Renault Twingo vs Felicie lpg

Od: Datum: 21.07.14 22:08 odpovědí: 55 změna: 23.07.14 17:13
Ahojky lidi , chtěl bych se zeptat co je lepši, na spotřebu by to mělo vychazet podobně twingo 5l a felicie 9l lpg.Na vzhled twingo uplně bez koroze ,felicie vetsinou zhnile.Oba vozy se daji sehnat v pohodě do 20 000kč, muže někdo řic plusy a minusy :) to že twingo je male to nevadí :)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.14 22:15

Cena dílů - felda vyhrává. Díly levnější pomalu než na motorku. Je 5-ti místná. Pokud má 1.3 motor, tak ten je nesmrtelný. S 1,6 je to z životností horší ale neni to špatný a 1,9D je pracant a nezmar ale moc to nejede - respektive neni to na závody. Spojka na 1,3 feldu stojí 1300 korun komplet. Další věc je, že si to člověk spraví sám. Twingo taky neni špatný ale má 4 místa, asi i menší kufr. Díly budou drahé. Sice je to asi i bezpečnější ale auta sou od toho aby se snimi jezdilo a né bouralo :D. U nás v ČR bych volil feldu kvůli dílům a celkově jednoduchému servisu. Prostě domácí škodovka :)

Ohodnoceno: 0x

Od: ghost226
Datum: 21.07.14 22:26
Ahoj diky za nazor , dily na feldu jsou levne ale i na twingo jak jsem se dival na netu v radu stovek tak nejlip kdyby napsal vlastnik twinga.O misto nejde chci jen po městě max s přitelkyni.Felda me odpuzuje ze rezne jak sviňa :/ navic twingo ma abs,posilovac,airbagy,central atd.Felca neni spatna ale sehnat nezhnilou a na lpg je docela težky,navic lpg servo a platnost bomby neni pořad a bez lpg žrout jak svině :/ twingo jsem cetl ze ty 1.2 motory jsou držaky a nejde přes 5l na 100. Navic feldy maji kolem 200 000 nalitanych a vic a twinga kolem 120 000 jde videt ze je jen do mesta.No nevim budeto me prvni auto a litat budu tak 500 km mesicne.
Od: fik
Datum: 21.07.14 22:37

Nevím od kud šerpáš to že felda je žrout,já s 1,3 MPi s klimou jezdím v průměru za 6,3 l na benzín,a to jezdím všude a i dost po dálnicích

Feldu s ABS a airbagem seženeš docela snadno taky,bylo jich celkem dost,možná ten posilovač bude trošku problém,ale pokud nejsi totální chrastítko,není žádný problém-i těch bez koroze jezdí celkem dost

Motor 1,3 je neskutečný držák a těch 200 tisíc pro něj nic není,toho bych se nebál

Datum: 21.07.14 22:41
Měli sme feldu i kluci v praci ji maji 1.3 a vsichni jezdi kolem 7-8 litru . Airbag jsem videl u felcky max u ridice,twingo vetsinou 4. Diky za nazor ale
Datum: 21.07.14 22:55

Třeba zde,sice za 25 tisíc,ale má všechno,jak ABS,tak servo i airbagy.a zdá se úplně bez koroze

http://www.sauto.cz/osobni/de…/felicia/14420103?goFrom=list

Datum: 21.07.14 23:05

No je pěkna ,ale dovoz s Německa pochybuji že je registrovaná v Čr a ma zaplacenoe EKO to maš tak 8 000 +

Datum: 21.07.14 23:24

To je pravda,ale po mírném našetření by jsi už měl auto,který by ti mohlo i nějaký ten rok vydržet bez problému sloužit,němčouři na servise většinou nešetří a často se vyplatí auto z německa-ale každopádně ke každý koupi,ať už zvolíš cokoliv,vezmi mechanika,můžeš si tím ušetřit dost pozdějších zklamání a výdajů

Datum: 21.07.14 23:31

To jo ,ale myslim si že auto s německa se vyplati dotahnout jen při vyšši ceně ,do 20 ani kolem 30 tis si myslim že se nevyplatí jed do německa.Automechanika vezmu ,ja jsme v autech lajk :)

Datum: 21.07.14 23:36

Tohle už je dovezený,ale muselo by se přihlásit,kolik to přesně stojí nevím

Datum: 21.07.14 23:41

bych tipoval tak kolem 5 000 + eko dan min 3 000 :/

Datum: 21.07.14 23:51

Někde jsem slyšel že kolem 4 tis,EKO u MPi je 3 tis

Datum: 22.07.14 00:01

No to by šlo,ješte emise ,ale pak už sme zase v jiné ceně ,kde už bych neuvažoval nad felicii :/

