Jak uvolnit zaseklý bezpečností pás ve 206

Od: Datum: 30.07.14 17:25 odpovědí: 4 změna: 31.07.14 17:22

Dobrý den,

mám Peugeot 206 a chtěl jsem sundat potahy ze zadních sedadel, sklopil jsem zadní opěradlo a zasekl se mi středový zadní pás v napnuté pozici. Opěradlo jde dát těžko do normální polohy, pás je napnutý přes opěradlo. Nevíte, jak a kde to rozdělat a uvolnit? (zezadu, ze shora na opěradle)? Potřeuji pás protáhnout okem na potahu, lze pás vymotat?

Díky,

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 20:06

Pažouta jsem nikdy neměl, ve feldě se mi seká pás občas polovytažený. Na demontáž nikdy nedošlo. Stačilo vždycky projet auto pár desítek metrů po standardní české silnici (plné hrbolů) a uvolnilo se samo... Ovšem pás nesmí být napnutý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.14 20:10

Postup platí snad pro všechny pásy.

Pás nejprve uvolni, aby nebyl jak struna. Buď manipulací ze sedačkou nebo jinak.

Jak bude alespoň mírně prověšen, tak cukej pásem (jakože napínej a rychle uvolňuj). Ten zoubek blokace by měl povolit a to jen za předpokladu, že není po něm (nebo není jinak zaseknutý do toho ozubeného kolečka) a automobil musí být vodorovně. Naviják se totiž při brždění odstředivou silou vykývne a blokuje odvíjení pásu (drží člověka v sedačce). Vykývnout se ovšem může i na nakloněné rovině.

Pokud je naviják v sedačce, tak musí být naviják ve správné poloze postaven jiným způsobem (demontáž sedačky nebo auto čumákem do prudkého stoupání.

Ohodnoceno: 0x

Od: juras
Datum: 31.07.14 17:09

Díky, pás je mírně uvolněný, když je opěradlo sklopené( jinak našponovaný). Zkoušel jsem s ním cukat, rychle, pomalu, ale vždy se zasekl.. :(

Ještě by mě zajímalo, zda je lehčí uvolnit pás "nahoře" nebo "dole" abych mohl vytáhnout ten potah (nahoře na opěradlo je oko, kudy je pás protažen)...

Datum: 31.07.14 17:22
Vyndejte zadní sedačky(operadlo+sedan) a odsroubujte plast.kryty-torx vel.20,zároveň i horní uchycení pasu-vel 19",pak odsroubujte i spodek pasu a po demontáži zkuste s celým pasem pootacenim a "kvrdlanim" uvolnit tu kuličku uvnitř co drží rozetu...ta kulička tam ma vymezenou takovou jakoby klec a pokud se dostane mi.o už neuvolní tu aretaci,proto je pas zasekla a nejde ani tam a ani na druhou stranu...
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.