Nový řp., skupiny a podskupiny

Od: Datum: 28.06.14 18:17 odpovědí: 6 změna: 28.06.14 23:17

Dobrý den.

Dělal jsem řidičák asi tak před osmi lety na sk. B. Sk. B mám také zapsanou. Nicvíc ovšem. Přítelkyně řp. dodělala nedávno a má tam i sk Am B1.. Neví někdo jak je to možné, že někdo dostane další skupinu a podskupinu navíc? Moc děkuji.

doplněno 28.06.14 19:09:

Dobrá, ale co tedy to Am? :) To by měl být jestli se nepletu moped? Nebo dříve i snad motorka do 50ccm..?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 18:18

Dobrý den, od r. 2013 pod Sk. B automaticky patří i B1, před rokem 2013 tam patřila jen Am

---------------------------

Chyba, spletl jsem to B1 (Opravňuje k řízení motorových tříkolových a čtyřkolových vozidel spadajících do skupiny B, jejichž maximální konstrukční rychlost převyšuje (sic!) 45 km/h nebo jsou poháněná spalovacím motorem o objemu válců převyšujícím (sic!) 50 ccm nebo jsou poháněna jakýmkoli jiným zařízením srovnatelného výkonu. Pohotovostní hmotnost těchto vozidel nesmí být vyšší než 550 kg, do pohotovostní hmotnosti vozidla elektricky poháněného se nezapočítává hmotnost akumulátorů.)

Ohodnoceno: 0x

Od: betaraybill*
Datum: 28.06.14 18:32

Tak ono pokud se nepletu B1 znamená jen auto s automatem. Kdo má jen B1 a ne obyčejné B tak nemůže řídit auto s manuální převodovkou. Takhle to měla bejvalka. Tak tak dostala B1.

Od: trtr
Datum: 28.06.14 19:01

Zdravím, to není pravda. Toto je pouze k řízení vozidel viz citace kolegy nade mnou. V případě skupiny B v automatu se toto oprávnění omezí poznámkou, nemohou uvést B1, to by nebyl klasický osobák. Pokud tak je, tak žádat vysvětlení dříve, než je bude chtít PČR.

Datum: 28.06.14 20:14

S B - moto 50ccm a rychlostt do 45km.. nebo pkd kód 150 tak jakoukoliv 50 , + vše co je ve skupině B1 + moto do 125ccm ,ovšem s variátorem!

Odkaz : http://www.autoweb.cz/skupiny…skupiny-ridicskych-opravneni/

doplněno 28.06.14 21:53:

Zde je "čerstvější odkaz : http://www.ibesip.cz/cz/legis…-opravneni-a-ridicske-prukazy

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.14 20:44

Ten článek je z roku 2006. nevím jestli je to pořád aktuální, v r. 2013 byly nějaké významné změny.

Datum: 28.06.14 23:17

Se skupinou B se získává i skupina B1 a AM (dříve to byla skupina A1 s omezením 150 a dnes to je motorka 125ccm s automatem).

Na novém řidičáku mám vypsány i nepoviné skupiny (které plynou ze zákona o skupinách, ale začalo se to opět vypisovat k vůli cestám do zahraničí).

Takže k B je B1,AM a zatím se asi nevypisuje ta motorka s tím automatem (tedy já ji alespoň vypsanou nemám, ale ze zákona mohu)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.