Jak na pojištění při přeprodeji aut?

Od: Datum: 02.07.14 12:21 odpovědí: 3 změna: 02.07.14 14:54

Zdravím!
Chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s obchodováním s auty. Nebudou to auta z dovozu, pouze z ČR. Jde mi o následující. Auto koupím, odhlásím na sebe a budu ho mít třeba měsíc na zahradě. Za ten měsíc musím platit pojistku aby pak po mě nešla ČKP. Nevím, jak tohle vyřešit, jestli existuje nějaká "plovoucí" pojistka nebo jestli by to vyřešili třeba převozní značky, které by na tom ten měsíc byly? Ale jak to pak dokážu té ČKP, protože v jejich databázi určitě neuvidí, že to je na převozkách...
Za každou radu budu rád!
Dík!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.14 13:10
avatar

Michale, navštivte několik poboček pojišťoven, sdělte jim svůj záměr a oni Vám nabídnou možnosti. Určitě se bude částka odvíjet od množství vozidel, která budete předvádět při prodeji. Určitě jiné pojištěni pro prodej jednoho auta a jiné pro desítku aut týdně..

Pak porovnejte nabídky a určiět si vyberete..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 13:48

Bez pojistky to nepůjde a parkoviště bazaru aut na zahradě nekomentuji. Pokud by nebyla auta pojištěná, jak se bude provádět zkušební jízda? Auto s převozkou není nutné pojistit? Zkuste s ním způsobit škodu. Auto vykoupíte a jste vlastník se všemi povinnostmi. Jak se dočtete v zákonu tak žádné výjimky pro autobazary/obchodníky s vozidly nejsou. Jedině "depozito". Chcete podnikat a zřejmě o tom moc nevíte. Je třeba se orientovat v normách, nebo si někoho "najmout".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kingmichal
Datum: 02.07.14 14:54

aaaa opět nějaký brouk pytlík. Děkuji Vám za opravdu vynikající příspěvek k tématu. Pokud vím, tak jsem nikde nepsal o bazaru na zahradě. Auta samozřejmě pojištěná budou o tom je celý můj dotaz. Když má auto převozní značku, je pojištěná ta převozní značka nikoliv přímo auto. Na žádné výjimky jsem se neptal. Chcete odpovídat a zřejmě o tom moc nevíte. Příště si raději najděte nějaký příspěvěk, kde dokážete skutečně věcně poradit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.