Svítí dobíjení ale altík je OK

Od: Datum: 01.07.14 19:27 odpovědí: 13 změna: 06.07.14 16:30

Altík byl znovu v oprave a tam mi to zmerily a rekli ze dobíjí jak má. nevim cím to je ale kdyz nastartuju a slapnu na brzdu nebo rozsvitim svetla tak je videt ze kontrolka slabne poradte

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 01.07.14 19:29

Vadné relátko dobíjení (dnes elektronické) nebo někde zkorodovaný kontakt...

Ohodnoceno: 0x

Od: pop*
Datum: 01.07.14 19:50

relatko dobíjení je součástí altiku to by nedobíjelo ne?

Datum: 01.07.14 19:31

A jste si jistý,že máte kostru OK?

Nejprve projděte veškeré ukostření-AKB-kastle,motor-převodovka-starter atd!Rozeberte a očistěte a pak znovu zapojte veškeré ukostření,očistěte svorky a kontakty baterie.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.07.14 20:01

mam dojem že je to na feldě co? tak jukni do pojistkový skříně na její konektory teče tam voda a pekně to hnije

Datum: 01.07.14 21:14

Odpoj káblík co vede ze svazku do altu (tuším modrý).

Zapni klíček...svítí dobíjení? Ne je správně.

Káblík ke kontrolce je tedy OK. Buď je opřen ten konektor na konci vodiče o obal altu nebo ten plíšek zezadu můstu usměrňovače. nebo jsou tam nečistoty s uhlíkového prachu.

Ještě bych typoval proraženou diodu (ty malé na můstku ke kontrolce)

Datum: 02.07.14 18:41

Ne je to renault 19 chamade 1.8

Datum: 02.07.14 19:01

Když nastartujete, je vše v pořádku? Když zapnete spotřebič, (brzové světlo) tak se rozsvítí kontrolka?

Nehledejte vadu v altíku, ale ukostření spotřebiče. Dělá to při jiných spotřebičů? Topení, stírače, blinkr...

Datum: 03.07.14 19:26

NE kdyz nastartuju tak svítí ale kdyz slapnu na brzdu,roznu svetla tak kontrolky slabnou vidim i jak zhasina svetlo v kabine ale kdyz vsechno vypnu zase se rozzaří

Datum: 03.07.14 19:37
...klasika u R 19(mám ji taky ,16 V)- dokonale očistit komplet kabeláž od baterie az po ten dlouhý kabel(+) ke startéru zezadu za motorem,je tam spojeni i od altiku,takový malý okruh,vše kontakty,svorky atd.rozpojit,odsroubovat,osmirkovat očistit ošetřit např.Kontaktolem a spojit zpět...zrovna tak druha strana(-pol)ke kkostře,a to VC.ukostreni motoru z převodovky k nosníku zespoda...pokud si ďas záležet s pečlivosti, bude po problému...
doplněno 04.07.14 23:36: ...je to možný,myslel jsem ze promerenim altiku zacnes...nicméně primer ho(nebo nech) v zátěži i bez a pokud bude k.o.písni mi svůj tel pres soukr.zprávu mám asi dva(myslím 70 A a i 90a)- tu sedmdesatku ti múzu za tři kilca(a poštovny) poslat...
doplněno 05.07.14 14:18: ...Krkonoše,a pracovně Praha...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.07.14 20:43

Je mozny ze je furt v hajzlu altik protoze jsme skouseli to dat naprimo z baterky a kostru na aute a furt to svítí je to mozner ze je v p... altik?

Datum: 05.07.14 11:23

ODKUD STE? jestli semuzu zeptat

Datum: 05.07.14 20:30

tak ne pujcil jsem si od kamose altik a altik je v poho ale zjistil jsem ze kdyz zapnu klicek tak svítí dobíjení ale jak startuju tak ne ale jak zacne vrcet motor tak zase rozsvítí

Datum: 06.07.14 11:35

ma to dobíjecí relé ja nasel nejaky za ridici jednotkou je to ono vedou od nej draty do alternatoru?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.