Policie, stížnost na časté stavění

Od: Datum: 20.07.14 19:41 odpovědí: 39 změna: 03.08.14 21:22

Dobrý den,

chci se zeptat zda můžu podat stížnost na časté zastavování vozidla policii čr a kontrolování drog atd jen kvuli tomu že mam matně černý a počmarány auto a nosim kšiltovku, tenhle měsíc už po 4...opravdu mě to nebaví nefetuju nekouřim travu nic alidi co jezdej zhulený v nejakých plečkách nestaví


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 20.07.14 19:47

mě se stalo i třikrát denně, protože jsem stál u hospody a vždy jsem dýchal do testeru. jsi zbytečně vztahovačný s myšlenkou, že máš něco extra. nemáš, máš jen zrovna špatný měsíc. podat stížnost však můžeš, pak si ale budu myslet, že nejen hulíš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.14 19:48
avatar

Jasně, že můžeš. Právo na to, stěžovat si kdykoli na cokoli, ti přece nemůže nikdo upírat. Ovšem jestli si myslíš, že ti to k něčemu bude, tak to určitě nebude.

doplněno 20.07.14 21:25:

Pokud takto s tebou jednají pravidelně, tak by možná stálo za to, zamyslet se sám nad sebou. Pravděpodobně je k tomu něco na tobě nebo v tobě provokuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kowmen
Datum: 20.07.14 19:53

nejde o to stavění hlavně jde o to jak semnou mluví asi si příste zapnu nahrávaní v telefonu neumí ani zabučet a jsou drzý

Od: olaf71*
Datum: 20.07.14 20:01

jo Ty chceš kázat morálku, tak to jim řekni hned. třeba takhle "dobrý den, nevím jak vás rodiče vychovali, ale u nás se nejdříve pozdraví a pak se řekne, jaké máte přání". ještě předtím si to ale pořádně prober v hlavě, protože pak něco uvidíš.hlavně před pořízením záznamu upozorni, že budeš nahrávat, je to přeci také slušnost

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kowmen
Datum: 20.07.14 20:17

a ty si u toho byl kamarade sem vychovanej líp jak ty možná páč rovnou neříkam to co ty :) zdravim i prodavačky v kráme a to vetsina z vás taky neumí...pane chytrej

Od: kowmen
Datum: 20.07.14 20:20

nesoudim lidi jako ty hned a že sem se ptal vůbec, páč tady hned nalítnu na člověka co mě ani nezná a hned mi bude říkat co mam dělat když to dělam líp jak jiní :D opravdu navažet se hned to umí každej...

Od: olaf71*
Datum: 20.07.14 20:26

asi nevíš, kolik už jsem viděl vycházet sluncí :-D

ještě si nic nedokázal a už se rozčiluješ :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: we
Datum: 20.07.14 19:54

obecně vzato stížnost podat lze, ...dobrý...a v porovnání s duben, květen, červen je to stále 4x měsíčně? , nicméně to asi není stále stejná hlídka, co? tak se asi zamyslíme nad účinností počínání jak to asi dopadne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kowmen
Datum: 20.07.14 20:00

no stejná hlidka to neni pravidelně 2x za mesic minimálně, jde hlavne fkat o to jak semnou mluví protože sem mladej a mam kšiltovkku a dva psi v kufru semnou mluví jak s nějakym fetákem a to je to co me sere to ze me zastaví zkontrolujou doklady a budou se chovat normalně pochopim ale to ze prijde k oknu neřekně ani bůůů a vybalí na mě DOKLADY! a druhej prijde stojí a čumí a neřekne taky nic a začne hned aniž by viděl techničák mlít o tom zda máte to přepsany tu barvu auta? Tomu sem ani neodpovídal...čekal sem až si přečtou techničák, další tečka byla když dva mladí ale v pohodě to sami řekli že to bylo kvuli auto ale ti se chovali jako jediní v pohodě jenže to nebyli modrokošiláci ale baretáci

