější pojistku je pěkná hloupost. dej tam rovnou hřebík. má to přece nějaký důvod, pak Ti to vyhoří a budeš se tu ptát, co s Focusem, kterej mi hoří před barákem. já mám ve Focusu dvě pojistky klimatizace. v hlavní skříni 10A, v přídavné 7,5A, podle manuálu.

doplněno 02.08.14 18:32:

Ff 2000

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.08.14 19:54

Není to náhodou pojistka na ventilátor klimatizace,bez něj ti kompesor taky nesepne.Jdi po kabelu od kompresoru.Větší pojistka je blbost.Není náhodou vyhřátá patice na pojistku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.