Prošlá technická

Od: Datum: 21.07.14 06:30 odpovědí: 7 změna: 22.07.14 18:29

Zdravím,jaké jsou sankce,když mě chytěj s prošlou technickou,díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.14 06:57
avatar
...nevím přesné od ...do...kolika je možná sankce ale hlavně jde o to kdyby náhodou cokoli(nikdy nevíme co se na silnici stane) tak pojišťovna než by něco plnila tak jejda strejda neplatná TK a sorry auto nemělo co na silnici dělat a...prosté nestojí to za to riziko...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: technicka
Datum: 21.07.14 06:58

Samozřejmě, jedeš vlastně s autem, které vůbec nesmí na silnici. Začne to tím, že ti nařídí jej okamžitě odstavit a pokračovat taxíkem nebo odtahovkou. V případě, že budeš účastníkem nehody (a ani ji třeba nezaviníš), je to průser, protože pojišťovna z povinného ručení nezaplatí vůbec nic. O pokutách ani nemluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 09:03

Samotná TK nemá na plnění z povinné ručení vůbec žádný vliv. A to opakuji vůbec žádný. A je to proto, že v zákoně jsou přesně dané výluky a toto mezi ně nepatří.

Jinak pro tazatele Bloková pokuta do 2000Kč

doplněno 21.07.14 09:56:

Byl jsem viníkem bez STK. A pojišťovna vše proplatila a nechtěla žádnou náhradu. Ani totiž nemohla.Zákon hovoří jasně.

Sám mám teď na motorce propadlou TK už přes 2 roky. Na těch pár km ,co najezdím, jí dělat nebudu, když vím, že mám vše po technické stránce OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 09:39
avatar
andelck...az nedejboze budeš viníkem nehody s vozidlem bez platné TK tak pak az sem nápis jak to na 100%plneni škody zákonnou pojistkou "nemělo vliv"... Auto v tu danou chvíli není způsobilé provozu na komunikacích a pojišťovna by to samozřejmé prehledla a nechtěla po vinikovy ani kačku...to je podobné utopisticke jako tvrzení ze Severní Korea je prosperující zemi,která absolutně nebotrebuje žádnou potravinovou pomoc...
doplněno 22.07.14 14:19:

buss...podmínky pojiětovny mohou být jaké chtějí,ale nesmějí být v rozporu se zákonem-a ten říká ohledně vozidla s prošlou TK co...? (v kostce nemá na silnici co dělat)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 21.07.14 09:53

Až to bude v příčinné souvislosti s nehodou tak ano. A co je v Podmínkách pojišťovny?

doplněno 22.07.14 16:10:

No on se tazatel také správně ptá na sankci za STK, nic víc nechce. Já bych se spíše bál jet bez pojištění. Ale jezdí se jak bez STK, tak bez pojištění. Ostatně se s takovou jízdou počítá, proto přestupek, nehoda je věc jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 18:29

Pojištění se řídí Zákonem o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Zde jsou přesně uvedeny výluky a práva na úhradu vyplaceného plnění.

Najdi mi, kde je výluka na vozidlo bez technické kontroly. (pozor technická způsobilost vozidla není technická prohlídka)

Není tam. A proto pojišťovna musí plnit bez podmínek. *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 10:27

V dnešní době pokud je na kontě několik melounů žádný,problém vše vyřeší dukáty. v Případě nehody pojišťovna nic nehradí, policie správní řízení, pokuta body dolů, pokud někoho zraníte náklady léčení, poškozený bude žádat materiální škodu, případně psychickou újmu ušlý vydělek, pokud se sará o děti neb staršího člověka náhradu a.t.d. Takové dobrodružství může ale nemusí vyjít na několik melounů

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.