Od: cobrak*
Datum: 20.07.14 21:10

To víte, vidí mladého kluka (pochybuju, že máte auto za x stovek tisíc), tak jste podezřelý. Já mám to samé, ale pořád si říkám, že je lepší, když mě zastaví a skontrolují, než, kdyby mě nechali zfetovaného projet. A vím, že nestaví jen mě, ale i ostatní, kteří svým autem budí dojem zhuleného. Neřeším to, jsem rád, že to dělají, ztratím dvě minuty, ještě si pokecáme, jak jim jde služba a každý jdeme svojí cestou. Co Vás rozčiluje? Vžijte se do jejich role... Co máte za auto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 21:22
avatar

Budte rad vzdyt delaji svou praci,od toho je platime,samozrejme ke kazdemu by se meli chovat slusne a s odstupem, zadne kamaradeni ani sprosta slova,to uz je duvod na stiznost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 21:45
avatar

Tak kde podat v tomto případě stížnost vím určitě. V tomhle policejně buzeračním státě jedině na lampárně hlavního nádraží. S policejní silniční buzerací neuděláš bohužel nic. Jediná rada, když už to máš přetrpět zní: s policajtama se nebavíme. A na jejich debilní rozkaz "Doklady!" předlož kupříkladu očkovací průkaz svých psů.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.07.14 21:59

Ernie: Už jednou jsem uvedl, že vaše příspěvky jsou, jako by je psalo desetileté dítě... Dávat policajtům očkovací průkaz, tak to mi přijde hodně potupné a ponižujicí moji osobu... Pro tazatele, když dáte policajtům důvod, aby Vám dělali nepříjemnosti, vždy Vám je udělají a to, aniž by jakkoliv porušili svoji pravomoc či kompetence. Budou po Vás chtít vidět rezervu, všechny žárovky, které máte úplně na dně v plném kufru, budou si Vás schválně deset minut lustrovat, potom po vás budou chtít vidět lékárničku, atd. atd... Zkrátka, přijedu, zastavím, ukážu, co potřebují a jedu pryč. Maximálně si vzdychnu, že mě zdrželi dvě minuty, nic víc, nic míň. Jak tu někdo psal, dělají jen svou práci. Osobně zastávám názoru, že s policajtama má problémy jen kretén nebo smažka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 22:07
avatar

Tak takový malý příklad od desetiletého dítěte, když jej chtěli policajti zbuzerovat za rychlost a když neuspěli, tak za mobil za sklem, ano? Ve zkratce šlo o to, že viděli, že se k ním blížím stovkou a že ji napálím i do obce. Jenže jaksi jim to nevyšlo, já je uviděl a tak utřeli se vším všudy a ještě se málem za koko koktal k smrti. Ani žárovky nechtěl vidět. To je, co?


Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.07.14 22:13

Nějak nechápu, co mělo být tím videem vyjádřeno. Policista upozornil řidiče (Vás?) na mobilní telefon za čelním sklem, který tam nemá co dělat. Ano, naštve to, ale pořád je policista v právu, nemá to tam prostě co dělat. Se odtěhujte do Antarktidy, tam policajty nemají!

doplněno 20.07.14 22:20:

Policista se s vámi přeci nepotřebuje bavit! :-D

doplněno 22.07.14 11:37:

Ještě doplním, že celiu dobu reaguju na to zastavování policií, nikoliv na jejich způsob jednání! Zásadně nesouhlasím s povýšeným tónem pilicisty a s jinými věcmi, ale na to otázka zaměřena nebyla.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 22:19
avatar

Já se nepotřebuju stěhovat do Antarktidy já tady s policajtama problém nemám. Videem mělo být vyjádřeno to, že když se s policajtama nebavíme, jak neustále tvrdím, tak projde i ten telefon za sklem, protože to není to stejné jako vražda. Tím pádem projde i počmárané auto a kšiltovka, víme? Přičemž čistě vizuální vzhled auta je svobodná vůle jeho majitele. A stavět jej kvůli tomu není nic jiného, než buzerace.

doplněno 20.07.14 22:23:

Asi se se mnou policista bavit potřebuje. Proč by mě jinak stavěl, povězte?

doplněno 20.07.14 22:41:

