Simson nebo Mustang?

Od: Datum: 27.07.14 18:04 odpovědí: 10 změna: 02.08.14 08:03

Simson nebo Jawa mustang?

Simson:

+ Větší výkon v kopcích, Skoro nikdy přední kolo neklouže díky dobrému vyvážení, lepší rozjíždění , maximální spolehlivost , cca 60-70 Km/h , Výkoné světla

- Oproti Mustangu je Simson výrazně pomalí na rovinkách a z kopců, Málo přetáčivý(při vysoké rychlosti začíná brzdit motor díky podtlaku) , Dražší opravy a díly

Mustang:

+ Slušně jede na rovince a z kopce klidně 80km/h , V pohodě lze přetočit oprtoti Simsonovi , Jako skládačka(jednoduchý motor) , Mustang lze slušně vyparádit a vytunit a to za slušné peníze oproti Simsonovi.

- Mustang je špatně vyvážený což někdy nevyhovuje v terénu nebo v zatáčkách, Hodně podkluzuje přední kolo, Poruchový , Nespolehlivý , Do kopců nejede , Spotřebuje víc benzínu než Simson díky přetáčivosti , Nevýkoné světla (nedeporučuji jezdit ve tmě) , Dokonce lze u Mustanga přehřát brzdy ( to lze vyřešit třemi vrty do bubnu brzd)

Jaký je váš názor na tuto rubriku?

Podle mě je Simson lepší díky spolehlivosti a zvládání kopců , ale Mustang má navíc z kopce a na rovinkách díky vysoké rychlosti.

Preferuji Simsona oproti Mustangu , Simson je 1) Spolehlivý 2) Vetší výkon v kopcích 3) Bezpečnější kvůly lepší konstrukci,vyváženosti a řízení 4) Podle způsobu řízení a regulaci otáček lze docílit menší spotřeby.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 18:19
Vzhledem ke stáří obou strojů bych přidal jedno plus mustangu za jednoduchost elektriky. Přeci jen čím jednodušší zapojení tím míň věcí se může podělat. Baterka a dobíjení u Simsona je prostě navíc.
Simson zas může dostat jeden bod navíc za čtyřku v převodovce ta mi u pincka vždycky chyběla.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.07.14 18:39

Simsona ani mustanga jsem neměljen obyčejnou 20 předělanou na 21,mustanga jsem párkrát řídil,vícekrát se na něm jen vezl ale žety vlasznosti no nevím ,ale spíše nesouhlas.Poruchovost u motoru v mustangu tak s tím vyloženě nesouhlasím.Alespon tem můj motor měl jen dvě závady-první,otec urazil stojan i s kusek karteru a vytekl olej, a poté segra špatně natankovala a zadřela jej. Jiak celých 20? let co jsem jej měl-no problém,ještě než jsem jej prodal tak s mou maličkostí (+-100kg živé váhy) + zátěž až 20kg a přesto dokázal šupajdit ještě přes šedesát!

PS motory a rámy všech tří modelů typy 20;21 a 23A Mustang) byli stejné,max se lišili tím,že některé měli z výroby 12 zub a některé 13.12=lepší kopce ale pomalejší;13= rychlejší,ale o něco slabší!

doplněno 28.07.14 11:09: Panove máte smůlu všechny "písty"mimo pařeza jsou g lategorii nad 45 ,mají v tp 60km takze am nestačí.jediný "pařez"(jawa 50 typ 555) ma 45 km!
Ohodnoceno: 0x

Od: linkotcz*
Datum: 27.07.14 22:17

Tak já mám Simsona i Mustanga. Mustang mi do nedávná nešel nastartovat ... to tedy spíš sem ujel 5-10km vypnul motor a pak nešel nastartovat nebo se příval a chcípnul. Mustang se mi více porouchá ;) Tak možná že je to o majitely :D

Od: ddd
Datum: 28.07.14 03:41
Zalezi na co mas papiry. Mustaf je na AM(do 45 kmh) simal A1 (ten ma tusim konstrucku nekde kolem 60 ti ne?) jinak mustanga jsem kdysi mel a naprosto spolehlivy...

Od: linkotcz*
Datum: 28.07.14 09:17

Mám papíry AM ;) a Mustang má v technický jak říkáš 45km/h a Simson 60Km/h ... Ale kamarád má taky AM a jezdí na Simsonovi , Takže už ani nevim na čem můžu jezdit , prtože na Mustanga nemám TP :(

