Zděděné auto - zapeklitá situace

Od: Datum: 01.07.14 17:12 odpovědí: 46 změna: 05.07.14 20:42

Dobrý den, v roce 2009 mi zemřel otec. Zdědila jsem po něm auto, to si od něj ještě během jeho života půjčoval můj strýc a po jeho smrti s ním odjel. Já s tím neměla problém, byla zima, měla jsem čerstvě řidičský průkaz, vycházeli jsme spolu a bylo mi jasné, že s autem co má automat se v zimě učit řídit nebudu. Dědické řízení teprve probíhalo a věci jako pojistku atd jsme zatím neřešili, ještě myslím běžela zaplacená od strýce (protože s ním jezdil on). Jak čas běžel, samozřejmě jsme auto chtěli zpátky, strýc přišel s tím, že po nás chce asi 20k to tehdy bylo? Že ho otci spravoval a investoval do něj peníze. My jsme s tím neměli problém s tím, když dodá doklady o zaplacení těch součástek nebo ho doveze do servisu, kde potvrdí výměnu dílů nebo opravy atd. Už nás začínal tlačit ke zdi, že jinak ho nevydá a pomalu narůstali i ceny, proto nám to přišlo divné a chtěli jsme nějaké potvrzení. To udělat nechtěl a časem přišel i s tím, že je auto jeho protože ho koupil. Tak jsme říkali, ať si ho tedy nechá, ale dá nám spztky abychom ho odhlásili, přepsali, atd... už nám to bylo jedno báli jsme se jen těch peněz za případné pokuty. To řekl, že ho nechce, že je to křáp že nám dá spztky za 100k...no stručně řečeno neustálé měnění verzí a prostě nás chce vyždímat, protože nemá peníze. Zkoušeli jsme jít na registr vozidel, zda nejde auto odhlásit nějak i tak (Pořád je mimochodem psané na mého zesnulého otce) to samozřejmě nejde. Doporučili nám obrátit se na policii. Šli jsme na policii. Tam nám řekli, že není průkazné, zda šlo o krádež nebo tak že auto odtáhnout nemůžou a prostě že oni s tím nic nenadělají, že se to musí dát k soudu, zřejmě to komplikuje fakt, že se to děje v rodině. Byli jsme i u právničky ta se snažila se strýcem domluvit to se samozřejmě nepodařilo...Já už bych to dala dávno k soudu alespoň proto, aby se konečně dalo odhlásit a pak se řešil případný dluh atd atd. Problém je ten že jsem student bez peněz a co se zdědilo, jsem musela odevzdat matce, ta část peněz utratila už a část je naštěstí ještě na spořicím účtu. Matka mi to k soudu nedovolí dát, tudíž mi na to nedá ani peníze. Kdybych to udělala sama z peněz ze spořicího účtu tak mě asi zabije. No možná vám to přijde až trochu směšný ale... Zajímalo by mě co s tím jestli lepší to neřešit nechat být je možné že si mě časem dohledají atd? Nebo se prostě vykašlat na mámu a vybrat peníze a dát to k tomu soudu? Ona je vážně cholerická a nechce přijít o peníze (teď jí nic nehrozí, protože to je psané na mě a myslí si, že to "projde"...) a za tohle by mě tu hlavu ustřelila... Z data smrti je vám asi jasné, že už to je docela dlouhá doba.. . Už to chci mít z krku mě jsou i ty peníze ukradené jen se bojím aby to na mě nevylítlo za 20 let s tím, že dlužím bůh ví kolik. Děkuju za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.14 18:14
avatar

Ilono, podle textu si přiděláváte jen starosti. Vozidlo je napsané stále na zemřelého. Registr neví nic o Vašem dědictví. Můžete sehnat od strýce techničáky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 01.07.14 22:40

Techničák máme velký ten u sebe neměl. Malý nám zcela určitě nevydá.