Cobraku, víte, s tím jak tvrdíte, že dělají jen svou práci. To je taková argumentace s prominutím na exkrement. Poravčí čety v koncentrácích taky dělali jen svou práci. Já to nesrovnávám, abyste mě zase nechytal za slovo, jen si tak říkám, kde podle vás je hranice správné a špatné práce, kdybyste o tom chtěl snad šířeji polemizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 01:18

Typická policejní buzerace. Zastavěj tě za A a zbuzerujou za B. A to jednání, jak z pirátem silnic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miskavladce11
Datum: 02.08.14 01:35

choval se jak buzerant!takovy picusci tam nemaji co delat.prectav si ze by se takhle stebou bavil cisnik nebo prodavac...zamislete se panove policiste!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 21:43

Tím videem nemělo být vubec nic vyjádeno, protože video je pouze španý pokus o machrování, nebot na videu není videt ani jeden policisty, v momentě kdy by měl vystoupit s auta je video stopnuté, dale už jsou slyšet jen hlasy "jestli policistu samozřejme nelze poznat", ale už jen to že video je od 0:49 zasekle ale hlasy (zvuk) se (ne)nahrává dál, další vec, frajeři kteří nahráváji kontrolu hlídky, by asi těžko zamaskováváli její SPZ ale ostatních učastníku prvozu je nechali viditělnou, další vec tabulka STOP umístena takle je mi více či méne podezřelá, aneb pro me je to video pouhý blabol který se snažili s frajeřiny nahrát nejací dva kluci z nichž jeden jezdí ve fábíí a druhý v nejakym aute z roku raz dva kteří potunil černejma šmouhama a pak se díví že ho staví hlídka... dobře že ještě stavěj aspon jen ty "vyzívající" a slušné lidi nechají napokoji, protože kdy mě naposledy zastavila hlídka už si ani nepamatuji (ČESKÁ) v Německu me zastavili jednou, jen proto že se jim zdalo že auto nejak sedí tak prý jestli neco nepřevážíme :D ovšem my sme jeli do na dovolenou přes Německo, necht veselý zažitek, nač si s toho dělat hlavu nebo si dokonce stěžovat ;) za volant patří klidná hlava ne nějaká jaká se chce hned obhajovat a soudit :) Ve finále si samozejmě stěžovat lze, ale jak už jsem řekl budete spíš za šaška než za pana nevinnýho :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 22:24
avatar

Ja si zase myslim ze ernie ma pravdu. Policista by mel byt zdvorily a urcite pozdravit a nemel by chtit "nejake doklady".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 22:31
avatar

V tomto případě musím uznat, že policista korektně vyjmenoval šechny doklady, které chtěl předložit. Má na to právo. Ovšem další část kontroly ohledně dechové zkoušky neproběhla tak, jak má. Nezeptali se totiž, zdali jsem ochoten se zkoušce podrobit, ale přikázali, ať "si fouknu". Já beru to, že to jsou lidi (i když jiného druhu), ovšem pokud chctějí buzerovat, ať to dělají podle zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 21.07.14 10:24

ad video - pokud by jsi jim řekl že jsi nebrzdil kvůli nim ale kvůli ceduli obec a o nich jsi vůbec nevěděl, tak by jednali jinak. A jestli jsi brzdil kvůli autu s radarem (vypadá to tak), tak se nediv že tě zbuzerovali - ono asi hodně lidí dupne na brzdu bez ohledu na auta za sebou. Ber to jako upozornění na riziko i pro tebe. Ovšem mohli to říct slušněji, to souhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 21:12
avatar

Za mnou žádné auto nebylo a na brzdy jsem nedupal. Ano, zpomalil jsem kvůli autu s radarem a tak je to podle policistů snad správné, nebo ne? V tom případě nechápu, že když měří rychlost a já ji upravil podle jejich představ, co se jim na tom nelíbilo? Znovu opakuji, nikoho jsem neomezil ani neohrozil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.07.14 19:44

ty budeš asi velkej boreček, větší než já

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 20.07.14 22:14

Jistěže, stížnost lze podat na cokoliv, jaký bude výsledek je věc jiná. Zákon neříká, kolikrát denně lze zastavit vozidlo, tak k čemu to? Znám kopu počmáraných aut a nikdo je nestaví, čím to? Třeba se chtějí na to auto podívat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drobecek*
Datum: 21.07.14 00:43

