Spotřeba při brždění motorem u jednobodu

Od: Datum: 02.08.14 17:02 odpovědí: 5 změna: 02.08.14 22:04

Zdravím. Vím že motory se vstřikováním při brždění motorem vypínají vstřikovače a tudíž při brždění motorem je okamžitá spotřeba 0l/100km...to jsem se díval i podle diagnostiky,protože to auto palubní PC nemá. Ale teď mám jiné auto,které má jednobodové vstřikování...vypíná se vstřikování i u motorů s jedním vstřikem? :)

Konkrétně se jedná o opel astra g 1.6 55kw ale myslím že to bude stejný jako třeba u felicie s jednobodem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 18:15

Škoda Favorit systém Bosch MonoMotronic SPi dle diagnostiky délka vstřiku 0.0ms vypíná vstřikovač i při deceleraci z vysokých otáček na volnoběh při stání na místě. Z kopce samosebou taky.

Jestli to dělá i Ecotec? Asi jo

doplněno 02.08.14 19:18:

A ECU jaká? Jestli Bosch, tak to zavírá vstřik určitě ;)

doplněno 02.08.14 19:31:

@jmhad Jj, měkce to doběhne bez zhoupnutí

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.14 18:28

Díky,já ecotec nemám,mám ještě starej dobrej motor od GM :)

Datum: 02.08.14 19:24

Ale při onom vypínání paliva je mezní určitá hranice otáček,cca 1000,kdy pak řídící jednotka dává benzin na úroveň volnoběhu aby motor "nechcípl"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.14 19:58

Já jsem zase slyšel a ověřil si pravý opak. Palubní počítač sice ukazuje 0, ale stejně do motoru pořád nějaké palivo jde. Dá se to ověřit jednoduše - samozřejmě tam kde je to bezpečné při plném brzdění motorem vypnout klíček - jen tak aby se nezablokoval volant. U některých aut v tom okamžiku najednou posádka visí na pásech. Samozřejmě netvrdím, že to není i jinak. Chce to prostě zkusit.

U aut které při brzdění motorem benzín zcela nevypnou je lepší, když se z kopce jede na volnoběh, sežere to potom míň.

Od: kovpal
Datum: 02.08.14 22:04

pokud visi na pasech nici motor prev. rozvodovku atd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.