Datum: 01.07.14 19:00
avatar

Je jediná možnost Odmítnout dědictví. A je vše vyřešeno.V případě,že Vám nejde o to auto.Jinak advokáti,soudy abyste nezaplatila víc než je cena auta.

doplněno 01.07.14 20:07:

Sice zdědila ale auto ji nebylo vydáno .Na základě toho může dědictví odmítnout. Nový O. Z.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 19:12
avatar

obávám se, že dědictví je už vypořádané. tazatelka píše: "Zdědila jsem po něm auto..."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.14 19:20
avatar

masoni, správně,,

v roce 2009

doplněno 01.07.14 21:15:

kuci, to jsou ty otázky...

auto vlastnil otec, bez přepisu ho daroval strýci, otec zemřel a tazatelka zdělila něco co již otec nevlastnil. Jelikož ale v závěti je uvedena tazatelka, měla jít vozidlo zdarma na seba napsat. To neudělala a teď řeší, jak dostat zápis v techničáku z otce na někoho.

Když nic neudělá, nic se nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 20:15
avatar
No ale v závorce píše, ze byli na registru a auto je psané na otce... Taky nechápu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 20:20
avatar

zřejmě "registru" tuto skutečnost nikdo neoznámil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 01.07.14 22:47

Ale oznámil. Přepis na mě také nešel, k tomu nám zase chyběla tuším prohlídka auta? Něco takového (už si to přesně nepamatuju) což logicky nejde, když auto nemáme. Možné to prostě nebylo.

Od: ilona*
Datum: 01.07.14 22:55

Tak myslíte, že když to nechám plavat nic se nestane? Upřímně by to bylo asi nejlepší řešení, jen se bojím tedy toho aby to nebylo dohledatelné...

Po otci jsme mimo peněz zdědili i dluhy a i přesto, že jsme měli na zaplacení. To motání kolem toho bylo příšerné, už si tím nechci znovu procházet.

Od: asd*
Datum: 01.07.14 23:16

Jde hlavně o pojistku - povinné ručení. Pokud jste auto zdědila tak jste vlastník a pokud je provozované tak máte povinnost platit - ČKP se ozve a bude chtít poplatek, buď doložíte že nebylo provozováno/ nejste vlastník, provozovatel nebo máte smůlu. Nechat to plavat bych nedělal.

Krádež, neoprávněné užívání.. Asi to bude na soud. Vlastnictví ale doložíte dědictvím a policie by měla na základě toho konat - vozidlo najít a zajistit... S policíí jednejte prokazatelně - osobní čísla a záznam jednání, pak si vás nedovolí poslat do háje jakože neprůkazné a budou jednat podle zákonů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 01.07.14 23:34

No toho se přesně bojíme. Na policii jsme právě dodali samozřejmě i výsledek dědického řízení a ještě spešl potvrzený papír že dědic jsem opravdu já, kdyby byli trochu ochotní a auto zabavili, hned by bylo po problému. Myslíte, že soud tedy jediná možnost? To není moc dobré strýc je takový zkušený soudič, celý život nedělá nic jiného než že se s někým soudí proto taky ty peníze od nás tak potřebuje:D

Datum: 02.07.14 07:24
avatar

asd, jak se čkp dozví o tazatelce? Na registru není zapsaná, vozidlo nepojistila, dedictví čkp nevidělo..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 02.07.14 08:46

Jednoduše - budou vymáhat po zemřelém a zjistí dědictví... (A nedivil bych se, kdyby exekutor otevřel hrob a prodal zlaté zuby ;)

Postup viz Megacruiser - 1. zamezit legálnímu používání (depozit), 2. zajistit důkaz, že provozoval strýc (prokazatelné vyzvání k vrácení), 3. zajistit vozidlo jako takové (důkaz o vlastnictví, trestní oznámení na policii - opět prokazatelně aby policie musela konat)

Depozit a značky - asi bude potřeba doklad od policie že jsou ztracené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 11:32
avatar

asd, určitě ne..

kdo spáchal přestupek? Zemřelý, takže můžou stíhat zemřelého, aby mu vystavili dluh, který by pak mohl být v dědickém řízení? nemůžou. Páč živý se může bránit, mrtví nemůže. Nebo jste již slyšel o tom, že mrtvého odsoudili? Může čkp nějak vyšetřovat nebo jít do dědického spisu? Nemůže.