Tak s tim nic nenadelas. Ja jsem mozna rekordman v poctu zastaveni za den. Mimochodem osum. Semnou uz ani nikdo nechce jezdit protoze neni dne aby mne nezastavili alespon dvakrat. A to jezdim slusne, svitim, jsem pripoutan. Porad mne lustrujou a buzerujou. No mozna kdybych mel vladni audi mel bych klid.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.14 07:53
avatar
...řekl bych ze je to hodné o psychologii ,a to nejen jednání s policisty,ale i třeba úředníky apod...ve chvíli kdy jim jakkoliv date najevo ze "pospichate" ze vas "obtěžují" apod.oni toho vy- (zne) uziji protože oni jsou v práci,musejí na te silnici stat(sedet v kanclu bez klima) a do konce směny x hodin...což jim na náladě neprida,nadto i rozpočty měst obci,dokonce i ministerstva vnitra počítají s příjmem x milionu z pokut(a když se podivate na příslušné rozpočty jsou progresivni-coz znamená ze se počítá se stále zvýšeným příjmem z pokut)...a oni zkratka musi-jsou i z "výnosu" finančně ohodnocení...takže ve chvíli kdy už nějaké auto zastávi samozřejmě vybyiraji takové kde je reálnější šance nějaké udělené pokuty(čili pravé vzhled a staří auta a řidiče) no a veškeré jejich konání směruje k jedinému a udělení pokuty...jestliže jim.nevyjde jedno(třeba platnost TK,původní odhad proč auto vůbec zastavili) tak se snaží "najít" cokoli dalšího...takže vůbec nejde o nějakou. bezpečnost ale čisté jen a jen o zisk,a neúspěch se nepřipouští a proto se často az absurdně řeší pi...viny v podobě Rousek v lekarnicce,platnost obvazu např pripadnemu ranenemu je úplné jedno čím mu zastavim tepenné krvácení,i kdyby to byl hadr od oleje i z medicínského hlediska je to o.k.)...ale tohle téma by bylo na dny psaní a psaní...prosté s četnictvem jedname slušné asertivne a s. nadhledem...(at nám skočí třeba do trenek,ze...)nebo vlezou treba do (_._)...nas to nerozhodi ...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 21.07.14 10:19

Nejspíš jako problémová fetka vypadáš. Tak se nediv že tě staví. Sundej kšiltovku, pořiď s auto s normální barvou a asi i uprav styl jízdy, pak tě stavět nebudou. Ale jinak máš pravdu, mají pozdravit a jednat slušně, když zjistí že fetka nejsi tak se mají omluvit a popřát hezký den. Na druhou stranu jestli na ně koukáš stylem "co zas chcete votrapové" tak se nediv že se k tobě chovají jak k dobytku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aitken
Datum: 21.07.14 15:22

kámo to by pak nebyl ale on ne, pokud někdo se někdo stylizuje tak takovej hold je to je jako kdyby tobě někdo řekl kámo tak si sundej svetr a vem si kšiltovku i kdyz ten styl nesnášiš sme lidi máme pravo se oblíkat tak jak chceme

Od: kowmen
Datum: 21.07.14 15:27

Opravdu se už vyjadřovat nebudu, ,myslíš si že s autem v kterým mám dva velký psi lítam po měste 120 a krouhám zatačky jako kreten? je vidět že v čechách se škatulkují lidi podle vzhledu a jakmile pro tohoto pána budu mít kšiltovku budu automaticky brán jako fetka...to je zajmavy že tato fetka podle vás jezdí pravidelně rekreacne a obcas závodně na kole sjezdy a čepici nosí protože ji nosí protože jsem na to zvyklej...takze opravdu měnit styl nebudu, auto tuplem ne, nemusim mít seriovku prostě mam hezky nalakovany a počmarany mondeo na standartních kolech a nikde neni nic co by bylo spatně...jen jsem se zeptatl páč mi vadí ten přístup jako k fetce a to jak komunikují a to zdrzovaní jeste...ale to je to poslední...

