Klepání a divné zvuky při zatáčení volantem

Od: Datum: 06.07.14 01:30 odpovědí: 4 změna: 06.07.14 16:10

Ahoj,

mám dotaz. na mém autě (Fabia I 1.2HTP (40kW)) jsem si dnes všiml divných zvuků při zatáčení a otáčení volantu... je to zvuk jak kdyby někdo mírně pobubnovával na bubínek (stylově dá se říct něco jako "pum pum dum dum" )

dělá to do obou směrů otáčení a po celkové ose (až ke konci rozmezí otočení volantu)

nemá někdo smysluplnou radu nebo odpověď o co může jít?

nedávno mi automechanik řekl že začíná být servořízení jaksi horší ale že to ještě vydrží

a druhá věc které jsem si všiml já je že mi ubyla ta čevená kapalina v té baňce nalevo v motoru. je přesně na rysce MIN.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 06.07.14 01:56

no tak jste si na otázku odpověděl sám :) někudy vám teče kapalina serva, tak ji dolijte do maxima, a pak uvidíte, jak rychle bude mizet. nakonec se netěsnost bude zhoršovat, takže kontrola těsnosti systému serva vás nemine. je tu celkem reálná šance, že netěsní servopumpa

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.07.14 06:33
Servo kapalina je pane uplne nekde jinde... To je normal voda na chlazeni auta.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.07.14 06:32
Tu kapalinu dolij na max, je tam napsane velkym co to je za kapalina a to dum dum dum pum pum pum bych videl bud bordel nebo odchazi horni ulozeni tlumice. Proste to pri otaceni lupe.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.07.14 16:10
...horní uloženi tlumiče se nechá velmi jednoduše i laicky poznat při zvednuté přední nápravě si budete ručně kolem sam otáčet a chod rejdu po oblouku musí byt zcela plynuly-ve chvíli kdy kolo jakoby poškodí,je to jasný...štaci i. nepatrný "zadrhel"...
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.