Jaký je standartní postup policie

Od: Datum: 02.07.14 15:25 odpovědí: 12 změna: 02.07.14 22:06

Dobrý den,

stala se mi následující situace:

Jedu osobním autem, nemám bezpečnostní pás, vidím policejní vozidlo (ještě, než jej míjím, se připoutám bezpečnostním pásem), jedu dále, dojedu do sídliště, zaparkuji, opustím vozidlo a jdu dále. V tom přijede policejní hlídka s tím, že mne viděli nepřipoutaného. Sice bylo zřejmé, že jsem řídil já, ale jsem v takové situaci povinen předložit ke kontrole doklady? Je postup policie správný, když mi dá pokutu za nepoužívání bezpečnostních pásů po opuštění vozidla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 16:14
avatar

Nevím jak je to po právnické stránce, ale po stránce racionální. Pokutují vás za přestupek, který jste spáchal a nevadí, jestli v aute sedíte nebo ne. To by se zadržený zloděj pak mohl vymlouvat, že jej chytli u piva v hospodě, že banku vykradl včera. Prostě jste porušil pravidla silničního provozu a žádné vykrucování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:37
avatar

Dle mmne nemáte pravdu,ale zda-li to tak je dle legislativy nevím.Toto je jen přestupek a ne trestný čin.Zloději to také MUSÍ dokázat a ne tvrdit vy jste vyloupil banku!

Osobně bych se v tomto na ně vyprdl-nechytli jste mne při činu-jízdě bez zapnutého bezp.pasu!

doplněno 02.07.14 21:17:

To Asd ale chytit někoho po zaparkování když je x metrů od auta není důkaz,okolo mého chodí denně stovky lidí NEBYL chycen při přestupku,něco jiného by bylo kdyby DOLOŽIL dokumentaci kda je jasně vidět,že jel bez pásů!

Osobně ,sám za sebe:

Pokud by mi toto tvrdil pošlu jej do ... tam kde se zádům přestává říkat záda! Protože si dávám pásy i když před panelákem kde bydlím přejíždím z jednoho stání na druhé blíž ke vchodu!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 02.07.14 16:43

Právě že ho při činu chytli a viděn policistou je na úrovní důkazu. A hlavně be pásu jel, tak by taky měl bez keců zaplatit. Ohrožuje nejen svoje zdraví, ale i mojí peněženku - jeho případné léčení půjde z mých daní.

Český vy...kov, vůbec se nedivim že to tu vypadá tak jak to vypadá :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:58
avatar
...omyl tvrzení policisty je jen a pouze tvrzenim-ma sice vetší váhu než tvrzení civilní osoby ale i tak jako důkaz nestačí...SEL bych do správního řízení a zarputile tvrdil ze jsem připoután byl...pokud nepredlozi foto nebo video a nashledanou...a domněnka o vašich daních na připadne léčeni dotycneho-ze takhle aktivně nezabojujete proti ŘSD nebo třeba Metrostav a jeho doslova tunel Blanka... kde se ztrácí miliardy...? Kollík ze připadne dánové zatíženi plátců na tech par lidi co měli nehodu nepripoutani(většinou už léčeni není zapotřebí,maximálně pohřeb na st.utratu) asi tak je...? Ze by desítky max.stovky tisic-trosku rozdíl oproti vyhozenym desítkám miliard ze? Takže zamerte svůj vztek splín a nevím co správným směrem...
Ohodnoceno: 4x
 
Od: asd*
Datum: 02.07.14 17:08

Bojuju jak můžu i proti ŘSD, Metrostavu atd. Bohužel většina lidí tu jen mele hubou a nic pro věc neudělá, proto se tu nic nezmění.

Stejně tak když vidim policajty měřit u cedule v poli, tak volám jejich šéfovi proč posílá zrovna tam a ne mezi mezi baráky nebo na začátek křižovatky kde to má smysl. Takže pánovi neradim jak se vykroutit, ale ať bez keců zaplatí a příště jede připoutanej.