Datum: 21.07.14 22:33

Za mě felda,v twingu jsem se taky vozil a přišlo mi to nic moc-sehnat nezhnilou feldu,pokud v plynu tak budeš jezdit velmi levně,felda mi přišla na silnici jistější a dle mého názoru je i o dost spolehlivější

Datum: 21.07.14 22:43
Prave sehnat ji je obtizny, v lepsi bezpecnosti vyhrava ale twingo.Nevim no
Datum: 21.07.14 22:50

Ani dnes to ještě není problém,to že to bude mít puchýřek na zadních dveřích nebo na lemu se asi neubráníš,to by nebyla za 20 tisíc,ale na nic to nemá vliv

K tý spotřebě,s 3 lidmi jsem najel na plnou skoro 640 kilometrů než začalo svítit hladový oko(nádrž je 42 litru),a to ještě na dálnici a s občasným zapínáním klimy.pokud to někomu žere 8,možná by měl použít diagnostiku

Felda 1,6 se dá sehnat dobře vybavená,má všechno co ostatní,ovšem ten motor je dle mého názoru míň spolehzlivější než 1,3

Datum: 21.07.14 22:56
Veřim ti, to ale nemas feldu v hodnote do 20tky, inak 6.5 l uz je moc na me, musim kolem 5tky nebo lpg
Datum: 21.07.14 23:03

No 20 nestála,ale já už ji mám taky x let,v dnešní době by se možná do tý 20 vlezla. To twingo 1,2 ti taky nebude žrát 5 litrů,to umí snad jen diesel,u feldy mám taky napsanou spotřebu mimo město 5,1 a tak málo to nežere

Jsi mladý,budeš kupovat první auto,1,2 není trhač asfaltu,když tomu někdy šlápneš aby jsi nebrzdil kamiony,tak ta spotřeba taky poleze,jako u každého auta záleží na stylu jízdy

Pokud ti jde o spotřebu,možná by jsi měl zauvažovat i nad dieselem,nebo to LPG je taky řešení

Datum: 21.07.14 23:10

No podle lidí co vlastní twinga a recenzi by motor 1,2i měla mít spotřebou normalni jizdou pod 5 l , ty 1.1 maji větši spotřebu ,ale nevlastnim jen co jsem si přečetl na netu a vyguglil :) No ja vím že neni trhač asfaltu ,ale jen diky spotřebě,stavu a ceny nad tím vaham.Diesel je dobrý ale neni to nejlevnějši auto ,navic jak jsem psal měsične do práce najedu 380 km + soukromě tak 200 km počitam ,takže diesel asi ne ,navic 90% budu jen ve městě.

Datum: 21.07.14 23:16

To je myslím blbost,to auto se mi dostalo do ruky jen abych jej poladil kamarádovi,takže spotřebu jsem nezkoumal,ale těžko benzínová 1,2 bude žrát pod 5,zvlášť ve městě,časté starty,rozjezdy,brždění. a je to taky starý motor,myslím že dokonce jednobodová stříkačka

Datum: 21.07.14 23:19

no řikam ja nevlastnim twinga ,co jsem dočetl bylo že 1,2i jde pod 5 l i 1.1 ma větši spotřebu

Datum: 21.07.14 23:22

JE to nejvic tim ,že ten twingo je hodně lehky

Datum: 21.07.14 22:52

Mam favorita a nestěžuju si. Na dálnici pořád těch 140 - 150 držim.. prostě noha na zemi.. A jedu za 6,5l benzinu :D po městě ještě méně. U feldy nevim, asi to bude trochu víc. Jinak lpg bych nechtěl kvůli zakázaným vjezdům do garáže

Datum: 21.07.14 22:58
To mas good, ale favorita bez urazky ani zadara.Kamos se v obci v 53km/h vybural do stromu hasici ho museli vystrihavat a pul roku lezel v nemocnici , takze bezpecnost na bodemrazu.Byt tebou tolik s favoritem nikdy nejedu :)
Datum: 21.07.14 23:08

U takhle starých aut v téhle ceně je zbytečné zvažovat bezpečnost,v obou budeš v případě fatálnější nehody na mraky,to twingo když jsem to měl na zvedáku je taky jen pár tenkých plechů,možná ten fanek se mi zdá i masivnější-závěr je jediný,jestli ve feldě,favoritu nebo twingu omotáš strom ve 100,jsi mrtvý nebo na dosmrti na vozejku,ale to mrtvý spíš

Datum: 21.07.14 23:14

No mi se pravě libi že ten twingo ma aspon nějaké to zabezpečení ,hlavně airbagy což neí vyhra ale pořad lepši jak nic.