A to je dobře..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 14:56
avatar

Asi jste hodně naivní když si myslíte že se nedá dohledat skutečný vlastník vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 15:02
avatar

zolíku, najivní nejsem, zde se nepřeme, kdo je vlastník,

nelze dohledat, kdo je vlastníkem fabriky a dohledáme vlastníka opuštěného starého vozidla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 00:38
avatar

Pokud má dědictví celkově zápornou hodnotu (dluhy vyšší než hodnota zděděných prostředků), je nejlepší se dědictví vzdát. Není mi jasné, co je uvedeno ve velkém TP. Je už auto v polopřepisu na Vás? Pokud máte od roku 2009 velký TP, znamená to, že strýc jezdí celou dobu bez STK? Na STK se velký TP potřebuje. Platí vůbec povinné ručení? Tato kombinace by mohla být extrémně nebezpečná, pokud by se s tím autem strýc vyboural.

Pokud máte velký TP a auto není v polopřepisu, zajděte na magistrát a uložte okamžitě TP do depozitu. Strýc tak auto nebude moct dále provozovat a nebude narůstat případná pokuta za neplacení povinného ručení - pokud není placeno od roku 2009, stejně to bude darda. Značky buď odmontujte, nebo je zkuste prohlásit za ztracené stejně jako malý TP - i když nevím, jestli to projde.

Ať už uložíte TP do depozitu nebo ne, zajistěte si důkazy pro případný soud. To znamená - prokazatelně vyzvěte strýce, aby vrátil v nějakém termínu neoprávněně užívané dědictví. Napsal bych mu doporučený dopis do vlastních rukou. Klidně i přiložil kopii nějakého dokumentu, ze kterého je jasné, že Vám auto patří. Takhle se může vymlouvat na ústní dohody a bude to tvrzení proti tvrzení. Pokud bude TP uložený v depozitu, na skutečnost, že auto nelze provozovat na pozemních komunikacích ho taky upozorněte. Nebude chtít auto vrátit, nebo bude požadovat nějaké peníze? Jít na policii a podat trestní oznámení kvůli podezření na neoprávněné užívání cizí věci, pravděpodobně i vydírání. Nenechte se vyhodit. Sepište protokol. Policie je povinná zjistit všechny skutečnosti a následně rozhodnout, zda věc odloží nebo bude postupovat jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rengea
Datum: 02.07.14 06:43

Dorý den nejsem moc odborník , ale na technickou musí auto starší 4 let každé 2 roky a bez velkého TP který tazatelka má u sebe to snad nejde.Dělá se přeci zápis do velkého TP.Tak to auto provozuje bez stk?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 02.07.14 15:41
avatar

Asi bych začal na těchto stránkách zjišťovat jak je to vlastně s povinným ručením a dle toho zda je placené či ne volil další taktiku.
https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ

Také bych napsal v tomto smyslu dopis strýcovi, zda pojištění platí, když auto provozuje.

Další dopis s dotazem bych napsal na Odbor dopravy jak máte postupovat v tomto případě.
A další dopis s dotazem bych napsal notáři který závěť vyřízoval. Berou za vyřízení pozustalostí nekřesťanské peníze tak ať namáhá svůj předražený mozek alespoň právně fundovanou radou.
Vše samozřejmě doporučeně a s doručenkami.

Pokud jste v notářském rozhodnutí pravoplatným majitelem auta a strýc váme jej odmítá vydat, je to z praktického hlediska krádež a od toho stačí dle mého skromného názoru podat trestní oznámení, aby jste dosáhla svého práva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 15:44
avatar

Nevím, neznám jestli může čkp zjištovat dědice, ale myslím, že pokud budou dluhy na pojistném, mohla by je vymáhat po pozůstalých, nebo snad ne? Já bych se nedivil, protože v nšem státě je možné vše a jelikož čkp slíbila, že už nebude strašit lidi nedoplatky, straší je dál, i když doložili, že majitelé v té době nebyly a soud dal v mnoha případech za pravdu čkp. Takže pokud strýc neplatí pět let pojistku, spolu s úroky to bude pořádný balík. Další věc je, že stále jezdí po silnici auto bez platné stk a emisí, jelikož bez velkého tp to dnes nikdo neudělá ani po známosti. Zašel bych znova na policii, nahlásil auto jako kradené a s potvrzením od policie bych šel auto odhlásit. Jenže zpětně vám to nikdo neudělá, takže můžete jen doufat, že strýc pojištění platil. Velký tp máte a malý nahlásíte jako zcizený s autem nebo ztracený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:19
avatar

To se nám to debatuje, když se hodně spekuluje.

