Eko likvidace

Od: Datum: 13.07.14 10:24 odpovědí: 15 změna: 04.08.14 18:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Koupil jsem staré auto, bývalý majitel je v odhlášce a slíbil, že pošle velký TP.

Neposlal a nereaguje,, já mám auto pouze s kupní smlouvou, kopií VTP a malým štíplým TP jelikož si poslední majitel v odhlášce auto na sebe nepřihlási. Auto jsem si pojistil aby nebyl nějaký problém s pojišťovnou. Auto má ještě rok technickou tak bych rád nějak dojezdil a pak se auta zbavil, více do něj dám než dostanu..

Jak tedy poté postupovat při ekologické likvidaci, můžu já auto zlikvidovat? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 10:40
avatar
Pokud vy nefigurujete v registru,potažmo v TP není pro vas možná hrozba čehokoli stran CKP PCR apod.zas tak aktuální...pro vas by bylo ideální pote co auto dojezdite jej jakoby prodat(v reálu můžete sešrotovat a ovšem bez ekolikvidace,tudíž za úplné jiných vykupnich podmínek) nechte si vyrizly VIN štítky,sepiste si pak jako ze smloivu s nač.viz.například obchodní rejstřík(ideálně asiat) a jen připadne v budoucnu reaguje s onou kup.smlouvou-toho a toho dne jsem auto prodal...Ono s platnosti novelizace sil.zakona-zatim leden 2016,zaniknou všechny poloprevody...což je pro vas další +...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 13.07.14 11:53

Aha děkuji, první část vašeho článku jsem pochopil, ale stále mi není jasný jak já auto po odježdění zlikviduji.

Mám na auto i plnou moc ale VTP mám jen kopii. Původní majitel co je v odhlášce od kterého jsem to koupil neodpovídá a nereaguje. Auto tedy už na sebe ani přepsat nechci, protože by se platila eko daň, takže dojezdím do technické.

Jak auto poté odhlásit na pojištovně a zlikvidovat?

Datum: 13.07.14 12:18

Nemáte orginál TP nemůžete likvidovat pouze majitel. 6 týdnů před ukončením zažádejte o zrušení pojistného a dohodněte se s původním majitelem nechť auto vyřadí. Je-li to lajdák navštivte evidenci motorových vozidel a najdete řešení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 13.07.14 12:39

Děkuji. Majitel vozu ale nespolupracuje a je pouze auto od prvního majitele na něj ohlášeno, on jezdil v polopřevodu a já si teď auto koupil, že papíry pošle a já si auto na sebe přihlásím. Nereaguje na nic.

Jak tedy postupovat, vydají mi na úřadě duplikát VTP na základě kupní smlouvy a plné moci?

Od: jmlc*
Datum: 13.07.14 13:51

Takže pokud máte kupní smlouvu a kopii TP, případně plnou moc na cokoliv... zajděte s tím na úřad a řekněte, že vám originál TP ztratila pošta...

Na základě těch dokladů vám buď dají nový TP nebo řeknou, co dělat...

Pokud na vás vozidlo už původní majitel odhlásil, nebude potíž. Pokud neodhlásil, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 13.07.14 20:39
Takže na úřad dobře, bývalý majitel koupil auto od prvního majitele, ten první odhlasil na bývalého a ten jezdil v poloprevodu. Mě prodal a na něj je akorát odhlaska na me už auto nemohl nějak odhlasit ne? :)
Datum: 13.07.14 20:54
avatar

Máte-li KS a k tomu ještě plnou moc tak co řešíte-TP se ztratil (+100kč ) a není co řešit,ale budete muset dohlásit (pkd je plná časově omezena nebo je datovaná,tak po roce asi nepůjde použít!

Osobně bych to asi nechat tak jak to je,auto dojezdil,pak sundal značky a nechal ekozlikvidovat.Na základě protokolu potom odhlásit PR a protkol si udělat kopiii a originál odeslat prodejci

doplněno 14.07.14 16:51:

Ano na ekolikvidaci zrušíte PR ikdyž se pojištovna může zkusit cukat! A pak po zrušení nechat vyšumět nebo ,ale v tom případě to bude něco stát, dohlásit na sebe a zrušit (100 za ztrátu TP+ 800 přihlášení) v jednom kroku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 13.07.14 21:31
Děkuji za odpověď z takovéto koupě už mám takovou zkušenost že to nikdy neudělám, je to vrak. Dneska se mi urvala poloosa takže půjdu na úřad, zazadam o duplikat VTP , z auta si vezmu opravené díly a ty co je potřeba a donesu na ekolikvidaci, a zrusim pojisku mělo by to tak tedy jít?
Datum: 14.07.14 17:31
avatar

Dominiku, až pujdete na úřad, tak zjistíte, že se s Vámi moc nebudou bavit. Vy jste nepochopil systém evidence

Pokud nebudete uveden v odhlášce techničáku, nebudou se s Vámi bavit. Tam se nedostanete, páč byste musel udělat evideční kontrolu...

ale nebudu popisovat, co nemáte dělat, ale sdělím, co bych udělal já.