Datum: 21.07.14 23:19

Ten airbag ale není samospasitelný,sice může přispět,ale pokud se ti auto rozsype na prvočinitele tak je stejně zbytečný jako mrtvýmu zimník-u nových aut má smysl daleko větší,mají daleko pevnější skelet,který zabrání zborcení prostoru pro posádku a airbag zmírní náraz pro tělo. Ale pokud se ti prostor pro posádku zmačká,je úplně jedno zda tam je nebo není

Datum: 21.07.14 23:20

JA to chapu ,ale lepši jako nic .Je to auto do města ,kdybych musel dojiždět autem mezi městy nebo tak ,určirtě volim bezpečnějši vuz

Datum: 21.07.14 23:25

navic pry felicie ma uplně bezpečnost hroznou a navícjak je 90% felicii zhnilych,tak to taky moc nepomuže dobře když cela kastle je zhnila při narazu

Datum: 21.07.14 23:55

U feldy už to tak hrozný není,oproti favoritu. U feldy ale nemá koroze moc vliv na bezpečnost,samozřejmě pokud nebereme ty totál zhnilé na šrot,většina felicií rezne povrchově,má zhnilé páté dveře,zadní lemy a rez napadá taky spodní části blatníků,ale podvozek a skelet napadený nebývá,narozdíl třeba od starého fiatu punto,kde z venku se jeví vše OK,ale podvozek často bývá na šrot

Pokud u feldy začně hnít i skelet,to už musí být extra vrak

Datum: 22.07.14 09:04
Tojo, by mme zajimalo jak to ma twingo s rezi,protoze jsem nevidel jeste rezave twingo
Datum: 22.07.14 10:11

Myslím že bez koroze to taky těžko bude,je to taky už dost staré auto. Jak jsem psal níže,některá auta na korozi nevypadají,z venku jsou úplně zdravá ale po shlédnutí podvozku kolikrát čeká majitele pořádný šok,díry jak pěsti,držáky náprav drží na kousku zkorodovaného čehosi atd atd

Datum: 22.07.14 11:49
To je mozny, jen ale diky treba plastovym prahum a spoilerum je twingo nerezave a vypada daleko lip jak felda
Datum: 22.07.14 11:57

Plastové prahy a spoilery jsou právě dost prasárna,dostává se pod to voda se solí a i když to nevidíš,je to pod tím zhnilé na prach,vždy když ze starého auta sundám nějaký plastový spoiler,práh nebo lem tak se na mě vysype koroze

Datum: 22.07.14 14:27
Co bys ty doporucil za auto? Kdyby bylo fakt kvalitni a nejaky ten rok vydrzelo, muzu dat do 40 000
Datum: 22.07.14 15:18

To je dost těžký,do 40 tisíc to bude chtít dost vybírat.můj osobní favorit je pořád ta felicie,kolem 30 koupíš fakt pěknou a udržovanou,je na to levný a jednoduchý servis,i v originále cenově příznivé díly,nejsou na tom žádné závažnější kontrukční nedostatky,všechny motory jsou odolné,technika jednoduchá a bezproblémová-jako auto pro začátečníka ideální,jízdní vlastosti jsou předvídatelné a auto se nechová nijak zákeřně+nejsou tam miliony elektronikckých asistentů a naučíš se vážně jak fungují na silnici fyzikální zákony

Ono jde v téhle ceně koupit třeba i starý bávo s automatem,v kůži apod,ale musíš si uvědomit,že když se ti na takovém autě podělá něco specifičtějšího,bude oprava jistě stát víc než celé auto

V téhle ceně třeba ani peuegoty nejsou špatné a díly na ně taky nejsou nějak drahé

Datum: 22.07.14 16:06
No videl jsem,octavky ,fabie, passaty, audi a4 , bmw e36, ale chapu ze felcka je good,ale do fecky chci max 20,za 40 litru uz bych chtel trosku auto co vypada,jestli chapes. Nasel jsem pasata za 35 a to uz bych si jel trochu jak pan
Datum: 21.07.14 23:00

já mám feldu s cng..na benzín pouze startuju, spotřeba do 4,5 kg na 100km..:) Auto jezdí furt a skoro zadarmo..

Datum: 21.07.14 23:03

Jo to maš parada , jen je jich malo za cenu kterou chci dat

Datum: 22.07.14 00:05

Twingo, to úplně první s oddělěnými blinkry pod světly nebrat, ty staré motory žerou i trávu kolem silnice, po městě klidně přes 8. Twinga po faceliftu jsou na tom podstatně líp - ty co mají spojené světla a blinkry pod jeden kryt. Nemá nikdy otáčkoměr. Ergonomicky je Twingo zatím nepřekonaná bomba - posuv zadních sedadel, možnost je sklopit včetně sedáku čímž vznikne velká rovná plocha, skvělá lůžková úprava. Bezpečná je taky až generace po faceliftu, ta původní nemá později dodané výztuhy. Většinou Twinga nereznou, ale není to pravidlo.

