Harmonizované kody

Od: Datum: 23.07.14 20:59 odpovědí: 4 změna: 24.07.14 06:32

Ahoj.

V řidičáku mám u skupiny B v kolonce Harmonizované kody 111,vygooglil jsem že to znamená
111. Nelze vykonávat činnost:
a) řidiče, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě,
b) řidiče, u kterého je řízení motorového vozidla předmětem samostatné výdělečné činnosti prováděné podle zvláštního právního předpisu,
c) učitele výcviku v řízení motorových vozidel podle zvláštního právního předpisu.

Chápu tedy správně že za a) nesmím jezdit pro firmy jako řidič...třeba pro PPL

za b) nesmím se živit například taxikařinou na živnost

za c) chápu

Znamená to tedy že když pracuji ve firmě (jako zámečník) můžu řídit sanitku,která se odváží k prodeji? nebo nějaké firemní auto,když se tím neřivím a jedu jen občas?

A dá se to nechat z řidičáku vymazat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.14 22:08

...spíš je otázkou na základě čeho se vám omezení v ŘP vzalo...? Cili stejným ale obráceným způsobem řešit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.14 05:16
Přesně tak . To není standartní záznam u skupiny B. To mívají opraváři - automechanici kteří dostanou Céčko aby mohli s opravovaným autem projet zkušební jízdu ale aby nemohli s náklďákem podnikat. U Béčka se nejčastějí dává harmonizační kód na brýle a na bývalé eMko - A1 s omezením 50ccm I když to se vlastně asi píše do áčkového řádku.

Datum: 24.07.14 05:23

Tak brýle má bratr (dvojče) ,to nějak řešil komisař u zkoušek...že by to tím pádem napsali i mě?

Od: karlos1
Datum: 24.07.14 06:32

máš tam brejle? NE! tak dělej, co ti tu raděj, zaběhni si tam, kde ti vydali ŘO a nech si vysvětlit, proč tam máš to omezení a jak to lze změnit ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.