To samé parkovací zóny v Pze - proč si pražáci nezvolí zastupitelstvo které tu oslovinu zruší?

A takových věcí je milion, jednoho s... že 90% národa jsou oslové a 10% to nepřeválcuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 17:02

Postup je upraven, oprávnění policistů je přece v z. o P ČR, tam není o čem diskutovat, též 361/2000, ten máte znát!. Ale toto bylo ubohé, potřebovali udělit pokutu za každou cenu, asi měli smolný den. Jak vám to dokázali, když odmítnete, jak to budou dokazovat v přestupkovém řízení na obci? Můžete mít tmavé oblečení, pás nebude vidět aj. Pak je to otázka dokazování, a máte stejná práva, musí přestupek dokázat a je na úvažení správního orgánu (vizte přest. zák. a spr. řád). Ale i pak můžete až k soudu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majklos
Datum: 02.07.14 17:06

Lidi, lidi ... chcete po policii aby pomáhala a chránila, ale sami se snažíte ze všeho vyvléct. Potom ty kluky jen kamenujete ... fakt vás některé nechápu. Jinak samozřejmě, policista pokutovat může a pokud s tím Vy nesouhlasíte, tak se nechte oznámit do správního řízení, k pokutě, která bude vyšší, jelikož policajt má možnost domluvou (tedy 0,-) až 2.000,-kč, k tomu ještě přibude 1.000,- - 1.500,- za správní řízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 21:58
avatar
...majklosi,majklosi...jsi u statní nebo městské...? Rádoby "upozorněni" ze ve správním řízení to bude drazsi-proc porad ti bubaci...? Nebude-pokud není foto nebo video záznam nebude to ani dražší dokonce to nebude žádné...prosté t rzeni policisty(i s dalšími dvěma z motor.hlídky) je k ničemu pokud není nějaký záznam ...a zaplatpanbu za to-ze už nestaci ,ze policista "tvrdí"- má konat hned při zjištěni přestupku(podezření z přestupku)...oni si to totiž někteří příslušnici moc zjednodušují a uvedu příklad z dnešního dne-vezl jsem turisty do rest.Lví Dvůr,ulice U prašného mostu směrem od Chotkových sadu,na světlých před křižovatkou je značena hlavni silnice a dodatek tvar křižovatky...po odbočení asi po cca.20 metrech značena "pěší zóna" povolen vjezd na povolení kanceláře p.r...no zastavil před tou značkou,dostatečné daleko od hranice křižovatky a proběhne policistky a jestli pak vim co jsem spáchal...? Tak ji upřímné sdělují ze opravdu nevím a ze mi to jisté rada řekne...A ona jako ze zákaz odbočení,na to reagují at mi jej fyzicky ukáže poněvadž tam prosté není...pak jako ze stojím v křižovatce atd...no prosté to soudruzka zkoušela a když začala přesné takovyhle bubububu...jako ze ve správním to bude dražší a kecy v klecy tak když jsem ji suše odvětil ze se s milou příslušnici nehodlal dohadovat a trval na správním řízení jen nás...ana vrátila doklady a at zmizim...Takže z toho plyne jedine-nenechat si nálet na hlavu...a stejné jako se strážci zákona a pořádku chovají k nám budeme se i my chovat k nim...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.14 17:37
avatar

arcu, vyhraje u správného řízení ten, kdo bude mít lepší argumenty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 19:39

Pokud měl policista zapnutou kameru, tak správní řízení projedete na 5

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 19:43
avatar

Všeobecně platí zlaté pravidlo, že peněžní rozdíly zjiště né mimo přepážku se už neřeší. Pokud ho nechytli v autě nemají důkaz, odejdou s dlouhým nosem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 22:06

Není tomu tak, to by nikdy nic nesměli šetřit zpětně, že ano. Je to jen věc dokazování a názoru toho, kdo rozhoduje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.