Přepis bouraného auta

Od: Datum: 01.08.14 12:13 odpovědí: 6 změna: 01.08.14 16:41

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Koupil jsem bouranou Fabii a budu ji spravovat. Jenže ji musím na sebe přepsat a vůz není schopen dojet na evidenční kontrolu po vlastní ose. Pokud máte někdo zkušenosti jak vše vyřešit prosím poraďte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 12:15

podvál, depozit, zatím nepřihlašovat jen pojistit, ...

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 01.08.14 12:35

Nepíšete, zda je v "polopřevodu". Na původního vlasrníka do "depozitu" nebo doregistrovat a depozito až do konce opravy, nemusí se platit pojistka.

Datum: 01.08.14 12:42

evidence by neměla bejt problém já to řešil sice známostí ale normálně mi jí udělali s poznámkou že vůz je bouraný nepojízdný takže pokud známost nemáte brnkněte na stk a zeptejte se

Ohodnoceno: 2x

Od: pokorny*
Datum: 01.08.14 14:12

Děkuji za odpovědi...

Datum: 01.08.14 15:09
...jak Pise dabel-i bez známosti ale lze ofiko domluvit s místní STK evidenci kapři jedou zkontroluje identifikátory,vystaví doklad a vas to bude stát cca.o stovku víc...není v tom problém,je to o dohodě...

Datum: 01.08.14 16:41

Zdravím,
dneska (v současnosti) máte k dispozici následující LEGÁLNÍ možnosti:
- auto nepřepisovat, jen si na sebe udělat pojistku a auto přehlásit až po opravě (podmíněno tím, že s tím nepřepsáním bude předchozí majitel souhlasit)
- auto nechat původním majitelem uvést do tzv. polopřevodu, udělat si pojistku na sebe a auto dohlásit až po opravě
- RZ auta nechat dát původním majitelem do "depozitu" (auto s RZ v depozitu lze koupit, ale musíte s ním stejně na evidenčku, takže na podval (odtahovku)), pak po opravě by vás čekal znovu podval a STK a pak teprve dostanete RZ - platí pokud autu v době uložení RZ v depozitu skončí STK, jinak pokud auto má stále platnou STK, tak z depozitu značky jen vyzvednete) - nejkomplikovanější možnost
Možnost s polopřevodem lze použít pouze do koce roku 2014 - od 1.1.2015 bude platit omezení auta v polopřevodu na 10dnů, pakliže ho mezitím nedohlásíte, tak vám auto "z moci úřední" zruší. V současnosti je tam taky limit 10 dnů, ale bez pokuty a bez sankcí.
Provedení Evidenční kontroly mimo prostor STK je NELEGÁLNÍ a pokud vám to někdo udělá, hrozí mu jako postih ztráta licence. Sháněl jsem se po tom před několika roky s tím, že jsem nabízel dovoz technika, fotodokumentaci prováděné Evidenční prohlídky v místě parkování rozebraného veterána atd. Z všech STK, které jsem oslovil, jsem dostal zamítavou odpověď (viz výše). Takže na EP musíte auto nějak dostat, třeba i v dílech, napůl rozebrané.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.