Prasklé čelní sklo - kdo zaplatí?

Od: Datum: 29.06.14 13:38 odpovědí: 15 změna: 30.06.14 13:11

Čau, mám takový problém, který trápí hodně řidičů. A ten problém je prasklé čelní sklo kamínkem apod.

Každý týden najedu stovky KM po českých silnicích a dálnicích a poměrně často se mě stává, že mě o čelní sklo "cinkne" nějaký ten kamínek apod. A často se stává, že předemnou nikdo nejede a stejnak to "cinkne" .No a teď při čištění firemního auta jsem zjistil, že mám malou prasklinku na skle od těch kamínků ( z dálnice )

A mě zajímá, kdo je za to odpovědný, kdyby mě prasklo sklo kvůli těm kamínkům? Přece jenom ty ceny jsou šílené a platit za něco, za co já nemůžu... Mohou za to ti idioti, co převážejí štěrky a kamenivo a nedají přes to plachtu -> směr na Vídeň z Brna to je často k vidění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.14 13:42
avatar

nech si dopřipojistit čelní sklo a vše pude na pojištovnu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.14 13:52

Je to tak, jak říká "dabel", buď zjistíte konkrétního viníka, což je téměr nereálné, nebo se pojistíte, což je drahé. Ale jinou možnost, pokud chcete jezdit, bohužel, nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahmedzbrda
Datum: 29.06.14 13:52

Tak firemní auto má havarijko ale i tak - auto je potřeba každý den a už jenom den v servisu by byla velká komplikace. A kdybych třeba nechtěl tohle připojištění? Nejde třeba částku vymáhat po majiteli silnice?

Datum: 29.06.14 14:01

Pokud je auto firemní, a vy jste zaměstnanec firmy, tak v žádném případě, pokud dojde k rozbití čelního skla při převozu auta, nepodepisujte žádnou dohodu o náhradě škody. Podle zákoníku práce nenesete žádnou spoluodpovědnost za situaci, kdy kamínek z cesty rozbije čelní sklo, pokud jste tedy neporušil nějaký interní předpis ohledně zabezpečení čelního skla (umístění folie, apod.). Po majiteli silnic nevymůžete nic... Auto by si měl pojistit jeho majitel, zaměstnavatel. No, a pokud tím majitelem jste vy, ať už fyzická či právnická osoba, tak Vám opravdu nezbude nic jiného než čelní sklo pojistit, ale i tak je tam docela vysoká spoluúčast. Pojišťovny celou škodu nehradí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.14 14:35
avatar

Přiznám se, že nechápu, v čem je problém. Auto je firemní - to je podstatné. Je tudíž na firmě, jak to má ošéfované. Naše služebáky mají sice taky havarijní, ale pokud mám správné info, tak skla jsou připojištěna v rámci povinného ručení.

Jinak k výměně skla - jsem na tom podobně - nemohu si dovolit být třeba den bez auta, sice mám možnost vzít si náhradní, ale to stěhování z auta do jiného je psycho , takže servis vetšinou řeším o sobotách, ale výměnu skla mě vždy udělali na počkání. Sklo měním takřka každoročně, jednou to bylo i třikrát do roka, ale žádný stres - zjistím, kde mají sklo skladem a kde to udělají na počkání a je to. Tyto firmy si to samy nafotí, pak tam udělají nějaký škrábance diamantem (asi kvůli vyřazení skla) a sklo vymění. Nikdy jsem s tím neměl problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 07:34

Vzhledem k tomu, že to auto teď stojí jinde, tak to nejde vymáhat po majiteli silnice. Auto je pojištěné, jelikož je firemní, tak nevím co řešíte, nechá se vyměnit na pojistku. Kdyby nebylo, tak ten kamion, od kterého to odletí opíšete SPZ, zavoláte policii. Ale i tak se to bude špatně prokazovat. Šlo by to z jeho pojistky. Jste jen řidič, ne majitel, tak nevím, proč to řešíte Vy?

doplněno 30.06.14 07:35:

olafe to je daň za vyhřívané přední sklo, na Fabii nestojí ani 5 :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 09:52
avatar

To repkin :

Vzhledem k tomu, že to auto teď stojí jinde, tak to nejde vymáhat po majiteli silnice.

