Kupec žádá slevu na ceně

Od: Datum: 30.07.14 16:25 odpovědí: 5 změna: 30.07.14 18:50

Dobrý den, před 14 dny jsem prodal fiata starého 19 let za necelé 4 000,- kč . Měl jsem za to , že to koupí někdo na náhradní díly a třeba ještě někomu poslouží. Auto mělo propadlou TK, rozsáhlou korozi podvozku, poměrně velké úniky oleje z motoru, "tuhé řazení",auto bylo "kleplé" na předek (výměna chladiče,držáku motoru, přední kapoty, nárazníku.)

To vše bylo zjevné už při koupi auta. kupní smlouva byla velmi obecná ( nenapadlo mne, že by auto za pár šupů stálo za nějaké caviky)..Měl jsem tam dokonce klauzuli , že kupující kupuje vozidlo jak "stojí a leží."...a přece ...

Za 14 dní volál kupec celý rozezlený, že nejde řadit, do auta už navrážel spoustu peněz a buď vrátím 1000,-kč z kupní ceny nebo mi auto přihraje před barák a bude chtít všechny náklady spojené s opravami vozu po mně.

Zajímalo by mne jaký máte názor na možnodt vývoje dané situace. Mám mu vrátit 1000,- kč z ceny nebo mám vzdorovat a příjmout případný soudní spor, kde mi to za "skryté vady" může soud spočítat i s následnými opravami k úhradě?

Děkuji za případná doporučení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 16:30

Záleží jak a co přesně máte ve smlouvě, ale poslal bych ho do prdelky s tím, že ať ho vrátí, ale ve stavu v jakém bylo a ne po jeho rádoby zásazích a že mu samozřejmě napočítáte půjčovné kilo na den.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.07.14 16:30

Nic mu nevracejte. U auta za 4tisíce musí čekat snad všechno, kromě toho že to bude jezdit jako nové.

Pokud chce, ať se soudí. Nemá šanci.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 30.07.14 16:43

Poslat někam .Viděl v jakém stavu je a za cenu 4000kč to je tak okorát za cenu šrotu takže at si trhne!

Ohodnoceno: 1x

Od: asd*
Datum: 30.07.14 18:20

Poslal bych ho do háje s tím, že jsem ochoten vzít vozidlo zpět, ovšem pouze v původním stavu + nájemné za opotřebení po dobu používání.

Pokud vám to přistaví před barák - je to jeho auto a může si ho parkovat kde chce, za špatné parkování ponese následky on (stání na zeleni atd.)

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 30.07.14 18:50

Zdravím, pokud smlouva má alespoň základní formu dle informací na internetu (k dispozici ke stažení) a občasnkého zákoníku a kupec měl možnost se sám rozhodnout, tak to neřešte. Prostě je to už šrot a tak to musí brát. Navíc, pokud by kupec chtěl, tak to střelí jako ekolikvidaci oproti novému vozu za minimálně 5000,-Kč, takže peníze má zpátky. Za mě neřešit a klidně spát, pokud máte papír od něho podepsaný a byl ve dvou vyhotoveních.

P.S.: Takto byste mohl platit celý život, za týden příjde, že došel benzín a že chce 1000 na něj. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.