Euro norma

Od: Datum: 13.07.14 15:42 odpovědí: 10 změna: 13.07.14 20:46

Zdravím, někde jsem se dočet, že se dá nechat někde zapsat euro norma - myslim že DEKRA to prý dělá. Potřeboval bych to kvůli přepisu, mam favorita r.v. 90 s karburátorem BEZ KATALYZÁTORU - to je EURO 0 - prostě bez označení a eko daň je 10 tisíc. Když by mi zapsali euro 1, tak by se z 10 000 stalo rázem 5000 + ten poplatek za zapsání té normy.. což by mohlo celkově vyjít na 7500 - počítám li, že kdyby to šlo tak si tak vemou 2500 za zápis. Ale pořád by mě to vyšlo levněji. Co myslíte? Dalo by se to s mýma emisema udělat? Díky za názorySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc*
Datum: 13.07.14 15:47

průměrná cena favorita 8850,-Kč na trhu - jestli chcete prodat, ať si to řeší kupující - vy to odhlásíte a máte klid.

Jestli chcete koupit - kupte si vůz s Euro 3.

Jestli chcete koupit vůz a neplatit eko daň, někdo přepíše vůz na vás a vy máte povinnost přihlásit ho na sebe do 14ti dnů. Pokud to neuděláte, neexistuje postih. Proto někdo jezdí 3-4 roky s vozem bez zápisu na sebe a pak ho prodá dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 15:58

Nechci ho prodat, dostal jsem ho, neni vůbec rezavej. Už jsem si ho upravil, tak, jak mi vyhovuje, dal jsem si jiný kola.. Jiný sedačky. Nejsou snim problémy, spotřeba cca 5 litrů. Nežere olej, nic z toho neteče, a líbí se mi. Tudíž nemam důvod kupovat nový auto, který bude ve finále žrát víc, podobný motor bude třeba slabší, protože auto bude jistě těžší, díly budou dražší. A navíc nekradu :D . Takže po finanční stránce - jako student mi to vyhovuje, protože to jezdí skoro zadara a má to nulovou poruchovost. Už už jsem si chtěl koupit Espace III 2,2dci ale pak jsem se mrknul namátkou na cenu dílů (9000 za pitomou spojku + další cash za práci) a bylo mi jasný, že zůstanu u fáčka, který je vlastně převlečená motorka. :D .. Navíc to jezdí líp než fabia 1.4MPI

doplněno 13.07.14 16:02:

Chtěl bych jen přihlásit na sebe

Od: jmlc*
Datum: 13.07.14 16:14

jj, já vám to nehaním.. i když někdo by řekl "plechová rakev"...

Pokud bude původní majitel souhlasit, zkuste sepsat smlouvu o nájmu vozu za 1,-Kč na dobu neurčitou, v podmínkách bude informace, že si vůz pojistíte POVinným ručením.

to je možnost jak obejít poplatek v rámci známých nebo rodiny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 16:21

S tim právě jezdim. Ale chci třeba vyjet mimo ČR a shanět někde notáře kvůli ověření podpisu na papíru, kde je napsáno, že to provozuju, že stim mohu vyjet se mi moc zrovna nechce. Já vím, je to plechová rakev ale i ty široký kola a nový brzdy dělají dost, a v Praze se stejně jezdí pomalu :)

Od: jmlc*
Datum: 13.07.14 16:35

jezdíte mimo ČR často? Upřímně - vím že to dotaz nezodpoví, ale za hranice bych jel s vozem půjčeným a s větší jistotou, že se vrátím v pořádku...

Nevím, jestli ještě funguje systém přepisu auta na ZTP bez poplatku - zkuste raději tuto variantu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 16:44

Nejezdim vůbec za hranice. Ale třeba bych se rád mrknul do německa nebo do rakouska. Na slovensku by to pochopit mohli :D. Bohužel patřím mezi ty lidi, kteří nedají bez favorita/formana/pick-upu ani ránu a jezdí na srazy :) . Např. spousta lidí mimo hranice ani to auto nezná. Říkal jeden maník, že jel do rakouska s formanem a lidé si ho fotili, protože nevěděli co to je za auto :D . Ale o to tu ani moc nejde.. Jinak to ZTP dávno neplatí.

Od: lmgify
Datum: 13.07.14 17:14

Finta se ZTP uz nefunguje (ZTP sice dan neplati, ale nasledny majitel ji doplatit musi).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 17:39

No však.. ZTP dávno neplatí. Tenkrát to platilo, takže nebyl problém to přehlásit přes invalidu ale teď už to neplatí, takže to nejde.

Datum: 13.07.14 20:41
avatar

Žel byť by Vám plnil (díky seřízení a úpravám ) E2 nebo alespoň E1,tak stejně Vám nikdo tuto normu nedopíše,neboť je výrobcem homologován tak jak je to je že plní E=0 .Holt s tímto nelze opravdu nic udělat,jiná situace by byla pokud by někdo zapsal normu špatně!

Na ZTP už dnes také nelze,další po osvobozeném bude zpoplatněn,jedině na příbuzného co má ZTP nebo ZTP-P.

doplněno 13.07.14 20:59:

JJ to taky ,toto je dle mne jen buzerace státem,

Viděl jsem jak maník chodil okolo auta a nemohl naměřit emise (šlo o naftu 1,9D v peu) tak že mají rozbitý počítač,majitekl autaat vezmou dalšího-ten prošel v normě, další s naftou taky,tak vzal toho piškota a hodnoty co se u nafty měří hluboko pod normu (snad lepší emise než E3!)Pak se řidič teprve přiznal že má upraven na RO-proto nenaměřili co měli !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 20:46

Nebo to mohu nechat tak jak to je :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.