Povinné ručení

Od: Datum: 08.07.14 00:08 odpovědí: 9 změna: 09.07.14 09:38

Dobrý den,mám takový dotaz. V brzké době budu kupovat svoje první auto,bohužel je až na druhé straně republiky. Pojedu tam vlakem a zpět bych chtěl svým "novým" autem. Chtěl bych poradit, prej bez povinného ručení nemohu odjet.Jde to všechno stihnout za jeden den vyřídit povinné ručení a všechny náležitosti? Asi se ptám hloupě ale jaký je postup, děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karlos1
Datum: 08.07.14 00:17

Jde to udělat tak, že svýmu pojišťovákovi samozřejmě v pracovní době zavoláš VIN a on ti to pojistí, nebudeš mít kartu sice u sebe, ale kdyby něco, auto bude pojištěný. Jinak pokud má značky ČR, tak je pojištěný v ČR, potom si jen na sebe tu pojistku přepíšeš, respektive si uděláš svojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 08:58
avatar

Karlosi,nebude-li mít zelenou kartu u sebe při případné kontrole,je v průšvihu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.14 08:57
avatar

Koupíš auto,na místě necháš s majitelem přepsat vůz do polopřevodu.Ten Ti předá velký a malý techničák a zelenou kartu a s kupní smlouvou a lehčí o x peněz odfrčíš k domovu.Druhý den auto přihlásíš,namontuješ nové značky a uzavřeš povinné ručení.Nezapomeneš ovšem poslat původní zelenou kartu bývalému majiteli,aby si tento mohl povinné ručení odhlásit.To je nejjednodušší způsob,jak se vyhnout problémům se zloději z ČKP.

Za jeden den se vše dá stihnout jen v místě bydliště,ne však pojedeš-li přes celou republiku.Proto si nejprve zjisti,jak má otevřen úřad,kde budeš auto přihlašovat a po domluvě s prodejcem,jak má otevřen úřad,kde budete auto odhlašovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.14 17:45
avatar

Doplním Jiřího.Pkd majitel nedá do polopřevodu, tak se na místě dohodnete o zapůjčení ORV a ZK.Na tyto doklady dojedete domů a neprodleně je odešlete z5 ! Pak sice nemůžete jezdit a musí se pár dnů čekat než poštou dojdou doklady /TP ORV/Samozřejmě varianta jak psal jiří je nejlepší Kupec odjíždí s doklady které jsou již na něj!

Ještě doplním p.MilanaC-po imternetu je to i se ZK do půl hodiny také,dokonce nemusí být do tiskárny zelený papír (na ZK)!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.14 09:38
avatar
Jirkamatapat...a proč by mel někdo cizí jezdit na me pov.ručení(ZK)...? I smlouva uzavřena on line ve 14.35 hod. je plátna od 14.35 hod. aniž bych mel v ruce ZK...(není u prodejce možnost tisku) Polici při připadne kontrole sdělí číslo smlouvy a při připadne správní řízení jen zaslu v kopii uzavřenou smlouvu o pojištění s datem a časem platnosti pojistky(od 14.35 toho a toho dne) cíli se již ani na tamější úřad nemusím dostavovat...Tohle je nejidealnejsi řešení pojistky při prodeji a koupi auta na OBE strany...Navíc online pojištění mohhu druhy den všelijak dle svých potřeb poupravit...jde o tu cestu,kdy kupující si už jede na své pojištění...Dělal jsem to takhle s dovozy aut,ještě u nás v CR jsem podle zaslaneho VINu(což je mimochodem jediný rozhodný údaj v pojistce,s datem platnosti) z Nemecka uzavřel on line pojistku,němec pak viděl již platnou pojistku,čili jsem jel na svoji a nebyl pak většinou problém se dohodnout ze on v SRN odhlasi TUV az následující dny kdy jsem posílal doklady a značky,odhlasene zase pak němec poslal zpět- mimochodem nejlevnější varianta dovozu auta ze zahranici navic na originální registraci...Princip je tentýž,v rámci CR jednodušší...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 08.07.14 09:15
avatar

Není problém si udělat ručení předem. Nechte si nascanovat a poslat TP a uzavřete povinné ručení kdekoliv. Na místě potom uzavřete kupní smlouvu, zaplatíte a s malým Osvědčením a původnímu SPZ můžete odjet. Prodejce následně na svém Odboru dopravy auto odhlásí na vás a TP s polopřevodem vám odešle. Vy následně s kupní smlouvou, TP, Osvědčením o TP a SPZ navštívite Odbor dopravy a auto na sebe přihlásíte. Také musíte mít protokol o evidenční kontrole. Ještě tedy musíte předem na STK na evidenční kontrolu.

Doporučuji do Kupní smlouvy zakomponovat, do kdy vám prodávající auto přepíše a také mít v kupní smlouvě rodné číslo prodávajícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.07.14 09:59

Bez ručení nelze jet, to snad víš! Pouze pokud chceš riskovat flastr je to možné. Není problém to vyřídit v místě, pokud je tam vyhovujcí pojišťovna a koupě ve všední den. To je ideál, být s prodejcem na úřadě. Pojistí se na VIN auta. To lze i předem.
Ale lepší je se domluvít s prodejcem, kdy pojištění ukončí a pojistíš pak doma, jedeš na jeho ZK.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.14 10:14

Prodejem končí pojištění, pouze pokud prodávající svolí k jeho použití. Po koupi sednout k počítači vybrat solidní pojišťovnu naťukat dle technického průkazu všechna data, uzavřít pojištění vytisknout zelenou kartu musí být zelená, nikoliv jiná barva a není žádný problém. Na evidenci motorových vozidel nemusí úřadovat, neb je trochu vzdálený ponechat velký TP prodejci pro převod a je možno jezdit a poté přijde poštou s pojišťovny smlouva a řádná zelená karta vytištěná se zlikviduje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 17:34
avatar

shiro,

domluvíte se s prodejcem, nechá Vám zelenopu kartu na dojetí (1-3 dny) a vy si pak uzavřete nové pojištění..

Povinné ručení lze vyřídit za 15 minut na pobočce..

Hodně záleží na to, odkud povezete vozidlo, a kdy ho koupíte..

Pojistka na vozidlo končí, až prodejce zruší pojištění.

Vše lze určitě stihnou za dopoledne..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.