Autorádio nefunguje

Od: Datum: 16.07.14 11:45 odpovědí: 13 změna: 17.07.14 22:34

Dobrý den. Chtěl bych prosím poradit ohledně autorádia.
V mém Seatu Cordobě jsem se rozhodl vyměnit originální rádio, které nepřehrávalo MP3 apod. za rádio z mého předchozího auta. Rádio jsem normálně vyndal, dal tam nové a prvně jsem měl problém s tím, že nešlo ani zapnout. Zde na fóru jsem zjistil, že musím prohodit žlutý a červený drát. To pomohlo, rádio hrálo. Jen jsem se musel piplat s tím, jak ho tam dát. Rádio má na sobě ještě takový "nástavec" nebo co to je a ten jsem zkusil sundat, zda to půjde bez něj. No asi 3x jsem celkem rádio musel vyjmout, ale když jsem ho tam teda dal naposled, tak už nehrálo, přitom mi před tím minimálně 15-20 minut hrálo.
Nic jsem neudělal, nic jsem nezkroutil, neulámal ani nic podobně.
1) Nevíte, prosím, co jsem mohl udělat špatně anebo co se stalo? Podotýkám, že teď nejde rádio ani originální, ani to mé "nové".
2) Druhý dotaz, jak bych tam mohl to mé nové rádio místo toho starého dát? Na místo pod starým rádiem to nové dám, ale chtěl bych ho přesně na místo toho starého... jenže tam se mi to nové nevleze a když sundám ten "nástavec" tak to zas nedrží.
Nekamenujte mě, jsem laik a omlouvám se, pokud jsou to blbé dotazy.
Děkuji za každou odpověď.
D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 12:21

Na dálku těžko radit, zvláš´t když jsem strojař a k elektrice přistupuju strojařským způsobem. Všechno ostatní v autě funguje? Zkusil bych pojistky: 1. pojistka v pojistkové skříňce, 2. pojistka bývá i ve svazku kabeláže. na jednom z drátů je pouzdro, asi bude bílé, a v něm je klasická trubičková pojistka.

Ohodnoceno: 0x

Od: danal
Datum: 16.07.14 13:30

ano, všechno ostatní funguje... dobře, na pojistku ve skřínce se podívám, ale teď nevím, kde je ta ve svazku kabeláže... podívám se ještě po tom, ale nenašel jsem to...

Od: prog*
Datum: 16.07.14 12:44

koukněte na ty pojistky a jestli máte nějákou zkoušečku na 12v tak vyskoušet zda de k autorádiu 12v,stačí i obyčejná autožárovka jedním kontaktem žárovky se dotknete černého kabelu a druhým kontaktem se dotknete bud červeného nebo žlutého,žlutý myslím že je pod napětím pouze při zapnutém klíčku,červený by měl být pod napětím pořád.při výměně jste se moh dotknout nějákým kabel kostry auta a vypadla vám nějáká pojistka nebo není tam vydět někde nějáká porušená izolace na kabelu to se mi stalo u starého auta nějáký umělec předemnou tam měnil autorádio a oholil při tom asi 10cm kabelu a pak to omotal izolačkou a dotýkalo se to kostry a pořád mi vypadávaly pojistky.

Datum: 16.07.14 13:31

no hele,zkusil jsem to a asi to tam nejde.. to bych teda musel mít jinak všechny žárovky anebo kablíky nefunkční... takže zkusím asi ty pojistky...

Datum: 16.07.14 15:24

a teď ještě hůř, hledám na netu i v tom španělským manuálu, ale nikde jsem nenašel, která je to ta pojistka k tomu rádiu...

Datum: 16.07.14 17:18

měl jsem jedničkové toledo,pojistky pod volantem.když jsem sundal kryt pojistek,tak na vnitřní straně toho krytu byl popis pojistek.nemá to tak i cordoba?

Od: prog*
Datum: 16.07.14 17:03

zkoušel jste teda to stou autožárovkou jestli tam de napětí jestli ne tak,víte kde máte pojistky v autě,podívejte se pod volantem nebo v motoru je taková krabička,tu když otevřete tak v tom jsou všechny pojistky a bývá tam schéma pro co jaká pojistka je,jinak vyndavejte postupně jednotlivé pojistky a když se podíváte proti světlu tak ten tenký drátek v pojistce nesmí být přerušený pokud je tak je špatná.jinak jsou nejdřív zkuste červené nebo modré pojistky ty bejvají pro autorádio.jo a nejsem si ted jistej jestli ta pojistka nebude pod volantem tak kdyžtak koukněte i tam.jinak myslím že to pojistkové pouzdro jen tak na kabelu tam asi nebude.nebo jsem to zatím neviděl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.07.14 21:09

koukl jsem teda na ty pojistky, prohlédl jsem pro jistotu všechny... nějaká přepálená byla, 20A ale to jsem koukal, to bylo na něco jinýho... je pravda, že jsem nepoznal, která je na rádio.. ale prohlédl jsem pro jistotu všechny a přepálené nebyly... tak nevím :-/

Od: hahah
Datum: 17.07.14 03:01
Klakson troubi? Jestli jo tak mas pojistku k radiu v cajku.

Datum: 17.07.14 17:32

jo jo, klakson funguje... a vizuálně když jsem kontroloval tak taky OK.. tak já fakt už nevím :(

Datum: 17.07.14 20:45

aha, tak dneska zničehonic začly fungovat opět zadní okýnka a i rádio... nevím, jak dlouho to vydrží.. prostě jsem to dneska zas zkusil, a šlo to.. tak nevim :-D

Datum: 17.07.14 21:07

Tyhle závady nemám rád. Když je něco porouchaný, tak to má bejt porouchaný až do tý doby, než to někdo spraví. Tohle není o opravě, ale o vyhánění zlejch duchů

Datum: 17.07.14 22:34

dobře.. a ještě nějaká rada? jinak nechávám si příští tejden jen vyměnit olej apod., ale když už tam budu, tak se zeptám..

každopádně všem díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.