Pravidla silničního provozu

Od: Datum: 06.07.14 08:21 odpovědí: 20 změna: 08.07.14 17:19
avatar

Je na této rušné komunikaci možné odbočit doleva k bráně č.5?

https://maps.google.cz/maps?q…WFqzT7Aau_oBA&ved=0CAYQ_AUoAQ

doplněno 06.07.14 08:26:

Nějak mi tam nejde zkopírovat obrázek ze street view :(

doplněno 06.07.14 08:29:

Tak tady to je : :) https://maps.google.cz/maps?q…IQ&cbp=12,99.29,,0,-3.25&z=16


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.14 09:11

Podle značky (zákona) ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 09:20
avatar

Ta značka "zákaz odbočování vlevo" platí pro tuto silnici : https://maps.google.cz/maps?q…w&cbp=12,119.11,,0,34.37&z=16

Datum: 06.07.14 11:19

Zákaz odbočení platí až za značkou. Pokud odbočíte ještě před ní, zákaz neporušujete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.14 14:52
avatar

Dle mne v tomto směru nelze! Sice by to bylo před značkou zákaz odbočení,ale je tam mimo jiné i nepřerušovaná bílá čára! Respektive lze,ale ne bez porušení PSP

doplněno 06.07.14 19:00:

V tom případě když nevíš,tak znovu absolvuj AŠ.Tam jsme se učili kdy lze přejet bílou nepřerušovanou čáru na silnici.Bylo to jen při objíždění překážky!

doplněno 07.07.14 20:23:

Hm. Sypu si popel na hlavu a omlouvám se!

Řp jsem dělal dle vyhlášky 100/75 sb v roce 76 a rozšíření v 97 načež při referentech nám školitel mle vždy o bodícich a dalších nesmyslech ale praktické změny neřekla,škoda že už nefunguje šel bych ji vynadat !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.14 18:41
avatar

Ach jo,to je klasika tady...někdo tvrdí že se odbočit může,někdo zase že nemůže...takže vím zase ho...

Od: asd*
Datum: 06.07.14 23:01

§ 18 vyhlášky č. 30/2001 Sb. – Podélné čáry

"Podélná čára souvislá" (č. V 1a), "Dvojitá podélná čára souvislá" (č. V 1b); jsou-li značkou č. V 1a nebo značkou č. V 1b odděleny jízdní pruhy s protisměrným provozem, musí řidič jet vpravo od této značky; značku č. V 1a je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 19:50
avatar

"... pokud to není nutné k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci..."

Takže?

Datum: 07.07.14 20:23
avatar

.

Datum: 07.07.14 20:26
avatar

?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 06.07.14 18:46
avatar

Dle mého nelze odbočit vlevo do brány, ánžto je tam plná čára na silnici.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 06.07.14 20:44

Před páru dní tu byla řeč o dvojité čáře, teď jen o podélné, ale platí to samé. Vizte význam DZ, řidič by měl znát..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdo
Datum: 06.07.14 20:47

Mně to přijde vcelku jasná situace, odbočit nelze. Ani bych neuvažoval, že by to mohlo jít. Plná čára je jasná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 20:03
avatar

Kdo napsal, že nemůžete odbočit, měl by si nastudovat opět předpis 361/2000, vyhlášku 30/2001. kterou sem někdo umístil..

Kdo napsal, že může odbočite na místo ležící mimo silnici, jako v tomto případě, má pravdu. Škoda, ža nemůžu dát asd bod, za dobrou až vynikající odpověď. Hujer 1*.

doplněno 08.07.14 13:23:

Heteráku, je výstaviště místo ležící mimo silnici? Ano, zrovna tak jako na benzinku, když vjíždíte přes plnou čáru...

Zkrátka, můžete tam odbočit, není předpis, který to zakazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 09:53
avatar

Jedná se o vjezd do areálu brněnského výstaviště.

Otázkou ale zůstává,jestli areál brněnského výstaviště a jejich silnice patří do pozemní (účelové) komunikace. Pokud ano,tak by se věc měla jinak... jen se ptám...http://cs.wikipedia.org/wiki/Pozemn%C3%AD_komunikace

Datum: 08.07.14 16:40

Pokud by vjezd do areálu byl pozemní účelovou komunikací, jednalo by se o křižovatku a ta by měla být vyznačena, což není. Netvrdím, že naše zákony jsou dokonalé, ale nemůžou dost dobře po řidíčích žádat, aby si za jízdy zjišťovali, o jaký pozemek se jedná. Prostě není vyznačená křižovatka - je to místo ležící mimo pozemní komunikace. Pokud by z důvodu bezpečnosti bylo nutno odbočení do leva zakázat zákazovou značkou, jak je to například u některých čerpacích stanic.

Co mě ale dost zaráží, je to, jak je ošetřeno vyjíždění z té komunikace, do které je zakázáno odbočovat tou dopravní značkou. Odtamtud se dá odbočit do obou směrů, je tam dokonce kus přerušované čáry. Odbočovat odtamtud doleva mi připadá nesrovnatelně nebezpčnější a nepřehlednější než odbočit tam doleva z té hlavní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 17:18
avatar

hujere,

komunikací, jednalo by se o křižovatku a ta by měla být vyznačena
copak každá křižovatka musí být značená? Kde se řídíme pravidlem pravé ruky? Tam kde je neznačená křižovatka..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.07.14 11:07
avatar

Probůh, plná čára není zeď a navíc silniční zákon povoluje její přejetí k odbočení na místa ležící mimo komunikaci. Takže já bych s klidem odbočil.

I když pozoor, je to Brno a tam može byt chytrý policajt s vlastním výkladem zákona. )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 11:20
avatar

Takovy policajt muze byt uplne vsude. Navic vyhlaska plati pro vsechny stejne, takze by to u prestupkoveho rizeni urcite neproslo.

V praxi mi neni jasne, jak by jsem sledoval, jestli se jedna o misto lezici mimo momunikaci nebo ne. Pro be Brana a oddeleny areal znamena mimo komunikaci. Do katastru se kvuli tomu divat nebudu :)

doplněno 08.07.14 11:21:

PS to misto znam a jeste jsem tam auto odbocovat nevidel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 11:29
avatar

Já tam jezdím denně jelikož tam pracuji a odbočovat auta tam někdy vidím.

Pokud ale stojí poblíž policie,tak nikdo neodbočí. A neodbočí právě proto,jelikož nechce riskovat pokutu protože si není jistý jestli je odbočení možné. Právě proto si raději zajede si ke 4 bráně přes kruháč a poté zpátky kolem benzínky.(ten kdo to tam zná,tak ví o čem mluvím)

Datum: 08.07.14 17:19
avatar

Jak jednoduché, zastavím u policie, a po 10 minutách diskuze musím vědět zdůvodněním, proč tam (ne)lze odbočit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.