Kdo víte, zda pojištění (ne)bylo řádně uzavřeno po celou dobu provozu?

Jak může jít na policii a nahlásit krádež, když vozidlo nebylo odcizeno?

Paní Ilono, hrozí Vám po těch letech nějaký problém, obrátil seněkdo na Vás s tím, že je problém?

Zde je hodně odpovědí dle spekulace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 16:48
avatar
...pokud auto nechcete-jakoze asi ne jednal bych v případe možného problému zcela jednoduše...auto jste "prodala"na základe ústní smlouvy strycovi(i ta je platná,bohužel špatné prokazatelná)...a lokálním šetřením u sousedů strýce bude zcela patrné ze auto dlouhodobé používá,což by i u případného soudu melo velkou váhu...štaci dva sousedé,když sdělí:"...ano to a to auto pan Okurka používá čtyři pet let..." nechte věc jak je a vyckejte...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 02.07.14 18:17

Tvrdit, že jsme ho prodali, taky asi nemůžeme. Jelikož jsme právě byli zpočátku na té policii v naivitě, že nám s tím pomůže. Je tam o tom i spis.

Datum: 02.07.14 18:19
avatar

zase moc spekulujete, tomu komu budete tvrdit (čkp), že jste ho prodali určitě neví, že jste byli na policii!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 02.07.14 18:08

Zatím nás nikdo nekontaktoval, ale myslím si, že to je otázka času. Také mi připadá, že to je poměrně běžná taktika jak na tom trhnout ještě víc peněz.

Od: ilona*
Datum: 02.07.14 18:06

Hromadná odpověď:

Pojistku strýc určitě neplatil po smrti, to víme, jen třeba jeden rok za otcova života kdy si auto půjčoval. K radám dát auto do depozitu...To nešlo, nemáme spztky a muselo by být přepsané na mě, to nám taky řekli, že nejde, chyběla k tomu nějaká ta povinná kontrola či co. Strýc auto jakoby neužívá, stojí mu někde na zahradě policie to tam byla "prošetřit". To byl i jeden z důvodů proč říkali, že to je neprůkazné. Za krádež to rozhodně bohužel nepovažují. Sama nechápu proč... On to prostě udělal tak abychom s tím nemohli moc dělat a mohl po nás chtít peníze.

Jinak různé doporučené výzvy už jsme mu samozřejmě psali.

K návrhům vzdát se dědictví atd to už také není možné.

S tím že dluh za pojistku budeme muset uhradit tak nějak počítám, jen bych chtěla nějak konečně vyřešit to, aby to auto šlo nějakým způsobem odhlásit nebo něco, aby to dál nenarůstalo a pokud možno bez soudu. Jak jsem psala, strýc je opravdu zkušený soudič, řekla bych, že to je jeho obživa a umím si představit, jak by to natahoval atd...

Datum: 02.07.14 18:15
avatar

Ilono,

opět radím, neřeště nic, čekejte až se na Vás někdo s něčím obrátí.

Pokud čkp po někom něco chce, půjde po osobě, která platila naposledy pojištění. To je strýc. Pak může jít po osobě zapsané v techničáku, to je otec. Ten nemůže reagovat, nemůžou ho stíhat, žalovat nic. nemůžou mu dokázat, že vozidle provozoval v rozporu se zákonem. Dluh Vám osobně nevzniká, ten si jen namlouváte.

Pokud chcete vozidlo vyřadit z evidence, musíte s autem do vrakoviště, kde Vám dají doklad o ekologické likvidaci. Pak s rozsudkem na evideci vozidel, zdarma na sebe dohlásit a hned vyřadit z evidence. Položím Vám otázku, co se stane, když nevyřadíte vozidlo z evidence? (NIC).

