Odlášení auta - přihlášení auta

Od: Datum: 08.09.14 11:39 odpovědí: 4 změna: 09.09.14 16:31

Dobrý den

Prosím,když prodám auto v pátek,jak mám postupovat při odhlášení,co mám prodávajícímu dát? Jen kupní smlouvu? Co po mě budou chtít na úřadě? Prosím o přesnější a bezpečný postup ...Auto co prodávám je rychlé a nerada bych přišla na to že to někde hned o víkendu zníčil a já musela za něj vše řešit.Děkuji předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 12:00

Vy půjdete na úřad, tam dáte kupní smlouvu a auto odhlásíte na něj, to vám zapíšou do velkého TP a ten mu pošlete poštou. Na úřadu budou chtít vidět platnou pojistku. On ať se potom stará. Ideální je, když s ním sjedete na evidenčku, tam dá 300,- a pak k vám na úřad, tam se to všechno zařídí a on odjíždí s veškerými doklady a vy máte čisté svědomí.

doplněno 08.09.14 12:00:

Jinak ta pojistka může být klidně na vás. Po přepisu si jí zrušíte a on si přihlásí novou. U nás je výhodou, že kancelář ČP je hned vedle úřadu :)

doplněno 08.09.14 14:17:

malý vám procvaknout, on má pak povinnost ho tuším do 10ti pracovních dnů přihlásit, to už je ale jeho boj

Ohodnoceno: 0x

Od: elektra
Datum: 08.09.14 12:40

Malý techničák mu mohu dát? Na úřadě potřebuji jen velký a zelenou kartu?

Datum: 09.09.14 11:23
Jednoduche.kupci dáte jednu KS(druhou si nechate)a date mu ještě ORV.Pokud se dohodnete,zapůjčíte mu i ZK.V po na uřadu vypíšete "žádost o změnu"presny nazev nwn,pak predložítena přepážce TP,KS,a ORV nahlásíte jako ztracený.úředník zapíše do TP změnu,za 100 kč vydá nové ORV na jm.kupce.Vy mu to odešlete a zrušíte PR.
Ideál je společně na STK udělat evidenční,pak na úřad odhlásíte na něj a on odjefe spokojen s doklafy na sebe!
PS při odhlašování není třeba předkládat doklad onpovinném-ZK!
doplněno 09.09.14 18:25:

PS omluva za překlepy,psal jsem to při polední přestávce na mobilu!

Datum: 09.09.14 16:31

elektro,

další a jiná odpověď..

Hájím Vaše zájmy. Když prodáte v pátek odpolene vozidlo, asi s ním na úřad jít nemůžete. Nebo to stihnete? Bylo by to pro Vás nejlepší a pro kupce rovněž.

Podle toho bude další postup.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.