Ujetí od nehody

Od: Datum: 04.07.14 00:08 odpovědí: 20 změna: 05.07.14 09:38

Dobry, den.
Stala se mi "menší nehoda" jel jsem po hlavní silnici ve městě, odbočoval jsem vpravo, ale najednou mi vběhla pod kola kočka, jak jsem se lekl, tak jsem strhnul volant zpátky do leva. V tu chvíli mně předjíždělo auto. Řidič předjížděcího auta se zřejmě lekl a napálil to do značky, bohužel jsem zpanikařil a od místa nehody ujel, na mém autě žádná způsobená škoda nebyla. Jaký mi hrozí trest?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nutt®
Datum: 04.07.14 00:31
avatar
Zdravím,
osobně bych se šel přihlásit na policii a vysvětlil důvod mého ujetí že jste jednal v afektu, trest bych viděl na pokutu a nějaké body (předpokládám že to nebyla závažná nehoda) . Záleží zda ubec nehoda byla nahlášena. Pro příště myslet a pravidlo je nikdy nestrhavat volant pokud do vozovky vyběhne zvěř, vím že se to lehko říká sám jsem minulý rok skončil s dodávkou v poli na boku když mi do cesty vběhl divočák.
.
Hezký večer NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ow
Datum: 04.07.14 00:34

Jaký vám hrozí trest se nedá říci, protože nevíme, k jakému zranění došlo ve druhém vozidle a jakou škodu jste způsobil. Minimálně hrozí neposkytnutí první pomoci, ujetí od dopravní nehody. Pokud bude pracovní nechopnost u někoho z posádky druhého vozidla větší jak týden, pak jde o trestný čin. K tomu si přičtěte způsobenou škodu, ušlý zisk u případného podnikatele ve druhém vozidlu atd. Vy jste nespanikařil náhodně, vy jste prostě je lump.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 04.07.14 00:39
Pokud se hned zítra přihlásíte na služebnu PČR můžou to být jen 2000kč.Ovšem dost záleží na posouzení konkrétní situace.Za mě bych byl ochotný to risknout.Ten poškozený bude jistě rád když mu opravu zaplatí pojišťovna a Vy se nebudete strachovat kdy Vás najdou.Každopádně té kočky bych se držel jak klíště ať to bylo jakkoliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 06:22
avatar

Té kočky bych se držel jako líště. to ano. Ale v žádném případě bych se nešel udat. Poněvadž to by nebyla polehčující okolnost, naopak přitěžující. Víte, že jste ujel od nehody... Oni policajti při vyšetřování jsou rádi, když jim lidi ulehčujou práci, víme? Takže by vám to naložili s plnou parádou. Nebo si myslíte že by si řekli-chudák chlap, trápí ho svědomí, budem na něj hodní? Hehehe Počkal bych, jak to dopadne a kdyby mi zaklepali na dveře, o ničem jiném než o kočce nevím. Museli by dokázat, že jsem o předjížděném věděl, což je vzhledem k situaci (řešení nenadálé dopravní situace, slepý úhel zrcátek) pravděpodobné, že jsem předjížděného nemusel vůbec vidět.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jenn*
Datum: 04.07.14 09:31
Jste stejny dobytek jako ernie.. neposkytnout pomoc je opravdu prasecina! A nepriznat se?.. schovejte se máme pod sukni!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 12:38
avatar

Já tady netvrdím, že je správné ujet od nehody. Já tady obhajuju to, co je už následek. Já jsem u nehody asistoval a to jsem na tom nebyl absolutně zainteresován. V demokratické společnosti má každý právo hájit se, jak uzná za vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 12:41
avatar

ernie,

V demokratické společnosti má každý právo hájit se, jak uzná za vhodné

souhlasím a ještě doplním, že by ho neměl nikdo nazývat hanlivě...ale to se právě v demokracii může, ale nemělo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 18:58
avatar

Ale ať nazývá, jak libo. Tihle pokrytečtí moralisti by při první příležitosti prodali matku i s bačkorama, kdyby jim šlo o kejhák. Nehledě na to, že by se u podobně drobné nehody sami posrali až za ušima...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 06:58

ujet je prasárna je vidět že nemáte čistý svědomí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 06:59
avatar

Jednou jste od nehody ujel, dodatečná lítost a probuzení již nevrátí skutek. Vy se dobrovolně přiznáváte, že jste ujel, proto Vám hrozí sankce

bloková 1000Kč, ve správním řízení 2500-5000.

To že jste způsobil dopravní nehodu by se řešilo jiným §, tam můžete přijít o papíry ihned a pokuty...ale to spekuji, páč nevím co se stalo.

Buď se přiznáte, nebo budete tvrdit, že o ničem nevíte...to je jen na Vás a na ašem svědomí.

