Řízení auta naboso

Od: Datum: 28.07.14 10:39 odpovědí: 23 změna: 08.08.14 11:18

Je u nᚠnějak pokutována jízda naboso v autě? Známí říkají, že ano, hledal jsem na internetu a zjistil, že pouze v Německu. Ale u nás? Nic jsem nenašel. Řídím bosky a nerad bych se dostal do problémů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.14 10:49

Nevím o tom, že by se to u nás pokutovalo. Ale vřele to nedopořučuju. Je to možná pohodlné, ale v případě průseru se to auto ovládá bez dosti blbě.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd*
Datum: 28.07.14 10:49

Naboso se může, i v Německu. Tam se nesmí v pantoflích a možná ani v sandálech = případy kdy se může bota (pantofle) šprajcnout pod pedál.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.14 10:54

tak jsem ridil zezacatku , kvuli tomu , ze jsem nevedel co a jak citlivost plynu. Po mesici jiz pohoda v botech a nechci videt jak budete jezdit v zime.

Datum: 08.08.14 11:18

Honzo, normálně dál v pantoflích.. a když potřebuji vystoupit do sněhu, vezmu boty...páč v autě se stále teplíčko..

Datum: 28.07.14 11:04
Neni zakázáno.Pred x lety se doporučovalo bez obuvi,dnes naopak tvrdi,že je to nebezpecne.Zkousel jsem a pro mne to neni dobré,nesedelo mi to,nejradeji klasicke "botasky"!

Datum: 28.07.14 11:06

Já bych do toho nešel, zkusil sem to, klouzala mi noha, v pantoflích taky nic moc, takže radši boty. Horší je, když mám třeba polobotky a pak si vezmu kanady, ale po chvilce je to OK.

Od: fik
Datum: 28.07.14 12:02

Myslím že pokutována není,taky tak někdy řídím když je velké teplo,je to i docela pohodlné-že by mě nějak klouzala noha nebo se cítil nejistě to vůbec ne

Co se týče sandálů a pantoflí tak v nich se mi paradoxně řídí z obuvi nejlíp,nevím co bych musel dělat aby se to nějak šprajclo pod pedál,to jsem zkoušel při stání na místě všemi způsoby a nepovedlo se mi to...pokud mám zimní pevné boty,často šlápnu na vedlejší pedál a nemám v nich ani takový cit

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.14 12:32

Neslyšel jsem, že by se to nesmělo. Kdysi jsem tak v horkých dnech jezdíval docela často a nikdy nebyl problém. V některých autech to bylo pohodlnější (Š1203, Barkas), v některých méně (W 353). Určitě je to bezpečnější, než ve dřevákách. Taky jsem jako kluk jezdil na "Pionýru" ve vietnamkách, ale to bych nedoporučoval (občas jsem při rozjezdu vietnamku zapomněl na křižovatce :-D ).

V sandálech řídím běžně, v pantoflích bych nejel, to si je radši zuju. Tenisky a polobotky v pohodě, pohorky a holínky nebrat.

doplněno 28.07.14 13:06:

Vzpomněl jsem si na nepříjemný zážitek, když se mi suchý zip od sandálů při sešlápnutém plynu přicucnul k filcovému potahu středového tunelu a já potřeboval rychle přešlápnout na brzdu. Trvalo to jen zlomek vteřiny, ale docela mě to vyděsilo *sok* .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.07.14 13:02

:-D

Jinak na tazatele. Na boso bych asi nejezdil. Bota drží pevně chodidlo a v případě prudkého brždění má chodidlo v botě větší sílu zapůsobit na pedál než holé chodidlo, které se dotýká pedálu jen přední částí (prsty a před klenbou).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.07.14 01:17

Ta představa jak někdo zapomene vietnamku na křiřovatce mě dobře rozesmála...

Datum: 28.07.14 12:42

Jestli je pokutována, netuším. A sám jsem to ani nikdy nezkoušel. Jinak je mi to úplně jedno, v jakých botách včetně pantoflí lezu za volant - problémy mi to nedělá nikdy. Jen na jedny boty jsem si musel dávat pozor, pokud jsem na nich měl mokré podrážky (plastové), klouzaly mi nohy po pedálech. Což bylo dost nepříjemné, když se mi to stalo poprvé - potřeboval jsme zabrzdit, noha se mi smekla a já nebrzdil. Pěkěn sem se tehd lekl.
Ale když už jsme u toho řízení bez bot - vzpomněl jsme si na jednu historku.
To jsme takhle asi před 30lety stáli s autobusem na jednom parkovišti (zájezd) a vedle nas stál krásný nablýskaný žigulík _ Lada 2103. Přišla k němu rodinka - 2 dospělí a 2 děti. Pán otevřel auto, otevřel všechny dveře, otevřel kufr, vzal kus tvrdého papíru, postupně obešel všechny pasažéry, každý z nich se musel zout, postavit na ten papír a pak nastoupit do auta. Když všichni nastoupili, pán vzal papír, posbíral všechny boty a všechno podnesl do kufru, kdeto pečlivě srovnal. Pak došel k mistu řidiče, vytáhl další papír, zul se, boty si dal na papír a pak do auta před sedadlo. Takže taky řídil bos. Jo a nebylo ani mokro ani žádné bláto, bylo krásné slunečné letní počasí.

