Snímač otáček klikové hřídele

Od: Datum: 18.07.14 22:25 odpovědí: 6 změna: 19.07.14 09:45

Víte někdo jak se projevuje tento snímač když je vadný? Mě na autě (většinou při přibržďování v nízkých rychlostech) chcípne motor... a nejde nastartovat nejbližších cca 20minut. Poté nastartuje a jezdí bez nějakých podezřelých příznaků, než přijde ten moment přibržďování (ne vždy). Po brouzdání na diskuzích sem si tipl, že by to mohl být tento snímač. Je složité ho vyměnit podomácku?

doplněno 18.07.14 22:31:

Ještě dodám, že po chcípnutí startér točí, všechno "téměř" funguje, ale prostě nenaskočí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 22:32

Složité na čem? Každé auto jinak?

Složité pro koho? Malíř to asi nedokáže a pro automechanika to bude brnkačka i na ulici.

Př.: Felicie, M6 šroubek, krásný přístup sehora a s prstem v nose vymění i nešikovný bratr za 2 minuty max.

doplněno 18.07.14 22:48:

Taky bych to tipl. Někdy bejvaj dost zasviněné od olejů či mastnoty a stačí otřít hadrou s benzínem. Nebo zaoxidovaný konektor. Signál je pak slabí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.07.14 22:39

Tak je to Corsa B 1.0.

Ale důležitější pro mě je, jestli za to může to čidlo nebo ne.

Datum: 18.07.14 23:50

Na to ti odpoví spíše diagnostika, než poradna. Když měla manželka Corsu, odešlo čidlo otáček kliky najednou a nešlo nastartovat vůbec.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.14 00:57

na diagnostice jsem byl už u jednoho němce asi třikrát.. a pokaždý si vymyslel něco jiného. Váha vzduchu byla vyměněna, lambda sonda taky a teď je teda na řadě to čidlo, ikdyž existují dvě a nejsem si jist jestli je to klikové hřídele nebo vačkové hřídele.

Datum: 19.07.14 06:48

vidim to na čidlo kliky když odejde čidlo vačky mělo by jít nastartovat jen ten motor nejde jak má

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.07.14 09:45
Já na to narazil už u dvou aut a vždycky stačilo to jen očistit, prostříknout konektory a vrátit zpátky. On ten snímač není nic technicky natolik složitého aby se na něm něco porouchalo. Většinou má stejnou životnost jako celý motor.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.