Jak zažádat o dopravní značku

Od: Datum: 23.07.14 13:02 odpovědí: 4 změna: 23.07.14 15:49

Dobrý den, poradíte prosím, kam se s tímto dotazem obrátit?

1)V jednom místě, kudy často jezdím, je velmi nepřehledná křižovatka - hlavní silnice, kopec, prudká zatáčka a křižovatka na vedlejší silnici směr do obce. Myslím, že by mohlo pomoci bezpečnostní zrcadlo nebo jak se to správně jmenuje Ale jak zažádat o umístění, kam se obrátit? Je to na hlavní silnici.

2) Na polní cestě je již velmi stará značka zákaz vjezdu s výjimkou lesních a zemědělských strojů, která je zrezlá a zarostlá, skoro vůbec tudíž není vidět. Jedná se o vjezd do přírodní rezervace. Bohužel někteří si autem cestu do vedlejších vesnic přes tuto rezervaci zkracují. Jak na to upozornit, koho zažádat o opravu značky?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.14 13:13
avatar

(1) krajský úřad, odbor dopravy bych si dovolil typnout. Nebo stavební úřad.

(2) kontaktovat majitele cesty podle výpisu z KN. (www.nahlizenidokn.cuzk.cz)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 13:15
avatar

Žádost o změnu dopravního značení je oprávněn podat občan i organizace (např. občanská sdružení, statutární orgán PO atd.).Žádost musí být písemná a je nutné ji podat u příslušného silničního správního úřadu a adresovat odboru dopravy příslušného silničního správního úřadu. U některých silničních správních úřadů je možné využít elektronickou poštou.
Pro žádost mohou být stanoveny předepsané formuláře.
Příslušným orgánem pro podání žádosti je silniční správní úřad. Silničních správních úřadů je několik. Abychom zjistili, který silniční správní úřad nás zajímá, musíme znát, kdo je vlastníkem komunikace, a zároveň musíme znát zařazení komunikace do kategorie a třídy podle tzv. silničního zákona (z. č. 13/97 Sb. o pozemních komunikacích).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 13:17

Dle mého je jedným možným adresátem místně příslušný odbor dopravy. Odbory dopravy bývají na městských úřadech s rozšířenou pravomocí. Alespoň tak jsme to řešili u nás - poslali nás na bývalý "okres". Pokud nevíte, kam to přísluší, zajděte se poptat na nejbližší obecní či městský úřad. Aby se zbavili možné práce, jistě Vás rádi nasměrují správným směrem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 23.07.14 15:49

Zdravím, co vím tak stačí upozornit PČR a oni to přehodí na příslušná místa. Stejně se k tomu musí ze zákona také vyjádřit, takže stačí zajít na služebnu a zeptat se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.