Datum: 28.07.14 20:19

No já jsem jsem se jako kluk hodně vyřádil na Mustangu, to bylo před víc jak 25 lety a ještě s na to dobře pamatuji. Před pár lety jsem ho prodal kolegovi pro syna, už jsem na něm jel jen párkrát za léto na přehradu a jinak mi stál v garáži. No a Simsona si pak koupil můj mladší brácha, takže jsem si ho od něj párkrát půjčil i na docela dlouhou cestu. A bylo to jak nebe a dudy, Simson táhnul do kopců jak divej, kdežto na Mustangu jsem musel větší kopce "prdět" na jedničku na půl plynu, jelo to skoro krokem, ale dvojka ten kopec prostě nevzala. Je pravda že ten Mustang byl každou chvíli porouchanej, jednou při cestě do práce to začalo rachotit, tak jsem musel Mustanga odstavit, rychle na autobus, abych stihnul šichtu a pak po šichtě na parkovišti rozebírat motor - praskla ségrovka, co držela ojniční čep v pístu. Spojka - byla korková, tak abych ji co nejvíc šetřil, tak jsem se při rozjezdu musel pořádně odstrčit nohama... Ale Simson se rozjížděj jak víno, i ve dvou pěkně táhnul, jen člověk musel dát bacha, aby nezvdenul přední kolo a nepřevrátil se, což se mě, bohužel s přítelkyní jednou v prudkém kopci podařilo, dvojka už netáhla a když jsem tam hodil jedničku, tak to byl odpich a už jsme se váleli na zemi :( Takže kdybych měl na výběr, tak jednoznačně Simson. Jen by mě ještě zajímalo, jak je to dneska s ŘP, tenkrát jsem si dělal klasické "B" na osobák, s tím že tam bylo vyznačeno A-omezeno do 50ccm. Myslím, že tato poznámka je i u toho nového, který teď nemám u sebe. Mustang i Simson jsou 50ccm, tenkrát mě tedy platil na oboje, nevíte někdo, jak je to dneska? Mustanga sice už nemám, ale brácha má ještě Simsona, kdybych si ho ještě někdy od něj chtěl půjčit a zavzpomínat na mládí? :-D

Datum: 28.07.14 21:17

Pánové Linkotz,Ddd,a další- Jawa 50 typ 550 - http://www.jawa-50.cz/clanek/…echnicke-udaje-informace.html

Jawa 50 typ 555 - http://www.jawa-50.cz/clanek/…5-pionyr-technicke-udaje.html

Další padesátky /20,21 / - http://www.jawa-50.cz/clanek/…21-sport-technicke-udaje.html

A nakonec Mustang J50 typ 23 - http://www.jawa-50.cz/clanek/…-mustang-technicke-udaje.html

Jediný pařez je na skupinu AM,ostatní padesátky už na A1 nebo dle roku kdy se dělal řp tak i na B (zjistíte v ŘP)

To Linkotz.taky mám na písta od 76-rozšíření na B 97,v ŘP mám A1 s omezením 150J což znamená moto do 50ccm bez omezení top speed!Zřejmě máte totéž!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.14 01:27

měl jsem obojí, simsona ještě mám a rozhodně ho nehodlám prodat i když mám velkou motorku.

pár let sem jezdil na mustangovi, když jezdil, jezdil pěkně. Většinou chvíli jezdil, pak se něco po...o a musel se opravovat..a takhle pořád dokola. Jízda ve dvou lidech do kopce? to se ti smály i patníky kolem silnice, kdyžs tam drtil jedničku! :)

Další problém - přední světlo od kterého si neviděl ani k...u u silnice... Dále spotřeba rozet a nových řetězů byla značná! Přední vidlice a věčně vyběhaný futra taky k nasrání! :)

Kolikrát sem to musel tlačit domu, i do kopce, radši psát nebudu, bo bych se zase nasr... a musel bych bejt sprostej..

Proti tomu simson, jezdí pořád, dělal jsem pouze výbrus, na řetězovku nehrábnu, startuje i za studena pěkně, takže to nemusíš tlačit jak magor...:)

Za mě jestli chceš jezdit a ne tlačit a opravovat, tak simson!

Datum: 30.07.14 17:38
Kupte si jawa betka! :D mam to s 82cc kitem a zvuk to ma jak petikilo.. a neni potreba lejt olej do benzinu. Mam dvojsedlo.. cestovni rychlost kopec nekopec asi 70 - 75km/h ale ma to mizernou rezervu.. daval jsem forsaz a dosel mi benzin 100m pred pumpou :D
doplněno 31.07.14 08:19: A vypada to retro

Datum: 02.08.14 08:03

nevim teda kde si slyšel že mustang jede i 80 protože to je uplně stejnej motor jako na fichtlu a rozhodně bych se nerozmejšlel a jdu do simsona. Jel jsem na něm jednou a je na tom mnohem lepší svezení než na mustafoj. Dokonce i ve 2 valí celkem přijatelně ale hlavně brzdí uplně božsky svítí skoro jak auto a nesere se až tolik jak mustang ovšem díly jsou dražší a je to celkově složitější motorka ale když ji trošku dáš tak není problém a bude ti sloužit. Navíc mustang si veme 2.5l když jedeš v klidu a simson si veme třeba jen 1.8l když pojedeš do 40km/h ale doporuču ji ti sehnat už toho novějšího simsona s bezkontaktním zapalováním protože simson s kladívky jde méně vytočit a je to složitější na uržbu. a navic když budeš chtit petryskuješ karbec koupiš válec 60ccm nebo 70ccm (u 70ccm nutno zvětšit otvor v karterech) a líta ti to klidně i 80-90km/h to z mustafa nikdy nedostaneš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.