Suzuki Swift - podtlak v nádrži

Od: Datum: 02.08.14 13:26 odpovědí: 4 změna: 02.08.14 19:44

Vždy když tankuji, tak je víčko nádrže silně přitlačeno vlivem podtlaku v nádrži a při otevření to zasyčí. Nevím, kde je přivzdušnění nádrže, na víčku není žádný ventilek vidět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 14:20
avatar

Zdravím,
doporučil bych obrátit se s otázkou na fandy značky a suzuki klub. Takže nejprve prohledat toto forum http://www.suzukiclub.cz/forum#ms_4 a pokud odpověď na svoji otázku nenajdete, tak se přímo tam zeptat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc*
Datum: 02.08.14 15:22

každé víčko nádrže má nějaké "luftování" - jinak podtlak nepustí palivo do palivového systému - víčko musí být ucpané. Pokud máte možnost vyměnit s někým - vyzkoušejte...

Ventilek tam není - bývá mikro dírka ve víčku nebo v závitu víčka.. Jak víčko očistit se jistě dozvíte na uvedeném fóru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 19:35
avatar

Víčka dnes nemají žádné luftování ani žádný dírky. To bývalo kdysi. Dnešní ekologickoteroristické předpsy to nedovolojí, protože by při případném převrácení auta mohlo snadněji dojít k úniku PHM. Přivzdušněná bývá systémem hadiček a ventilků. Toto se bohužel někdy přicpe a pokud je to třeba blátem, který zaschne, je problém na světě. Kdysi jsem to řešil právě tou dírkou do zátky nádrže. Vrták 0.8 mm a je po problému.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc*
Datum: 02.08.14 19:44

asi mám staré auto no...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.