Hezký víkend.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cabas*
Datum: 04.07.14 14:43

Já říkám jako ERNIE,nikam nechodit,čekat,budou bouchat tak se držet kočky,bohužel je to tak,tady v této korupcí a svinstvem prolezlé zemi,by vám fizlové nic k dobru nepričetli a budete solit jen státu na pokutách

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kruhyx
Datum: 04.07.14 14:51

Děkuji všem za odpovědi, přemýšlel jsem, že bych se šel udat, ale rozmyslel jsem si to, jak tady nekteří z Vás psali, stejně by to nepomohlo, teď už se jenom modlím, aby tam nebyly žádné kamery! :)

Ještě bych se chtěl zeptat, kdy by u mě klepali policisté na dveře? Je to individuální, nebo je to ještě v ten den nehody?

Od: asd*
Datum: 04.07.14 16:15

Pomohlo by to poškozenému - pokud jste viník tak by škoda šla z povinného ručení. Pokud nemá havarijku a vás nenajdou, tak má smůlu a zacáluje to ze svého, navíc klidně může dostat flastr že nezvládl řízení. Drcnutí do značky bude tak 30 tisíc - nárazník, nějaké to světlo, příčky za nárazníkem, možná chladič, klima... Při větším drcnutí klidně auto do šrotu.

Vám by teď přiznání asi nepomohlo, policie nerozlišuje ujetí od nehody s dodatěčným přiznáním nebo bez (ale měla by, je to zásadní rozdíl). Pokud budete zatloukat "viděl jsem jen kočku té jsem se vyhnul, žádného auta jsem si nevšiml, nic do mne nenarazilo" tak vám to nejspíš projde.

Trochu vás může utěšit, že si za to mohl z větší části sám - leknul se a strhnul řízení. Dobrý řidič by se vyhnul i té značce (pokud bylo místo mezi váma a značkou). Pro příště nic nestrhávat, kvůli kočce můžete zabít lidi okolo i sebe. Jen se vyhnout tak aby auto zůstalo na silnici a nikam nenabouralo (strom, protijedoucí auto, lidi na chodníku...) Samozřejmě neleknout se a reagovat správně vůbec není lehké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 18:29
avatar

To Asd - souhlas se závěrem.skrze kočku ,ve snaze se ji hynout způsobit ještě větší škodu nežli jejím přejetím!.Ale sejmout dopravní značku auto nemusí ani poznat, teda pkd je to z rodu těch nových usazených v přišroubované patce-tu urazíte ani nevíte jak a na autě ani stopa!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 18:54
avatar

Pokud má autor příspěvku špatné svědomí ohledně poškozeného druhého řidiče, ať si to s ním jde vyřídit sám osobně. Když to naservíruje policajtům, tak zaplatí stejně a ještě dostane flastr.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.14 16:35
avatar

Zajímalo by mne, kdybyste se zítra v novinách dočetl, že tomu člověku za volantem druhého auta se něco stalo. Co kdyby měl zlomenou ruku a musel by na operaci? Co kdyby mu museli amputovat nohu? Co kdyby zemřel? A pokud se mu "nic nestalo", co když to byl podnikatel na pokraji bankrotu, který teď nemá auto? Nebo jinak - S čím ještě dokážete žít a s čím už ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.07.14 17:01
avatar

Jak ale v desetině sekundy co má řidič na rozhodnutí poznat, jestli je to pes, kočka, divočák nebo malé dítě co vyběhne mezi auty? Já jsem ve městě pro strhávání, mimo město ať tam vběhne co chce, pokud je to slabší než auto.

V tomto stavu taky doporučuji nepřiznat se. Zastavit jste měl hned a pomoci. Teď už si jen uškodíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kruhyx
Datum: 04.07.14 18:16

Děkuji všem, udat se nepudu, jsem řidič teprve krátce, alespon jsem se ponaučil pro příště...
Na internetu jsem se dočetl, že řidič porazil jen značku a nikomu na naštěstí nic nestalo. Díky bohu.

Od: snq
Datum: 04.07.14 18:21

Tak vidíte, já vám hned psal, že jste lump, že to nemá se panikou nic společného. To je totiž patrné z vašeho dotazu, dokonce i z vašich reakcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 09:38

Jaká ponaučení plynou z této dopravní nehody?

1) Vběhne-li Vám náhle nějaké zvíře do cesty, zásadně neuhýbat, jen mírně přibrzdit a děj se vůle Boží !

2) Vybočí-li před Vámi jedoucí auto náhle doleva, neuhýbat prudce, radši ho z boku škrábnout, pak s větší pravděpodobností zastaví a nehoda se bude řešit!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.