Od: polda*
Datum: 25.07.14 13:41

Já Vás tu všechny zdravím a rád bych také přispěl trochu do ohně. Jako všichni ostatní i policajti musí něco v práci dělat a z té práce musí být znát výsledky. Teď Vám trochu vysvětlím, jak to u nás funguje a je to téměř na každém oddělení. Když se zrovna nezpracovává nápad trestné činnosti a tím myslím jakékoliv oznámení, ať už je sebeblbější a s naší činností to nemá mnohdy vůbec nic společného. I stejně na takovéto věci se musí psát různé záznamy a vyplňovat formuláře. A když se zrovna toto neděje, tak nás velitelé ženou na silnice. Ikdyž se tvrdí, že čárkový systém není, tak mi věřte že je, nicméně je spíše hodnocený počet než vybraná částka. Mě osobně je úplně jedno, jestli dám za tu směnu nějakou pokutu nebo ne, ale rozhodně nebuzeruji za ptákoviny. Když to vezmu kolem a kolem, tak já za poslední půlrok nedal větší pokutu než stovku a ať to bylo za cokoliv. Nicméně i já dokážu výrazně zvednout cestovní náklady za chování. Proto Vám nedoporučuji, po zastavení hlídkou, začínat slovy "ty vole, co je zase?" a podobně, rozhodně Vám to nebude přidáno k dobru. Míra buzerace ze strany policajtů se na silnici přímo odvíjí od přístupu řidičů, ovšem narazíte i na policajta, který dává jen maximální sazby a můžete mít třeba jednání pana Špačka. Je to všechno individuální a jsou chyby jak na straně policajtů, tak i na straně ostatních lidí. To, že na mně vyjíždějí řidiči, to je na denním pořádku, ale já jim to vždy politicky vysvětlím tak, že většinou vychladnou. Jak tady píšete, že k Vám přišel policajt, nepozdravil a jen řekl "doklady", no mně se to moc nezdá, ale musím Vám věřit, já tam nebyl. Z vlastní zkušenosti ale vím, že řidiči, díky svým agresivnm nástupům, nebo nejapným výrokům spolujezdců často přeslechnou pozdrav. To jsem jen odbočil a zpět k činnosti. Když stojíme na silnici, tak ty auta prostě stavět musíme, chtějí to po nás. I po Vás, ve Vaší práci, chtějí vaši nadřízení splnění zadaných úkolů. Nedovedu si představit, že ráno příjdu za vedoucím, který se mě zeptá, co bylo v noci a já mu řeknu, že nic a nemám žádnou pokutu ani žádnou kontrolu vozidla, to by si mě vychutnal. Přes den to ještě jde, ale v noci je to katastrofa, v území toho našeho obvodu jezdí tak málo aut, že si nemůžeme vybírat a zastavujeme vše, co jede, což má za následek třeba i stavění neustále stejných vozidel, potažmo řidičů. Také nikdo nenapsal, v jaké době k těm častým zastavením dochází. Jestli je to v noci, tak se ani nedivím. Zkuste si stát u silnice, vozidlo Vás oslní, že nevidíte nic, kromě světel. Takže jak to mám vědět, že je to ten samý, co už jsem ho několikrát stavěl. V malých městech, kde jsou policejní oddělení se zeptejte lidí, kolikrát jsou stavěni hlídkami, tam to u někoho bývá každodenní záležitostí, tak si myslím, že 4x do měsíce není žádná buzerace. Ale prosím, nemějte nám to za zlé, my jsme si to nevymysleli. Když to nebudeme dělat, tak budeme přicházet o peníze a rovněž jako vy i my je máme rádi. Kromě toho si mnozí z Vás ani nedokážou představit, co je s každým řešením přestupku či trestného činu v dopravě za práci. Dejme tomu, že běžný přestupek, který se oznamuje, je cca do hodiny hotový i s potřebnou dokumentací na oddělení. V případě trestného činu se jedná mnohdy i o několik hodin. No a co se pokut týká, tak stačí se upsat a je třeba stornovat blok úřední cestou k čemuž je potřeba zase záznam, který je většinou na půl strany, písmem max. velikosti 12, řádkování 1. Proto si někdy zkuste jen opsat nějaký text stejného počtu a změřit si, jak dlouho Vám to trvalo. Ke stornování však dochází zřídka, proto se čas dokumentování pokut na oddělení(není započítán čas, potřebný k sepsání na místě), krátí zhruba na dvě minuty, a to při příznivé rychlosti elektronické komunikace se serverem. Takže za sebe říkám ne, radši bych, aby byly pouze kontroly a žádné řešení přestupků nebo tr. činů, tím si akorát přiděláváme práci. A za jakou cenu? Věřte mi, že to za to vůbec nestojí. Když jsem dělal ve škodovce, tak jsem na měsíčních prémiích měl víc, než to, co nám dají dvakrát do roka na odměnách. A to jsem na tom ještě dobře, někdo má jen jednu do roka a jiní vůbec žádnou. A jestli si někdo chce stěžovat na chování policajtů, tak ať si tu uniformu vezme na sebe, skočí do služebního auta a párkrát se v noci projede po městě, to teprve zažije slušné chování. Můžete mi věřit, že nadávky negenitálního typu jsou to nejmenší. Takhle se určití občané zase chovají k nám, ale většinou je to díky alkoholu. Přesto Vás také neházíme do jednoho pytle a snažíme se s každým z Vás jednat co nejtaktněji, tedy v mezích možností.

