Signalizace rozsvicenych svetel

Od: Datum: 25.07.14 11:32 odpovědí: 7 změna: 26.07.14 13:15

Ahoj.

Chtěl bych si na FABIU rok 2003 nainstalovat signalizaci rozsvicenych svetel: DO 07301 http://www.shop-naradi.cz/sig…-rozsvicenych-svetel/d-78911/

Bohužel mi ale není jasné, kam zapojit. Předpokládám, že na zapnutí světel+ nějaká kostra (asi spínač od dveří). Elektrikář jsem zručný v tom problém není. Nerad bych ale rozebíral celé dveře nebo cokoli, když by existovala snadnejsi cesta :)

Poradí někdo?

Díky Mathys

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jdukolem
Datum: 25.07.14 12:28

Bývá u toho i návod ,schema zapojení.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc*
Datum: 25.07.14 15:30

na 100% je návod v balíčku - taky jsem si toto kupoval - dáte si to do pojistkové skříně - jedna je na pojistku světel a druhá už nevím..

Datum: 25.07.14 15:36

koukám je to ten obyč dvoudrátový bzučák takže plus červenej přívod na parkovací světla -drát si najdi na tom otočným spínači světel

a ted je na tobě jestli chceš aby to fachčilo při vyplým klíčku nebo až po otevření dveří

to první musíš najít drát ve kterým se po vypnutí klíčku oběví kostra a po zapnutí je v něm napětí 12V

to druhý najdeš si na sloupku u řidiče drát na kterým se ti po otevření dveří oběví kostra z mikrospínače zámku jenž dává zároven povel k rozsvícení stropního

a asi bych tam dal pro jistotu jednu obyčejnou usměrnovací diodu

Datum: 25.07.14 15:46

A k čemu to je dobré? Já si kdysi na Feldu dodělával automatické rozsvěcení a myslím, že je to vyhovující řešení. Po nastartování rozsvítí, po vypnutí zapalování zhasne.

Od: jmlc*
Datum: 25.07.14 15:49

Denní svícení je super věc - mám ho s kombinací čidla - buď mi svítí denní svícení nebo se zapnou světla normální...

Ale pokud tazatel nemá 500 a šikovné ruce, tato krabička za dvacku je dostatečná k tomu, aby si nevybíjel baterku...

To zapojení bylo na 100% na dvě pojistky - ale které, to je napsáno v návodu... určitě se dá kombinovat..

Od: pavelsvoma
Datum: 25.07.14 16:27

nemá to náhodou fabia standartně? já teda na r.v. 2001 mám

Datum: 26.07.14 13:15
Já to kdysi před víc jak 10 roky dával na kontakt pod klíček a druhý za páčku světel abych nemusel tahat dráty až k pojistkám. Přemýšlel jsem že tam budu muset dát diodu aby to bylo průchozí jen jedním směrem ale nebyla potřeba. Za spínačem světel bylo +12v a při zapnutým kličku bylo na drátě od klíčku taky. Při vypnutí klíčku to začalo pískat. Dneska už to ale auta většinou mají na spínač dveří.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.