Vám nenarůstá dluh!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 02.07.14 19:45
avatar

Nechápu význam toho "policisté říkali"? Pokud něco na základě podání šetřili, tak nemůžou jenom něco říkat, ale udělat písemné vyrozumnění, třeba o odložení případu pro neprůkaznost. V tom případě si na práci policie stěžujte u státního zastupitelství a ev. podejte u něj přímo trestní oznámení na policisty pro trestný čin nadržovaní. Pokud máte v ruce soudní rozhodnutí že auto je vaše a někdo vám je ukradl a policisté s tím souhlasí, jsou také zločinci a je třebat stihat i je. Auto je prostě vaše a tečka. Policajti jsou lemplové líní a vše si ulehčují a nekonají a my jim to oddanou pasivitou jen ulehčujeme. A pokud státní zastupitelství nevyhovi, napiště výše, třeba ombudsmanovi, na media, požádejte o pomoc místní zastupitele, poslance atd. a prostě buďte urputná. Nic vás to nestojí, jen trochu času, kreativity a duševního úsilí a pár kaček za doporučené poštovné. Buď jsou zde nějaké zákony a soudní rozhodnutí, v tom případě o dědictví, nebo jsou zákony pro srandu králíkům a v tom případě nás systém nutí brát zákon do vlastních rukou a nepotřebujeme žádnou státní správu a zákony.

A co se týká soudu a právníků, pokuste se najit nějakého s kterým se dohodnete tak, že nebude chtít v případě prohry odměny a pokud je to tak jak píšete, těžko takový spor může prohrát a náklady i ýdělek vašeho advokáta zaplatí strýc. Stejně si myslím, jak by bylo první podání u soudu, hodí zpátečku a bude povolný.

Pasivitu bych vám nedoporučoval, CKP je nesmírně urputná a na to, že to vyhnije a upadne v zapomnění bych v žádném případě neriskoval. Já jsem si svého času nechal poradit od jednoho zdejšího moudrého a byla to chyba, stálo mne to o něco více než kdybych řešil neodkladně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 19:51
avatar

moto, pochlubte se, kdo vám radil špatně...

Já jsem si svého času nechal poradit od jednoho zdejšího moudrého a byla to chyba, stálo mne to o něco více než kdybych řešil neodkladně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 02.07.14 20:52
avatar

Milane, můj případ je uzavřen, zaplacen a nehodlám zde znovu otevírat. Nakonec nešlo o mnoho a mám zkušenost.

Co se týká tazatelky, právně je majitelkou auta bez ohledu na to, že je v TP napsán zesnulý otec. A ze zákona za svůj majetek zodpovídá, včetně uložení do depozitu nebo placení pojistky. Teď je otázkou, zda strčit hlavu do písku a čekat zda věc vyhnije, nebo konat s shodit definitivně ze stolu. Určitě se shodneme, že měla konat již před 5 lety po nabytí právni moci děditství.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.14 20:58
avatar

to je na dlouhé povídání, ale znám případ, kdy bylo vozidlo v dědickém řízení, ale majitel byl úplně někdo jiný..

Mohla vozidlo tazatelkapo dedictví prodat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 18:21

Problémek jste si zavařili, že jste to nechali strýci, za dobrotu na žebrotu (smlouva žádná). Zdá se, že s více akty jste neměli problém, ale měli jste si dělat. Pokud se s ním nedohodnete, zbývá vám soud, auto zaregistrovat na sebe (strýce jako provozovatele?) nebo RZ do depozita (jak přijdete k RZ ...). Auto je sice vaše, ale registr to neví. Nebo ho prodat veelmi levně a kupec nechť si pro něj dojede (pokud to auto stojí za to)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 20:09
avatar
Me jen udivuje, ze to řešíte az po pěti letech. Sama píšete, ze strýc platil pojistku za otcova života a pak uz ne. Tudíž platil pojistku na otcovo jméno, pak neplatil nic, víte to, věděla jste to a řešíte AZ teď. Auto má stále značky, tudíž je pojistene. Vy určitě jen něco nezaplatíte, může to stát mnohem víc a jak uz někdo psal výše, v tomto je ckp velice důsledná a několikrát se stalo, ze i přes důkazy původních majitelů soud rozhodl ve prospěch ckp. Tuto sumu samozřejmě navýší soudní výlohy, to může být několik stovek tisíc. Nedávno to bylo v TV a hlava to nebere. Bohužel. Vy teď můžete jen sbírat důkazy od pravnicky, policie, všechny spisy, co jste kde podnikly a být připraveni na dokazování. Samozřejmě takové to "policajti říkali " nikde neobstojí...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 03.07.14 12:36

