Prodané auto v polopřevodu, kupující nechce

Od: Datum: 18.07.14 09:29 odpovědí: 6 změna: 19.07.14 16:01

Dobrý den,

prodal jsem Favorita a hned odhlásil (kupující si ho chtěl hned přihlásit), když jsem jel ke kupujícímu tak mě praskl chladič. Vozidlo jsem si nechal dotáhnou blíže domovu, abych chladič vyměnil. Mezitím si kupující koupil jiné auto a toho favorita již nechce. Takže mám favorita i s doklady (malý i velký TP s odhláškou na kupujícího). Kupující mě kupní smlouvu podepsal. Taky mě poslal odstoupení od smlovy. Na úřadě jsem zkoušel jestli by nešlo zrušit převod, ale již nejde. Teď nevím co mám dělat.

Předem děkuji za odpověď. Ed

(moje blbost byla, že jsem auto nejdříve odhlásil.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 10:02

Koukam, ze jste narazil na ochotneho urednika. Zrusit prevod asi tedy nelze. Bud auto zustane nejakou dobu v poloprevodu, nevim jak to mate s pojistkou, a prodate ho jinemu. Nebo se rovnou prihlasi na jinou osobu, mozna by to slo i na vas. Ja, kdyz jsem kupoval auto, nechal jsem je odhlasit na sebe. Potom jsme ho v pohode prihlasili na manzelku, proslo bez problemu...

doplněno 18.07.14 10:06:

U druhe varianty to samozrejme nebude zadarmo, ale za chyby se plati. Ja jel z vyse uvedeneho duvodu 2x na evidencni kontrolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.14 10:35
avatar

ed, musíte sdělit co bude s autem dále. Necháte si ho?, nebo ho prodáte jinému?

Hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.07.14 12:27

Prodat dál, ale s tím že by nešel ten úkon "zrušit" se mi to nezdá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ed*
Datum: 19.07.14 14:06

Děkuji za odpovědi.

Vozidlo mám stále pojištěné. Problém je ten, že by si musel auto nejdříve přihlásit na sebe kupující a zaplatit EKO daň 10.000 Kč. což on nechce. Pak bych si ho mohl přehlásit zpět na sebe, a pak ho nechat ekologicky zlikvidovat a definitivně odhlásit.

Asi to udělám tak, že ho nechám ekologicky zlikvidovat zruším pojistku. Ale nevím jestli z toho nebude do budoucna nějaký problém, že to bude auto stále v polopřevodu.

Něco jsem slyšel,že v příštím roce auta co budou v polopřevodu a majitel si je nepřihlásí, tak budou automaticky zrušena.

Moje blbost byla,že jsem měl auto nechat zlikvidovat a měl jsem pokoj.

Ed

Datum: 19.07.14 14:51
avatar

auta v polopřevodu "zaniknou"(jejich registrace a platnost dokladů) nejdříve od 1.1.2016-což je oposlední aktuální datum začátku platnosti novelizace zákona...Jinak auto klidně dojezděte,polopřevodem není dotčena platnost registrace,TK atd. a až budete chtít,tak jej oproti potvrzení(podstatný údaj na potvrzení je VIN,ostatní je podružné,podobně jako u pov.ručení) a ten řádně uschovejte,zrušte pojištění a případně vyčkejte na "pozdrav" z ČKP-tam(ne na P.O.Box ale jejich sídlo na Pankráci) pak jen odeslat v kopii potvrzení a nashledanou...stát(možná) vyřeší polopřevody za nás jednou provždy a zdarma(nač ted platit úřadům 800,-při trv.odhlášení,že(...

doplněno 19.07.14 16:11:

tím,že je v polopřevodu auto nezrušíte(úředně)musel byste právě dokončit onen polopřevod a hned v jednom kroku trvale vyřadit-tam se sice neplatí ekovýpalné,"jen" poplatek 800,-i to je ale zbytečné...pouze fyzicky pak zlikvidujte a tím dokladem vždy prokážete,že něčím co neexistujete nemůžete udělat to a to...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ed*
Datum: 19.07.14 16:01

Děkuji za odpověď,

Takže auto zruším (snad to půjde, když je odhlášené) a zruším pojistku. Pak uvidím jak to dopadne, snad nebude stát při novelizaci zákona dávat pokuty za nepřihlášená auta.

Ed

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.