Převoz motorky na vozíku

Od: Datum: 07.09.14 19:38 odpovědí: 5 změna: 08.09.14 00:06

Příští týden si pojedu pro Jawu 50/23 Mustang do 20 km vzdálené obce, ale jelikož je motorka bez TP tak na ní nemůžu jet. Proto jsem se domluvil s otcem, který má vozík, že by mi ho půjčil. Akorát nevím jak motorku přikurtovat a asi jako nejlepší možnost mi přišla že bych ji položil na bok a pomocí upínacích popruhů připevnil. Motorku bych položil třeba na koberec, aby se co nejméně poškodila. Nemůže se s ní nic stát? A na kterou stranu je lepší ji položit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.14 19:43
avatar

Osobně jsem si na PV3S převážel "písta" z PV do JH (cca200km) na korbě bez jakéhokoliv kurtování,nic se mu nestane,jen přikurtovat,bez toho by to bylo o flastr!Na Véesce to nebylo vidět a pak, policie na vojenskou téměř neměla právo!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.14 20:10

jistě,normálně na stojan a přes sedačku stáhniut kurtnou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arba®
Datum: 07.09.14 19:55
avatar

Vypusť benál a olej cca 0,5litru, když ne tak ho polož na levou stranu, protože na pravé straně je v bloku ppřevodovky odvzdušňovací otvor, a taky na pravé straně palivové nádrže je plnící otvor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 07.09.14 20:21
avatar

Nech motorku stát na kolech a uvaž přes řídítka tak, že kurt na levé straně uvážeš někde dole, na vozíku bývají zespodu háčky, nebo se dá zaháknout dole na rámu, potom 2x omotej kolem rukojeti levého řídítka a pak ještě kurt obtoč kolem kurtu který vede k říditku, potom omotej kolem pravého řídítka, zase omotel ještě kolem kurtu a pak kurt zahákni na pravé straně vozíka a utáhní. Potom něčím přivaž přední kolo k předku vleku, třeba k oji a utáhní aby motorka nejezdíla dozadu. Ještě je dobré přivázat vzadu, aby zadek motorky neskákal na vozíku na výmolech a nepohyboval se na boku. Vozím takto hejna motorek na vleku i v dodávce. Možná to blbě vysvětluji. Pokud je vozik krátky, tak zapíchout kolo do předního rohu a dát motorku naštorc a uvázat podobně. Osobně zásadně motorky nepokládám, tím nechci tvrdit, že se nedá šetrně uložit na bok, podložit nějakým starým molitanem a pod. a převézt. Občas si tedy zákazníci vážou motorky uplně příšerně a nedají si říci, je to ale jejich boj, tak to neřeším.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.14 00:06
avatar

Rozhodně nepokládat, vždy vézt normálně na hlavním stojanu přikurtovanou. Btw. pokud je pojízdná, těch 20 km je naprosto minimální riziko že tě chytí - když bude mít vzadu jakoukoliv motoznačku, riziko se blíží nule :) Pro sichr může jet před tebou otec v autě. Znal jsem magora, který jezdil na Hondě na dokladech od Yamahy a nikdy neměl problém :) Policajti vždy akorát mrkli na značku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.