Ale mě nevadí doplatiť dluhy za pojistku z minulých let. Nehraju si tu na žádnou oběť, co nechce nic platit. Já se ptala jak to vyřešit aby dál nenabíhala. Pokud možno mimosoudně atd atd...

Tehdy mě bylo 18 let a o těchto věcech sem věděla uplný prd. Časová prodleva je taky způsobená tím, že jsme se snažili domluvit se strýcem a tak dále, to že sem to shrnula do pár vět, neznamená, že jsme to začli řešit teď během pár měsíců. To ovšem taky nebylo to na co jsem se ptala...

Datum: 03.07.14 15:18
avatar

Ilono, nelze doplatit dluh za pojistné zpětně. Bude někomu, vyměřena sankce za provozování vozidla 50Kč za den. víte kolik je to peněz?

Já tvrdím, že vy nic nedlužíte, že čkp po vás nepůjde. Neví o Vás vůbec nic.

doplněno 03.07.14 20:44:

.. když čkp bude zjišťovat dlužníka a zjistí že dlužník umřel nemá možnosti zjistit dědice.?

čkp nemá pravomoci zjišťovat, ověřovat, pátrat.. může jen porovnávat databázi CRV a pojišťoven.

Nebo když něco zdědím tak podle Vás je pořád majitel ten neboštík? To jsme snad někde napsal? Jen dedukujte a spojujete svoje myšlenky. Nic takového jsme nenapsal.

S dědictvím přijímam i dluhy zemřelého. To je naprosto pravda. V době dědictví snad byl již stanoven dluh?

Dědictví přijmula tak je taky majitel. Ano, to je pravda, vždyť na to má i soudní rozsudek, on to někdo zpochybňuje?

Policie a právnici po rozhodnutí soudu mají právo nahlížet do dědického rozhodnutí. Ano, souhlas, co tím ale chcete sdělit?

Bude to trvat třeba několik roku ale pak doplatek bude likvidační pro majitele. Tazatelka vozidlo provozovala, nebo provozuje? Dědice. A nebojte se že se na to vykašle čkp jsou to jejich peníze. To je ale Vaše spekulace, nevím jak hodně znáte případy čkp, já jich znám desítky a třeba čerstvý výsledek je případ ukončen, neprovozováno.

Věřte mi, že tomuto problému opravdu rozumím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 20:26
avatar

Milane Vy si myslíte že když čkp bude zjišťovat dlužníka a zjistí že dlužník umřel nemá možnosti zjistit dědice.? Nebo když něco zdědím tak podle Vás je pořád majitel ten neboštík? S dědictvím přijímam i dluhy zemřelého. Dědictví přijmula tak je taky majitel. Policie a právnici po rozhodnutí soudu mají právo nahlížet do dědického rozhodnutí. Bude to trvat třeba několik roku ale pak doplatek bude likvidační pro majitele.Dědice. A nebojte se že se na to vykašle čkp jsou to jejich peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 20:46
avatar

.. když čkp bude zjišťovat dlužníka a zjistí že dlužník umřel nemá možnosti zjistit dědice.?

čkp nemá pravomoci zjišťovat, ověřovat, pátrat.. může jen porovnávat databázi CRV a pojišťoven.

Nebo když něco zdědím tak podle Vás je pořád majitel ten neboštík? To jsme snad někde napsal? Jen dedukujte a spojujete svoje myšlenky. Nic takového jsme nenapsal.

S dědictvím přijímam i dluhy zemřelého. To je naprosto pravda. V době dědictví snad byl již stanoven dluh?

Dědictví přijmula tak je taky majitel. Ano, to je pravda, vždyť na to má i soudní rozsudek, on to někdo zpochybňuje?