PS: Podívejte se prosím na svá vozidla a ujistěte se, že tam nikde nemáte vylepenou samolepku STOP 24(viz. obr.), kdo ji tam má, nemůže se divit, že ho hlídky staví každou chvíli.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 03.08.14 21:22
avatar

Soudruhu VéBé. A teď mi řekněte. Proč nejdete dělat nějakou normální práci? Kde byste vytvářel hodnoty. Například kopat kanály. Nebo postavit dům a tak dále. Proč jste nezůstal v té škodovce? Jakou hodnotu vytvoříte uložením blokové pokuty, když se vůbec nic nestalo, ha?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: snw
Datum: 21.07.14 15:51

Obecně si můžete stěžovat na cokoliv a u kohokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 19:53

jééé, to je reakcí :))

Jeden čas jsem vozil švagra do práce - měl zaměstnání zrovna vedle hotelu poslední cenové kategorie.. v tom "hotelu" bylo snad 30 pokojů a v nich cca 90 ukrajinců, rusáků, bulharů,... prostě všichni pracovití, co tu mají PKP.. ale ty jejich zábavy jsou většinou o vodce...

Nějakou dobu mne tam stavěli.. asi 2x do týdne.. když to byla stejná hlídka, pamatovali si mne a pustili jen tak mávnutím ruky. Když to byl někdo nový, dýchal jsem, papíry a sem tam i lékárničku předkládal...

Prostě riziková oblast - a co jim mám říct? Vážení, vykašlete se na ty ožraly, narkomany a podobné, protože mne obtěžujete? ...

kowmene.. co tak zrušit policii úplně že? to by bylo něco :))

stejně jenom buzerují, že máte chybně nastavená světla, že máte telefon u ruky,... co když jsou to rasisti? To vás nenapadlo?

Ano, stěžujte si! Přeji vám to :), uleví se vám na dušičce..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kowmen
Datum: 23.07.14 15:15

další chytrák co pane JMLC :D říkal sem že potřebuji zrušit policii, že mam blbě nastavená svetla a ze mam telefon u ucha? :D:D:D:D ne nemam nikdy sem za to nedostal pokutu protoze sem nikdy nic takoveho nedělal jako že moje auto je jinak technicky v pohodě a rasisti? asi nevíte co rasismus je, to by ten policista musel být rom, nebo jiná národnost protože já jsem hrdej čech...opravdu lidi kvuli vám jde tenhle stát do háje...

