Cukání při podřazení

Od: Datum: 13.07.14 08:32 odpovědí: 6 změna: 13.07.14 12:23

hezký den všem,

mám řidičák teprve měsíc a tak se ještě učím řídit, no v autoškole jsem jezdil ve fábce, když řídím otcovo auto (oktávka), tak te problém nemám. ale pořídil jsem si feldu, řazení vyších stunů není problém, ale když podřadím, tak auto trochu cukne, problém je hlavně při zařezní z trojky na dvojku, cukání vymizí v příapdě, že pouštím spojku pomalu, ale azse se bojím, abych ji hned neoddělal.

je to běžný jev nebo je něco v nepořádku? spojka by měla být myslím v pořádku, auto je od strýce z rodiny, ketrý si kupoval nové a spojku měnil cca před dvouma rokama.

děkuji moc za objasnění této problematiky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 09:12
avatar

Je to cukání nebo cuknutí? Jestli cuknutí, tak jsem s tím taky měla problém. Bylo mi řečeno, že musím spojku pouštět pomaleji (že to tak prostě u podřazování je), takže to tak dělám a taky si dávám pozor, abych neměla moc velkou rychlost - ale to byste asi poznal. Nejsem ale žádný odborník, tak asi počkejte, jestli Vám neporadí někdo lépe píšu jen proto, že by to mohlo být odbobné mému problému ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaaa*
Datum: 13.07.14 09:25
Je to normalni. Proste to chce poustet spojku s citem...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 13.07.14 09:45

Možná řadíte častěji než je pro jízdu nutné, podřazujete ještě za zbytečně vyšších otáček, skuste méně často podřazovat a podřazovat později, až otáčky na vyšší kvalt více klesnou, čili až auto více zpomalí nebo si před podřazením, pokud auto málo zpomalilo, přibrzděte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 09:50
avatar

Většinou je to zřejmě způsobené nevhodným poměrem otáček kol a motoru... to znamená, že řadíte dolů brzo, při vyšší rychlosti auta a po přeřazení a puštění spojky se musí otáčky vyrovnat, auto se "přibrzdí motorem".

Buď před přeřazením přibrzděte na menší rychlost, nebo před řazením mírně zvyšte otáčky motoru. Oba způsoby jsou ovšem nehospodárné, vhodnější je nebrzdit a počkat, až se otáčky vyrovnají zpomalením vozidla...

Jste začátečník, auto nemáte "v uchu", musíte se vyjezdit a vyzkoušet si nejvhodnější způsoby řazení při určité rychlosti.

Opět odkáži na odkaz toho věčně živého staříka s bradkou a vysokým čelem...Učit se, učit se, učit se.

Prošli jsme tím všichni...

jak píše souběžně moula... bude to tak. Já neopisoval, jen jsem pomalejší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 12:21

Za tři roky si na toto ani nevzpomenete, nebojte se trochu rasance při řazení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 12:23

záleží jak podřazuješ.. někdy je dobré trochu přišlápnout plyn

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.