Bouchani v pravem prednim kole

Od: Datum: 08.07.14 15:30 odpovědí: 9 změna: 08.07.14 20:35

dobry den chtel bych se zeptat v cem muze byt problem mam peugeot 307 1.4 benzin 2002 kdyz couvam do kopce tak mi zacne bouchat v prednim kole kdyz jedu do zatacky a trochu pridam plyn tak to taky nekdy zaboucha ukazuje se mi abs senzor na palubovce takze nevim tak jsem skusil sundat kolo a a hledal jsem v cem to je ale kdyz jsem pohnul s diskem tak to ma vuli mozna 2 az 3 centimetry do obou stran tak jsem sundal i druhe kolo a je to to same nevim jestli to ma takhle byt diky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.14 15:56

Rozhodně tam žádná vůle být nemá, ale z vaší terminologie se nedá přesně určit, kde ta vůle konkrétně je. Přece když sundáte kolo, znamená to, že sundáte pneumatiku nasazenou na disku a potom ale nemůžete tvrdit, že disk má vůli. Z toho pak vyplývá, že nějaká vůle tam je i při nasazeném disku s pneumatikou.

Pokud je vůle v tom směru, že umožnuje pohybovat kolem jen ve směru zatáčení, budou patrně vytlučené čepy řzení.

Ale chtělo by to upřesnit, kde ta vůle vlastně je.

Pro začátek zkuste vzít do dlaně čepy řízení - to jsou ty čepy, které pohybují kolem při otáčení volantem - jsou lehce přístupné - a když vám někdo zatočí volantem, cítíte, jestli se čep jen otáčí, nebo se s vůlí viklá. Pokud se viklá je špatný a je třeba jej vyměnit. To je třeba provést na obou stranách vozu.

Ohodnoceno: 0x

Od: feo
Datum: 08.07.14 16:00

Vadná poloosa?

Datum: 08.07.14 16:16
Datum: 08.07.14 16:31

Ten brzdový kotouč je spolu s kolem přitažen k náboji kolovými šrouby. Zřejmě tam nemáte pojistný šroubek k přidržení kotouče k náboji, takže ta vůle, respektive volnost kotouče, je normální.

doplněno 08.07.14 16:32:

Pokud namontujete kolo, dotáhnete šrouby a zkusíte zahýbat, vůle by měla zmizet.

Datum: 08.07.14 19:29

ale proc to boucha

Datum: 08.07.14 19:52

Možná homokineťák. Jak vypadají gumové prachovky na poloosách? jejich stav by mohl napovědět.

Datum: 08.07.14 20:14

vypadaj celkem v poradku

Datum: 08.07.14 20:31
Asi to budou dvě závady najednou.Můžete zkusit sundat brzdový kotouč a na vnitřní straně je nalisovaný Abs magnetický kroužek.Jestli není poškozený ten anebo snímač.To bouchání může být nějaký čep nebo kineták.

Datum: 08.07.14 20:35

Za nějakým solidním mechanikem,a at se s Váma projede .Ten by některé závady identifikoval!

Milan 23 - kroužek ABS je na homokinetáku za těhlicí,na druhé straně než kotouč se třmenem.Ale to nic na věci nemění.Není to věc co by měla "bouchat"

Já bych to viděl na vadný homokinětický kloub,ale ten nebouchá,ten spíše chroupe!

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.