Dojezdil bych vozidlo co to dá, dovezl na ekolikvidaci, necháte si vystavit doklad o ekolikvidaci, na jméno posledního v techničáku (napíšete si plnou moc) , dostanete nějaké peníze a odhlásíte pojistku. Dostanete další peníze. Jelikož ale do té doby asi neseženete techničák, tak ani tento postup nepůjde.

Dal bych vozidlo do sběru, za prachy koupil řízkovou pochoutku a hotovo.

Čeho se obáváte?

doplněno 14.07.14 18:56:

Mám tedy vozidlo dopravit bez VTP jen s kopií a plnou mocí na ekolikvidaci, zlikvidovat na poslední jméno v TP co je tedy v ohlasce a pak na doklad zrušit pojistku jestli to dobře chápu. Ano pochopil, pokud to nebudou chtít udělat s kopii techničáku, je třeba je ukecat..

Předem moc děkuji za odpověď jsem z toho na nervy už týden.

Nebuďte na nervy, páč Vám nic nehrozí.

Když vozidlo dovezu do sběru tak nebude zlikvidovane a ani nebudu mít doklad a bude stále v registru ne? Pak tedy ani nezrusim pojistku,

Pojistku zrušíte, koukněte se na smlouvu, kdy můžete zrušit pojštění. A že v registru zůstane někdo kdo s Vámi nekomunikuje a nedá Vám techničák? To Vám vadí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 14.07.14 18:14
Dobrý den děkuji moc za informaci. Vozidlo je nyní nepojizdne stojí na zahradě, praskla poloosa a já do auta už nebudu nic investovat nemá to cenu. Mám tedy vozidlo dopravit bez VTP jen s kopií a plnou mocí na ekolikvidaci, zlikvidovat na poslední jméno v TP co je tedy v ohlasce a pak na doklad zrušit pojistku jestli to dobře chápu. Předem moc děkuji za odpověď jsem z toho na nervy už týden.
doplněno 14.07.14 18:18: Takže takhle to nepůjde bez toho TP jak jsem psal výše. Když vozidlo dovezu do sběru tak nebude zlikvidovane a ani nebudu mít doklad a bude stále v registru ne? Pak tedy ani nezrusim pojistku.
Datum: 14.07.14 20:19
avatar

ozvěte se on line, nejděte si na mne kontakt a domluvíme to po skype..

doplněno 15.07.14 08:48:

a pak že to nejde..

Blahopřeji k úspěchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 30.07.14 10:19

Dobrý den, tak jsem tu zase. I po různých výhružkách se bývalý majitel pouze ozval, že VTP odešle, ale nestalo se tak.

Auto mám tedy na zahradě, platíme pojistku, máme kopii VTP, malý střihlý TP ještě se jménem prvního majitele, protože od toho jak jsem to koupil - tak ten je v odhlášce a neprovedl přihlášení na sebe (jezdil v polopřevodu). Nevím co tedy s takovým vozidlem mám dělat :(. VTP nemám takže nemohu dát do depozitu, ještě k tomu když je na něj odhlášeno tak nemohu ani kdybych ho měl. Ekologicky zlikvidovat - taky nemohu, vozidlo je pouze odhlášeno na něho ale není dohlášeno, abych tento krok mohl udělat musel bych si nějak vyžádat VTP, dohlásit na sebe za podmínky eko likvidace, abych tedy neplatil eko daň ale pouze 800,- přepis a následně zlikvidovat. Nevím si s tím rady, jsem mladej, nezkušenej, tak jsem si chtěl koupit úsporné vozidlo, aspoň na 2 roky než dodělám školu a koupil jsem si akorát kopici starostí. Příští koupě bude už doopravdy jiná, jsem z toho natolik poučen, že budu vyžadovat odhlášení a přihlášení vozidla v jeden den abych odjel se vším...

Datum: 04.08.14 18:23
avatar

to je na debatu on line..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dominik111*
Datum: 14.07.14 19:24
Dobře jen to zrekapituluji jestli jsem to psal výše správně..Abyste mě lépe pochopil. Auto je odhlaseno na toho posledního vlastníka já blbec mladej nezkusenej to od něj koupil na dojíždění do školy. Slíbil TP, neposlal, nereaguje.
Mám vozidlo nepojizdne, s kopií VTP,smlouvou, je pojistene. Chci se ho zbavit a nechci mít žádné problémy, nechci ho psát na sebe čekala by mě daň.
Na policii mi řekli ať jdu na úřad nechám si vystavit TP na kupní smlouvu a plnou moc - když si ji napíšu nečeká mě postih? To se mi nezdá. Pak jít na ekolikvidaci, zrušit, doklad o eko na pojišťovnu a zrušit. Když ho dám do šrotu jen tak pojistku nezrusim, když zrusim a auto bude v registru, půjdou po něm, on ukáže kupní smlouvu a půjdou po mě a budu háji.
Od: dominik111*
Datum: 14.07.14 21:23
Teď jsem napsal bývalému majiteli. Celou dobu nereagoval a napsal jsem, že byl případ předán policii, že si ho vyjeli z registru a že všechny pokuty jdou na něj a různé věci a okamžitě odpověděl , že prý ve středu ho dostane a hned odešle.
Tak uvidíme, rozhodně jste moc laskavý a jsem rád, že v této době takové lidi jeste existují. Ozvu se jestli něco přijde nebo ne. Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.