Od: axusŽ
Datum: 28.07.14 13:15

Nekdo misto papiru pouziva cerveny koberec.

-

Jinak za volant v pantoflich nebo bosej nelezu. Rizeni ma byt bezpecne, brzdeni obvzlast a podle meho nazoru tak zkratka neni, i kdyz se to treba bezne neprojevi az do krizove situace.

Datum: 28.07.14 13:27

Dokážu řídit ve všem. Někdy jezdím v botáskách, někdy v keckách, dost často v kanadách. Když jedu na boso, nedávno jsem měl puchýře po výšlapu na jeden vrchol, tak jsem si zul boty, tak se necítím. Hůř se šlape na plyn, ale dá se to. Se spojkou se člověk naučí, ale s brzdou je to průser, protože člověk bez bot netlačí na pedál takovou silou, jakou tlačí v botech a tím se proslužuje jeho brzdná dráha, což je obrovský problém. Takže občas také řídím jen v ponožkách, ale jen opravdu zřídka kdy, protože je to nebezpečné. A ještě dodám, že tak jezdím pouze v noci na okrskách, kdy vím, že mi tam nevběhne dítě zpoza za parkovaného auta. Takže vřele nedoporučuji, by se to u nás netrestá!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.07.14 16:57

V noci na okrskách vběhne zase srna :)

Od: bussŽ
Datum: 28.07.14 13:36

pane botas, vy řídíte, tedy máte ŘP tak jistě víte, že v zákonu se o ježdění naboso nic neuvádí. Známým doporučte si přečíst zákon... Jezdilo se tak při ekorelích. Ale jako řidič máte nějaké povinnosti. Tudíž máte vědět, že nesmíte ohrozit bezpečnost sil. provozu... Stejné když způsobíte nehodu a budete mít lyžáky. Budete-li to obhajovat, asi se podívají na duševní schopnosti. Už jste zkusil naboso zadupnout brzdu? Co myslíte, jak by se na to dívali při nehodě?

Datum: 28.07.14 13:49

Najezdil jsem bos hodně kilometrů a ani s případným "zadupnutím" brzdy jsem problém neměl. A to jsem řídil auta bez posilovače, jedno dokonce ještě s lanovými brzdami. Jak by se to hodnotilo při nehodě ale nevím. Za 42 roků co řídím, jsem nikdy žádnou větší řešit nemusel.

Datum: 28.07.14 13:54

Jak se říká - jednou to přijde...

Datum: 28.07.14 15:12

Také řídím s oblibou bos, a nevidím jediný důvod, proč by mělo být sešlápnutí pedálu jiné naboso a jiné když mezi bosou nohou a pedálem je vrstva podrážky. Kromě toho, většina dnešních aut má posilovače a abs, takže nějaké "zadupávání" brzd nedává smysl.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.07.14 16:26
Právě o to jde,co máte za auto. Pokud máte třeba octavii,není problém,ale třeba ve felicii to poznat už jde a to má také posilovač!

Datum: 28.07.14 16:32

No, naboso asi těžko. Když jedu na hřiby, tak mám v kufru pořádné "bagany" (Kanady) ovšem s nimi se fakt řídit nedá.!

Není cit v nohou.

Na řízení auta mám vždy boty s "citlivou" podrážkou. Botasky/Tenisky/... atd. Auto není traktor.!

Od: guissi
Datum: 08.08.14 09:22

...nikoliv pouze v Nemecku - nezkousejte to ani v Belgii,Holandsku.Rakousku a jiz vubec ne v Italii - pokud je policista hodny,tak vam domluvi ( coz je tak jeste v Holandsku ),kdyz je slusny,da vam pokutu a Ital vam da pokutu a zazijete jeste k tomu iatlske divadlo...a jeste neco - pokud prezijete autohavarii a prokaze se,ze jste ridil BOSTASi "bosky",tak nejen ze mate spoluvinu - ci vinu na nehode,ale i pojistovna se jiz u nas zajima o tyto zalezitosti a bude to mit vliv na plneni..."bosky" chodte mimo auto...

Datum: 08.08.14 09:44

u nás to zakázaný není

Datum: 08.08.14 11:17

Botas,

určitě můžete jezdit takto bez problému. Žádná sankce nehrozí.

Ti co sdělují žje to nevhodné, nebezpečné, nedoporučené atd.. mají trošku pravdu, ale záleží kdo to posuzuje...

Nedávno proběhl test a nejhůře dopadli žabky.. kdybych dělal testy já, tak určitě nejlépe dopadnou moje pantofle, které nosím asi 11 měsíců v roce, výšlap i na Praděd a Ještěd, do skal, a všude možně. Hlavně to musí být pohodlné...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.