Přestřihnutý kolíček na klice

Od: Datum: 22.07.14 15:15 odpovědí: 3 změna: 23.07.14 16:48

Zdravím pánové (a dámy)

Včera se mi přestřihnul kolíček na klice. Je to ČZ 175 z roku 1975. Nevíte náhodou co s tim?

Musim vyndavat celou klikovku? Proklepnout to skrz nejde. Vrtákem se na to kolmo nedostanu ... jenom tak pod 30° úhlem.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 19:35

Vyvrtat dírku v kartéru proti kolíku, dlouhým vrtákem odvrtat kolík nikoliv průměrem 5 ale menším po odvrtání třeba 3 mm vyndat samořezným šroubkem a poté dírku v karteru zatmelit zalepit a přetřít hliníkovou barvou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 23.07.14 15:07
avatar

Přestřihnul kolíček? Podělte se o důvod.
Pokud je kůžel čepu i v rotoru v dobrém stavu, tak osobně bych jako první pokus kolík neřešil, napolohoval a nasadil rotor bez kolíku, stejně se musí předstih seřídit pootáčením destičky přerušovače. Na kůžel doporučuji lehce máznout Loctitem na upevňování ložisek. A šroub na utažení rotoru a vačky aby byl kvalitní pevnostní s označením 8G. Rotor čezeťáckých zapalování je relativně lehký a kolík je spíše jen na polohování při montáží, než aby něco držel.
Další možnost je odvrtání, jak je doporučeno v jiném příspěvku. Je tedy skutečně reálná možnost to při mechanické rutině odvrtat přes karter a pomocnou díru zalepit silikonem, nebo ev. vyříznout závit a natočit záslepku. Asi bych pomocný otvor udělal o něco větší, abych s nim protáhl hubený důlčíkář a naklepl důlčík pro vrták. Vrtal bych přímo o nějakou desetinu menším průměrem než je 5 mm, myslím, že by zbytky kolíku by se při vrtání zachytily o vrták a vypadly. Je docela obtížné se takto trefit naprosto přešně do středu kolíku.

doplněno 24.07.14 08:51:

Aha Vape, to jsem netušil. Takže demontáž bude asi nejlepší řešení. Rozhodně je nutné mít kůžely v perfektním stavu. Může se právě střihat, že kůžely vzájemně díky výrobní nepřesnosti nelícují, takže nezbyde než pomoci zabrušovací pasty trochu vzájemně zabrousit a při montáží ještě ten Loctite.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: droid
Datum: 23.07.14 16:48

Je to zapalování VAPE. Rotor se pěkně protáčí, takže pochybuju, že by ho při zatížení udrželo jenom lepidlo. Předstih jsem nikdy nenastavoval (od doby vape). Kolíček je vyrobenej z rýhovaného kolíku pro zajištění poloautomatu za řadící pákou. Další názor bylo vytáhnout to neodymem. Asi to rozpůlím a vyměnim i spojkový lamely.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.