Koupě pneumatik v e-shopu

Od: Datum: 01.08.14 16:55 odpovědí: 13 změna: 04.08.14 17:36

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s e-shopem promo-pneumatiky.cz? Vypadá velmi přehledně, jsou tam i nějaká hodnocení kupujících (snad platí), ale na heuréce jsem žádné ověření zákazníky nenašel. Ceny vypadají rovněž velmi slušné, určitě jedny z nejnižších na trhu co jsem měl možnost porovnávat. Pro mě jen trochu zajímavé, že umístění serveru mají v Bulharsku *nevi*...a přitom jsou specializovaný prodejce pneumatik původem z Německa... Pochopitelně jsou ověření jiní prodejci, ale ti zase mají vyšší ceny + k tomu dopravu za každý kus pneumatiky (což se přiznám jsem nepochopil - a i když jsem si chtěl pro ně dojet v rámci osobního převzetí, stejně mi např. chtěli naúčtovat 125 Kč ke každé pneumatice). Další pro mě potřebnou prioritou je zjištění DOT (kdy byla pneumatika vyrobena) a to mě na můj dotaz sdělili. Pro upřesnění dodávám, že se jedná o zimní pneu a z toho důvodu mám zájem o datum výroby v tomto roce 2014.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 00
Datum: 01.08.14 18:24

Vela obchodov si pripocita pri osobnom odbere a este ak su to velke veci. Myslim si ze by to nemal byt problem kupovat z tohto e-shopu. Mozno budes dlhsie cakat po objednavke.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.14 21:45

Tak do tech 5 dnu by cekani az tak nevadilo...Ale slo me spise o ten eshop obecne,zda uz tam nekdo neco kupoval...Proste zkusenosti s tim,pripadne problemy.

Od: mire
Datum: 02.08.14 23:06

A proč trváš na DOT 2014?

Od: dwdpw
Datum: 03.08.14 00:08

Pokud se podíváte na základní informace na webu prodejce, tak v Kontaktu je zcela patrné, že se snaží navodit dojem, že sídlo společnosti je v Praze Podolí. Jenže taková společnost není v ČR zapsaná v obchodním rejstříku, tedy neexistuje. Tedy se snaží zákazníka oklamat, aby nabyl dojmu, že se jedná o české zastoupení. Na odkazu Kdo jsme my je patrné, že se jedná o německou společnost. Tedy faktura bude vystavena v zahraničí - bůh ví kde a s nimi si pak budete řešit případné reklamace. Divím se vám, kvůli pár stovkám... O jaké pneu vám jde a kolik u nich stojí/stojí jinde.

Datum: 03.08.14 08:28

Ono jak se říká "stovka k stovce"...Přiznávám, že jsem do teďka nepochopil dopravu (poštovné) na každý kus, když se to veze v jednom autě. Tj. nemám problém zaplatit jedno poštovné jako u každého jiného zboží, ale už ne 4x (takže bych nemusel chtít dopravu úplně zdarma). A pokud by takové Continental WinterContact TS 850 205/55 R16 prodávali za normální cenu řádově do 2.tis.Kč a zbytečně nebyly cenově natažené stejně jako třeba Michelin Alpin A4 či A5, člověk by nic neřešil. Navíc pokud se právě tyto pneumatiky Continental vyrábějí u nás v ČR, případně vedle u pastičkářů.

Datum: 03.08.14 07:21

V dobrém pneu servisu se domluvíš i na dobré ceně pneu-majitel pneu servisu má lepší ceny protože odebírá více kusů než jeden řidič.

Datum: 03.08.14 08:34

E-shop promo-pneumatiky.cz provozuje společnost AL Reifen International GmbH

AL Reifen International GmbH

DE 81545 München
Lindenstr. 12a
Majitel: pan Anton Lyubenov
DPH: DE284375482

koukám firma německá ale majitel je čert ví kdo navíc tam píšou že poštovný vždy hraděj oni tak jak můžou chtít peníze za dopravu?

Datum: 03.08.14 09:12

Ne, ne...oni mají dopravu zdarma. To sídlo v Německu nejspíše sedí a majitele tipuji na Bulhara, neboť umístění serveru mají v Bulharsku. Peníze za dopravu chtějí jiní prodejci...

Od: lmgify
Datum: 04.08.14 01:22

Ta nemecka adresa je jen virtualni kancelar (ten Bulhar tam ma jen postovni schranku).

Podobne scenare ve mne vzdycky vyvolavaji pocity levarny. Bulhar si pronajme kancelar v Nemecku, server ma v Bulharsku, snazi se navodit dojem, ze je v Praze, pritom ucetne je v Nemecku, ... To chci videt, s kym bude clovek komunikovat, az nastanou problemy, nehlede na zaruku (ze zakona 2 roky!). Kdo vi, kde bude za par mesicu ...

Datum: 04.08.14 01:29

Na te adrese krome te firmy poskytujici virtualni postovni schranky (a kdo vi, pro kolik desitek firem to delaji!), "sidli" jeste dalsich 15 firem, o kterych se vi.

Datum: 04.08.14 01:34

Jestli si nekdo mysli, ze je to nejaky mrakodrap, tak se myli. Je to normalni dum.

Datum: 04.08.14 07:35

No, pěkné zjištění...I když si myslím, že i u nás v některých e-shopech je to dosti podobné. Alias každý to může provozovat tzv. z domova, ale důvěryhodnosti to rozhodně nepřidá...O záruce tam píší toto: http://promo-pneumatiky.cz/ClaimsAndWarranty/

Tj. AL Reifen International GmbH není výrobcem zboží, ale pouze obchodníkem. Záruka je poskytována jménem výrobce a na jeho účet.

Datum: 04.08.14 17:36

Ohledně té záruky...trochu jsem se nad ní pozastavil. Určitě se na ní nevztahuje nějaké mechanické poškození jako je propíchnutí či proříznutí, apod. Ani opotřebovaný dézen pneumatiky či třeba poleptání kyselinou. Na záruku se uznají jen výrobní vady jako je vada materiálu nebo nějak zhroucená konstrukce. Ať přemýšlím jak přemýšlím, pokud jsem vždycky měl na pneumatikách uvedeny veškeré údaje včetně DOT a kde byla vyrobena, nikdy jsem žádnou pneumatiku nereklamoval...to už by muselo být. Těžko říct, někdo je např. reklamuje často.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.