Od: cobrak*
Datum: 23.07.14 15:39
Pokud jsi hrdý Čech,tak buď rád,že se naše policie stará o pořádek v naší zemi!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.14 14:47
avatar

Zdravím,
stěžovat si možná někde (třeba na "lampárně") můžeš, ale myslím si, že si tím těžko pomůžeš.
Ber to prostě takhle - chceš poutat pozornost "výstředním" autem, tak holt budeš chtě nechtě "platit daň" i za to, že poutáš pozornost i tam, kde se Ti vůbec nehodí - vůbec se Ti to nelíbí (typicky právě v případě třeba těch policejních kontrol).
To, že auta s tuningem, barevně a jinak "vyšlechtěná" tzn. nápadná, jsou středem zájmu policejních kontrol, není žádná novinka. Zátahy zaměřené právě na takováto auta tady byly už před více jak 30lety, když jsem jako řidič začínal. Když sem si v r. 1984 kupoval své první auto, táta (profesionální řidič) mne varoval - hlavně na to nic nelep, nemaluj, nepoutej pozornost. Vyplatilo se se toho držet (u všech aut, která jsem kdy měl a mám) - policejní kontroly bych dodnes mohl skoro spočítat na prstech. Trochu paradoxně mne nestaví ani dnes, kdy se po silnicích pohybuju autem už dnes poměrně neběžným (jsem jediný v okrese), 26let starým (nejmladším z vozového parku, který mám). Ale auta jsou nenápadná, nezmalovaná, udržovaná už na první pohled. Jasně, pokud vyrazím tímhle autem (nebo jinými ze své "stáje") třeba do Prahy, budu taky kontrolován na každém rohu, protože tam budu na silnici naprostým exotem a za volantem bude policie nejspíš očekávat taky nějakého exota.
Další věc, která možná zapřičiňuje to, že si Tě policejní kontroly "vychutnávají", je i Tvoje jednání a vystupování. Ne, nechci tě hodnotit a ani soudit, ale mám zkušenost, že za celou moji řidičskou kariéru při kontrolách po mně nikdy nikdo nechtěl vidět ani lékárničku, ani povinnou výbavu. Co se týká "dýchání" - za 34let řízení jsem "dýchal" pouze 2x - jednou v roce 1995, kdy sem si o to "dýchnout si" drze řekl, protože jsem si to chtěl taky zkusit, a po druhé letos na jaře, když si mne změřili radarem na autě a naměřili mi velké překročení povolené rychlosti.
Celkově za sebe mohu říct, že mi policejní kontroly nevadí, pokud už k nějaké dojde, tak je u toho většinou ještě sranda (jsem huba nevymáchaná, takže třeba na výzvu "ukažte nám kufr" jsem odvětil "vás zajímá můj nákup?" a podobně. Nesetkal jsem se od Policice ČR nikdy s nějakou buzerací a ani s jejím náznakem. Jiná kapitola je městská policie - od té jsem byl "školen" 3x v životě - z toho 2x ty "měšťáci" byli fakt na zabití (Humpolec a Bílina).
Jak si přebereš či co si z toho, co jsem Ti tady napsal, vezmeš, je jen na Tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korveta
Datum: 26.07.14 10:47

Já mám v přihrádce bez víka, přímo pod čelním sklem vyplý mobil vždy a to se jako nesmí, proč? Ta přihrádka tam je na odkládání věcí, tak proč ne mobilu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 02:07
avatar

Nevypadej jako smažka a nebude si Tě nikdo se smažkou plést. Předpokládám, že jsi klasický tuzer včetně klišé jako je matně černý auto, bílá kšiltovka s kšiltem velikosti přistávací plochy pro vrtulník a sedíš v autě hustým stylem superborce s levou rukou nahoře na volantu, nakloněnej doprostřed. K tomu jízdu podkresluješ pořádným tuc tuc který přeřve i sirénu hasičů a máš i pořádnej vejfuk velikosti roury od kamen. Jo tak potom se nediv když je takhle provokuješ.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.