To jste už fakt někdy úspěšně dokázal vyrazit prachy z majitele silnice?

Kdyby nebylo, tak ten kamion, od kterého to odletí opíšete SPZ, zavoláte policii.

Tak tohle jsem už zažil v dobách, kdy jsem jezdil s náklaďáky. Dotyčného ,,poškozeného´´ jsem upozornil, že jestli nemá nezpochybnitelný důkaz, že kámen odlétl od auta, které jsem řídil, budou mu nafakturovány případné prostoje jak náklaďáku, tak jeřábu, který na mě čekal. Kupodivu - vcelku rychle bylo vyřešeno.

Ono totiž ani případná HD kamera většinou šutr nezaregistruje, pokud není velký jak cihla. Natož aby se dalo exaktně zjistit, od kterého auta to odlétlo.

Prostě a jednoduše - myslím, že je normální se připojistit a neřešit pak podobné záležitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 30.06.14 10:44

Tohle na jednu stranu chápu - jsme v ČR a spousta lidí toho zneužívá - s rozbitým sklem najede za náklaďák a za chvíli ho zastaví jakože to bylo od něj.

Na druhou stranu z náklaďáků s hlínou těch šutrů lítá hodně a pokud to někomu vysklí okno tak je zase sviňárna odpálkovat poškozeného "bez důkazu vinu neuznám"

Skoda že nejsme s morálkou na takové úrovni, že by to nikdo nezneužíval, jak poškozený, tak viník a ani pojišťovna (za tohle by nebrala bonusy). To je ale nereálné, takže nám zbývá pojistit skla nebo počítat že to zaplatim ze svého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 29.06.14 14:28

pojistit dobré,ale pořádně. dal jsem si na pět tisíc a teď, když bych potřeboval sklo vyměnit, tak mi řekli v servisu 13 tis.za vyhřívané přední sklo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 10:04
avatar

Pane Olafe zlobte se nebo ne,ale když vím že nejlevnější čelní sklo na auto stojí přes deset tisíc,tak si nedám pojistku na 5000 to by udělal akorát ... !

To jsem si dovolil u svého,kde mám základ nejobyčejnější co se na daný model dávalo,cenově bez bausetu a práce cca2-3000kč!

doplněno 30.06.14 10:48:

Asd-asi je to tak!

doplněno 30.06.14 13:49:

Tak nyní již víte. sry ale předtím mi to nedalo,holt každej uvažujeme jinak!Já si nejprve zjistil a pak připojistil a udělal dobře§Během jednoho roku 2x výměna poprve doplatek jen 329kč a podruhé nic,dokonce jsem nikam nemusel,přijeli na parkoviště před panelák a vyměnili!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 30.06.14 10:34

Tipnul bych, že netušil kolik to okno stojí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.06.14 13:11

věc se má tak. nevím, že nejlevnější sklo stojí přes deset tisíc. když jsem měnil poprvé a naposled sklo, tak mě to stálo na Escortu pět tisíc v servisu. bral jsem to tak, že Focus je stejná paštika a tak jsem v pojišťovně dlouho nepřemýšlel, na otázku, jestli chci pojistit. pokud bych si ho měnil sám, mohl bych se dostat na šest tisíc, nakonec jsem se o moc nesekl. u nevyhřívaného do čtyř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 10:39

Proto jsem se v servisu v předstihu informoval, kolik stojí orientačně výměna skla. Bylo mi sděleno, že přibližně 15 tisíc a já jsem se podle toho zařídil. Mimochodem - v mém případě se za tuto cenu jedná o obyčejné sklo bez vyhřívání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 13:54
avatar

Pokud není sklo pojištěno a zaměstnavatel na to nepřistoupí,asi bych to neřešil,pokud na autě nemáte nějakou nechutnou spoluůčast.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 05:52

čelní sklo kdo zaplatí? pokud máte pojištěný sklo tak to zaplatí přece pojištovna

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.