Policie a právnici po rozhodnutí soudu mají právo nahlížet do dědického rozhodnutí. Ano, souhlas, co tím ale chcete sdělit?

Bude to trvat třeba několik roku ale pak doplatek bude likvidační pro majitele. Tazatelka vozidlo provozovala, nebo provozuje? Dědice. A nebojte se že se na to vykašle čkp jsou to jejich peníze. To je ale Vaše spekulace, nevím jak hodně znáte případy čkp, já jich znám desítky a třeba čerstvý výsledek je případ ukončen, neprovozováno.

Věřte mi, že tomuto problému opravdu rozumím.

Nicméně Vám Váší spekulaci neupírám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.14 21:36
avatar

Od Vás bych si nanechal poradit ani jak useknout rezavý šroub.Co bude dělat tazatelka až skutečně po letech čkp dohledá majitele. Jak majitelka prokáže že auto nejezdilo když značky nebyly nikdy v depozitu.Ono stačilo by aby strýc spůsobil autem někomu větší škodu zjistí se že auto neni pojištěné no a pak pojištovny už budou konat. Srýc zaplatí škodu a pojistné doplatí majitel-Dědic. Pak řekne mě poradil Milancukrar že se nemám k ničemu hlásit a vyhraje soud. Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 07:05
avatar

Zolíku, proč se mne dotazujete, (Milane Vy si myslíte že když čkp bude zjišťovat dlužníka a zjistí že dlužník umřel nemá možnosti zjistit dědice.? Nebo když něco zdědím tak podle Vás je pořád majitel ten neboštík?) když byste si nenechal ode mne radit ani useknout šroub.

Jak majitelka prokáže že auto nejezdilo když značky nebyly nikdy v depozitu
Tak jako to prokázala stovka lidí, kterým jsem radil..

Jak majitelka prokáže že auto nejezdilo když značky nebyly nikdy v depozitu

I Vám přeji hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 20:42
avatar

No pokud budete chtít uhradit za posledních cca5 let tak počítejte 5x365x50 a výsledná suma nebdude pár tisícovek ale spíše stotisíc!Ovšem za předpokladu že prokážete CKP NEPROVOZOVÁNÍ zděděného auta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.07.14 21:29
avatar

Zkuste zjistit zda je auto pojištěné. https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 03.07.14 12:36

Pojistka placená nebyla.

Datum: 03.07.14 14:51
avatar

Zajděte podat na policii trestní oznámeni,že je vám zadržovaná a použivaná věc kterou jste zdědila.Při trestním oznámeni se s tím policie musí zabývat. Na víc nebudete muset platit žádné poplatky. ale řízení bude delší Půjdete-li za advokátem tam už platit budete muset.Na policii se nenechte odbýt. Jednou jste auto zdědila tak jste za něj odpovědná,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 07:46
avatar
Lidi uz se nehádejte. Dal bych to uz neřešil. Je tady již dost odpovědí, tazatelka si z toho určitě vybere. Navíc když psala, ze tu pojistku doplatí, neviděl bych v tom problém. Akorát teda mně osobně by se nechtělo platit za někoho, i kdyz z rodiny, cca nějakých sto táců za cca pět let a každý den dluh narůstá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 12:08
avatar

stírečku, ale zde nejde o hádání, já jen argumentuji proti nepřesnostem a nepravdám, nikoho nenapadám. Vám jen slušně sděluji, že právně nelze doplatit zpětně pojištění, takže tazatelka pak neví, kdo má pravdu, zdali vy, když souhlasíte s doplacením, nebo já, když tvrdím, že nejde doplatit.

Až jí vznikne problém, ať se řeší, zatím žádný nemá.

Pane kolego stírečku, doufám že moji diskuzi neberete jako hádání, to by mne v pátek mrzelo..

hezký víkend přeji..

doplněno 07.07.14 18:11:

stírečku, omlouvám se, že jsem to nepochopil..

to víte pátek to mám fofr..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 18:54
avatar
Milane ja vím, ze zpětně nelze pojištění doplatit. Těch cca 100 000 odpovídá tomu penále 50 Kč denně za cca 5 let. Uz jste to psal výše. Vím, ze se nehadate, vás jsem konkrétně nemyslel.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.