Auto pro vozíčkáře

Od: Datum: 28.06.14 15:39 odpovědí: 9 změna: 02.07.14 16:42

Zdravím Vás a potřebuji radu. Jezdíme Felicií combi, spokojenost s velikostí kufru ale bohužel má 13 let a tak přemýšlíme o novém autu. Hlavně potřebuji velký kufr na inv. vozík a eventuelně ještě dětský kočár. Vybrala jsem Citroen Berlingo 1,6 , myslíte si, že je má volba dobrá nebo máte lepší nápad. Cena nového vozu max. 400 000,-Kč. Dík za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 15:46

A co dacia Logan MCV? Známý jí á jako užitkáč a nemůže si jí vynachválit. A cena je celkem rozumná.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.14 16:02

Bohužel jak manžel slyší Dacia má kopřivku, líbila se mi ale ta neprošla.On uvažuje o Zafiře ale do té se mi hodně špatně nastupuje, to Berlingo by mi vyhovovalo víc.

Datum: 28.06.14 16:15

Dacia šla od svých začátků kvalitou hodně nahoru. Už to není tak hrozné jak to bývalo a má super poměr cena/výkon.

MVC 1,5 dci je fajn auto s malou spotřebou.

Nebo mrkněte na nový Dokker, ten má navíc zadní dveře jako šoupačky a to by se Vám mohlo občas hodit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.06.14 18:10

Bohužel jak manžel slyší Dacia má kopřivku, líbila se mi ale ta neprošla.On uvažuje o Zafiře

Já se zase panu manželovi tolik nedivím. Dacia je v podstatě ,,ošizený Renault. A Renault sám o sobě je naprosté synonymum nespolehlivosti. Už jsem to tu psal - měl jsem několik služebáků Renault ,,díky´´ této geniální značce jsem přišel o hromadu peněz - prostě jsem x-krát nedojel k zákazníkovi. Ač jsem kliďas, po nedlouhé době jsem chytl nerv a zavolal vedení, že jestli dostanu ještě jeden Rencek, tak jdu pryč z firmy. No, dostal jsem Partnera, sice měl namotáno okolo 300 tkm, ale bylo to HDI a jezdilo to spolehlivě.

Datum: 28.06.14 15:52

Berlingo je totéž co Peugeot Partner. Je to sice původem dodávka, ale i s tou plechovou verzí se mi jezdí velmi dobře. V pětimístné verzi máte opravdu prostorný vůz. Hlavně ty nové verze už nemají zadní nápravu s torzkami, což byla věc, která se u starších modelů po cca 200-250 tkm opravovala. Jen pro info - ve firmě jich máme tuším 6 a polovina z nich už má najeto přes 400.tkm bez nějakých zásadnějších problémů. Jistě, pár věcí se najde - mě třeba docela rozčílilo, když jsem ve sněhové břečce mordoval rezervu z pod auta, jelikož ten závěsný šroub totálně zarezl a nemít hasák a siky, tak to nevyndám. Jenže to je zase o tom, že je to původem dodávka a tak je to dělané tak, aby se nemusel vyrabovat celý zadní prostor, když chci vyndat rezervu. Pomůže to pravidelně promazávat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.14 16:28

Můj názor je ten,že pro vozíčkáře bude asi opravdu lepší berla nebo partner než dáčka ,ať již starší MCV nebo novější Doker!

To Promon- s tou rezervou máte pravdu,již by to PSA mohlo vyřešit také lépe! Na to je nej 2x ročně vyšroubit a pořádně máznou vazelinou!Tuhle jsem to musel odřezat abych ji mohl vyjmout,navrch jsem pak navařil hlavu s kolového šroubu a nyní OK!(ne na berle ale na xantii)

doplněno 28.06.14 20:21:

Je to sice OT,ale já tam mám normální běžný závit nic speciálního a jak píšu pravidelně mážu. Má to jen jednu výhodu.máte-li plný kufr, nemusíte při defektu vyložit celý kufr,ale na druhou stranu jak často kdo má defekt?!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.14 18:13

Když oni tam ti francouzský humoristi udělali ten horní díl z nějaké slitiny hliníku, spodní hák je ocel, cáká na to slaná břečka a aby to stálo za to, tak ani ten závit není normální, je to něco jemného. To fakt střízlivý nevymyslí

Datum: 28.06.14 18:23

Moc děkuji, tak to Berlingo nejspíš vyhraje.

doplněno 01.07.14 20:23:

Díky všem, dnes jsme obešli prodejny a Berlingo je jisté, sice bych si uměla představit i líbivější vůz ale na ten zase nemáme a sem se pohodlně naloží nesložený inv. vozík i dětský kočár, zadní sedadla jsou pro dvě autosedačky + 1 dospělý dostatečné, místa na nohy mohlo být i více. V prodejně měli k odběru pouze bílé a tak se barva musela objednat. Děkuji za rady.

Datum: 02.07.14 16:42

Tak ať autíčko jezdí bez poruchy! A vy bez nehody!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.