Felicia má největší problém v korozi. Motory 1.3 jsou nezničitelné, ale nepříjemně rachtají řetězem. Celkově je to mnohem větší auto. Mnohem lépe opravitelné. Nebýt té šíleně rychle postupující koroze, jezdily by Felicie věčně.

A co takhle první Fiat Punto? Auto roku, živé motory. Nebo Opel Corsa - ta kulatá.

Od: asd*
Datum: 22.07.14 00:12

Když Punto tak MK2 po FL - ty první už jsou shnilé... Motor Fire 1,2 8V

Datum: 22.07.14 00:12

U fiatu punto bych tu korozi viděl jako větší problém,u feldy to vypadá strašně že je to zvenku,ale podvozek tím napadený nebývá,narozdíl punto z venku většinou OK,ale podvozek už jsem několikrát viděl díry jak pěsti

Ta koroze se dá celkem účině skorozastavit,když jednou za dva roky vystříkáš dutiny vyjetým olejem a dáš podvozek do tlumexu

Datum: 22.07.14 16:13
No punto a korza pry zerou o 1-2 litry vic jak twingo.Tak jaky rok vyroby se mam kuknut? Vim ze ma mi 1.2i 43kw nejlepsi motor
Datum: 22.07.14 00:09

Do města jednoznačně lepší Twingo. Parkování, spotřeba, bezpečnost. Pokud nevadí málo místa tak vyhrává o parník...

Datum: 22.07.14 16:14
Mas zkusenosti? :)
Datum: 22.07.14 21:38

Jen zprostředokvaně - twingo měl kamarád, párkrát jsem se svezl. Do města fakt šikovný...

Punto roky ca 2003 - 2007 (?) to druhý po FL (velký světla). Žere 5-6 při normálním ježdění, tj. o litr víc než twingo asi sedí (taky váží tunu). Nebo Panda, ta je do města supr, ale ty jsou dražší. Motor taky nejlíp 1,2 8V - je to stejnej jako v Puntu.

Od: trtr
Datum: 22.07.14 22:02

Zdravím, taky něco přidám k Twingu po faceliftu( nedělená světla, MPI vstřikování), osobně jsem nevlastnil, ale kamarád ho měl jako první auto a nikdy nezklamalo, jen se zakoukal do jiného.

Tak nejdříve klady: malé, lehké, posilovač řízení, zmíněné airbagy, pozink kastle. Dobré na parkování, velice dobrý výhled do stran, pro začátečníka do města myslím super.

Teď zápory: Není to auto na závody a předjíždění, je to prostě na pohodovou jízdu. Do zatáček je třeba najíždět opatrně, protože auto nemá stabilizátor na přední nápravě a má poněkud vyšší těžiště. Co se týče závad, tak hodně rezavý rám pod motorem, ale je to masivní kus železa, takže chvíli to vydrží a pak docela dost praskají přední pružiny na vzpěrách Mc Pherson.

Co se týče celkové bezpečnosti, tak se můžete kouknout na youtube, crash test tam je, ale pozor, žádné auto Vás neochrání například před plně naloženým kamionem v protisměru, takže bacha.

Datum: 22.07.14 23:46
Diky za nazor, muzete mi nekdo linknout to twingo po facelip? My se zda ze vsechny maji delene svetla az na ty nove.Mam namysli roky do 2000 cca jestli uz byl ten facelip, diky.Kdyby vedel nekdo spotrebu u 1.2i 43kw byl bych rad.diky
Datum: 23.07.14 09:39

Twingo staré (1. generace-dělená světla): http://upload.wikimedia.org/w…ult_Twingo_front_20080709.jpg

Twingo novější (2. generace-nedělená matná přední světla-toto hledáte): http://upload.wikimedia.org/w…mmons/f/fb/Renault_Twingo.jpg

Twingo facelift (3. generace-čirá přední světla nedělená): http://www.mister-tuto.com/wp…nt/uploads/2011/07/twingo.jpg

Twingo New (4.generace-jiný vzhled světel): http://assets.carwow.co.uk/la…ult/Twingo/Renault-Twingo.jpg

Datum: 23.07.14 11:00
Diky takue hledam co ma prostě po lopatě bile světla a nesmi mit oranzovy blinkr :)
Datum: 23.07.14 11:02
Ta 3 generace je jeste lepsi jak ta druha?
Datum: 23.07.14 15:54

Tak kromě menších změn interiéru a exteriéru a možná trochu motorově, každopádně čirá světla si můžete přehodit a krásný volant z Twinga 3 lze taky sehnat. Kromě vyšší ceny, tak žádné výrazné plus myslím nebude.

Datum: 23.07.14 17:13
Oka diky uz aspon vim na jake se divat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.