Ochranná fólie na auto proti korozi

Od: Datum: 17.07.14 14:56 odpovědí: 6 změna: 20.07.14 21:34

Kdysi jsem někde zahlédl na prazích a na dveřích (asi jen 20cm odspodu) auta takovou ochrannou vrstvu, která byla v barvě vozu. Z blízka bylo zřetelné, že se jedná o nalepovací fólii (žádný ochranný nástřik), která byla poté nastříkána do barvy vozu. Jde mi o to, že na mém letitém autíčku už se začínají projevovat menší místa začínající koroze na prazích a rád bych se vyhnul větším škodám, takže jsem přemýšlel nad základní ochranou koroze a poté bych rád nalepil podobnou ochrannou fólii na prahy a dveře auta (těch 20cm bude stačit). Měl jsem pocit, jako by ta nalepovací fólie byla z nějakého hliníkového materiálu a byla po přejetí prstem lehce vroubkovaná.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 17.07.14 14:57

nesmysl - tohle korozi naopak urychlí.

Ohodnoceno: 0x

Od: ferdik
Datum: 17.07.14 15:20

Ještě to trochu upřesním, asi to nebyla fólie určená přímo proti korozi, spíše proti narušení vrstvy karoserie od kamínků.

Datum: 17.07.14 20:19

jde o čirou folii proti mechanickému poškození(kamínky,štěrk..) má spíš pozitiva než negativa,ono totiž když není (kamínky) narušena celistvá vrstva laku a barev,nemá koroze jak začít...a o tom to je...

Ohodnoceno: 2x

Od: tom4®
Datum: 20.07.14 19:53

Takže když si nechám spodní části auta polepit třeba tímhle http://www.glassgarant.cz/fol…utofolie/cire-ochranne-folie/ , tak korozi zpomalím? Nebo to funguje jenom v případě, kdy na karosérii ještě nic není a fólie působí v podstatě jako štít? Celkem by se mi hodila ta první možnost, i když u průsovitný folie bych musel rezavý místa ještě zabarvit.

Datum: 20.07.14 20:41

koroze v těchto případech začíná zevnitř, v dutinách a postupmě vystupuje na povrch, nejdřív vznikají jakoby malé tečky a bublinky, které se později rozšiřují; bez důklané opravy to pod nalepenou folií korozi ještě urychlí...

Datum: 20.07.14 21:34
...samozřejmostí je mit ošetřené dutiny např.voskem a hlavně čistý odtokovy kanálky...pak nemá co s čím oxidovat(korodovat) je to prosta chemie ale m.alokdo uvažuje tak dalece dopředu s prevenci-resi az následky...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.