Kdo udělal chybu?

Od: Datum: 10.07.14 20:45 odpovědí: 9 změna: 18.07.14 13:37

cau měl bych takový dotaz. Jsem brigádník jedné firmy zaměřené na stavebnictví a teď jsem měl práci na opravě mostu na kterém byl jenom jeden pruh pro MHD, policii a hasiče a pro vozidla stavby. Druhá půlka mostu se betonovala. Takže jako řidič vozidla stavby jsem jel v tom 1 pruhu ( jakože taková rozsekaná cesta ) no a prostě už jsem v půlce a vidím, že řidič autobusu z druhé strany mostu jako by mě neviděl. Prostě nečekal a najel. No dopadlo to tak, že jsme za půlkou několik minut stáli a házeli rukama no a nakonec JÁ musel vycouvat.

Prostě mě to tak vytočilo, co si ten autobusák dovolil. Ale možná se pletu - Jak to tedy je?

Jinak pokud jsem měl tu "přednost" já,mohu požadovat omluvu autobusáka ( na kameře v autě to je natočené )? Nebo zkuste si couvat na rozkopaném mostě, kde z každé strany máte 10CM. Pro někoho pohodička, ale pro někoho už problém...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 20:51

Přednost měl ten na čí straně nebyla překážka pokud to nebylo upraveno značkou kdo má přednost (šipky), semaforem, nebo značkou dej přednost v jízdě.

Ohodnoceno: 0x

Od: kamnunika
Datum: 10.07.14 20:57

tak ještě lepší popis. Most přes řeku, jenže jedna půlka chybý a v té druhé půlce akorát pruh pro autobus ( ten tama projede tak tak ). Z obou dvou stran jenom značení vjezd MHD, policie a vozidel stavby. Nic víc. I když ta půlka mostu chyběla z mojí strany, tak už jsem byl najetý a pořád nevidím důvod, proč nezastavil, když dobře viděl. Já teď neřeším přednost - to mě je jasné, ale to, že když už jsem najetý v té půlce, tak přece ten na druhé straně musí počkat, až já vyjedu. Nebo se pletu a může vjet a já to pokaždé musí vycouvat? To mě příjde trochu na hlavu...

Datum: 10.07.14 21:05

Nevím zda-li je ve tomto případě stanovena přednost! Ale proktikovalo se to tak,že přednost má ten pro nějž je složítější couvání (NA+přívěs VS Bus=s vlekem je složítější má přednost!)

Od: kamnunika
Datum: 10.07.14 21:22

hele já už fakt nevím, jak vám to mám vysvětlit. Mě nezajímá, že má přednost ten, kdo má složitější couvání - PROTOŽE tam z dálky viděl a sprostě mě tam najel ! Co je na tom těžkého pochopit? ten most ( nevím má 50M ) a když jsem na něj vjel, nikdo na druhé straně něbyl ( ani jsem nic v dálce neviděl ) . a teprve až jsem byl v půlce ( nevím za 20 - 30vteřin? ) se vynořil autobus, ale ten kretén nezatavil , i když mě viděl - nic a vjel mi tam. Jako mě nezajímá přednost či tak, ale kdo udělal chybu.

Dobrá takže mě chceš říct, že profesní řidič autobusu nebo co to je, neumí couvat rovně? Já s autemjako kráva ( taková ta dodávečka ) a mám vycouvávat přes 3/4 mostu, ve kterém jsou díry apod? jinak jak jeden mudry človek řekl - typický čech si přečte jeden řádek a už jedná.

Od: asd*
Datum: 10.07.14 21:51

Asi myslel že jsi pako dodávkář co kašle na vyhrazený pruh a chtěl tě vytrestat. Akorát se mu povedlo vytrestat vozidlo stavby. Jinak pokud vidí že auto už jede a nacpe se tam, tak je to pako. Podle mě mu šlo jen o to aby zaškodil. Řekni si "je to vůl" a dál to neřeš. Příště mu řekni "jsem vozidlo stavby tj. pruh je vyhrazený i pro mě, byl jsem najetý dřív než vy, tak si to vycouvejte nebo voláme poldy" - pokud to je na kameře tak bude vidět kdo už jel a kdo se tam nacpal. Vůbec bych se s nim nedohadoval, když chce škodit tak ať si to užije. Samozřejmě pokud je na takové vlny čas ;)

Datum: 10.07.14 22:02

Moc bych nad tím nešpekuloval...při té představě, že bych požadoval po každém, kdo mi na cestě uškodí omluvu, nevím nevím ale samozřejmě chyba byla, že vjel na most, když jste tam byl vy. Ale beru to i z té druhé strany, pokud vy máte na každé straně 20cm, tak on tam teho místa má ještě o mnoho méně...proto opravdu je rozumnější, aby vždy couval či uhýbal ten menší...tak to tedy praktikuji já a tím se řídím

Od: asd*
Datum: 10.07.14 22:10

Tak pokud už byl v půlce mostu a autobus mu tam naschvál vjel, tak ho měl nechat ať si to pěkně zase vycouvá, autobus neautobus. Už pro to aby si příště rozmyslel dělat naschvály.

Datum: 11.07.14 13:16

Tak přesně neco podobného se mi taky stalo, ale ne na mostě.Rozhodně bych necouval.Prostě bych tak stál až to uvolní...zvláš pokud jsi byl "vozidlo stavby"...

Autobusáky nesnáším,protože na 90 jedou 50 a na 50 jedou 30 a když jim náhodou někdo neumožní výjezd ze zastávky, atk je oheň na střeše...

Datum: 18.07.14 13:37
Jo jo . . blbci vševědi přesvědčení o své pravdě jsou všude. Taky se nám postavil autobus do cesty když už jsme byli 10m od konce. Byli jsme sice v jeho pruhu ale pravý byl nesjízdný, zapáskovaný. Kdyby sí nebral cestující jako rukojmí, stojíme tam asi ještě dneska, protože já zastávám názor, že blbcům se nemá ustupovat protože sí na to pak zvyknou.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.