Denní světla

Od: Datum: 26.06.14 20:40 odpovědí: 11 změna: 01.07.14 20:10

Mám na autě namontovány denní světla,mají ovládací modul,zapojení 1 drát na plus baterii,1 drát na mínus baterii,1 drát na obrysová světla.Při nastartování se světla rozsvítí,po zapnutí obrysovek zhasnou.Potud vše v pořádku.Ujedu krátkou vzdálenost a světla zhasínají a opět se zapínají.Asi nějaký pokles napětí? Známý elektrikář vysvětloval že bude asi nutné vyměnit ovládací modul světel a jinak zapojit,ale nemá čas tak zkouším jinou pomoc.Díky za každou odpověď..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 20:55
Ano, tak tomu může být.
Modul měří napětí vozidlové sítě a na pokles napětí pod stanovenou mez (klidně i pod 13,5V) se světla prostě vypnou.
Jsou správně připojená? Není někde přechodový odpor ve vodičích, nebo špatný kontakt v přívodu napájení? Nebo v přívodu proudu od obrysových světel?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.14 21:00

Vedoucímu v práci to dělalo něco podobného.Vyměnili mu třikrát modul a stále stejné. Nakonec jsem přišel na to že byl přechoďák. Kabely spojili takovou tou pastovou zamačkávací svorkou. Měřák ukazoval normálně,ale při zátěži to po chvilce začalo zlobit.

Datum: 26.06.14 21:01

Pokud jsou připojena přímo na +,- a obrysovky, bude to opravdu tak jak píše @martinhajek, protože si nedokážu vysvětlit, jakým jiným způsobem by rozpoznaly běh motoru.

Uvažoval bych o přepojení za spínací skříňku, tedy napětí bude jen při klíči v poloze 1 a obejití tohoto "kontrolovacího" obvodu.

Potom budou svítit vždy při běhu motoru (nebo zapnutém zapalování), pokud nebudou svítit jiná světla.

doplněno 27.06.14 00:08:

pokud by se zbytek nechal jak je, tak by se tím nic nevyřešilo. Musel by se upravit samotný obvod v řízení světel, aby byl jakoby sepnut trvale a ne jen při zvýšeném napětí.

Od: ladinek60*
Datum: 26.06.14 22:11

To by znamenalo připojit plus místo na baterii na spínačku a ostatní nechat jak je?

Datum: 26.06.14 22:19

Záleží na modulu co píšou,některé se zapojují přez spínačku,některé na přímo které reagují na pokles napětí.

Od: tombrava
Datum: 27.06.14 00:26

no u jednoduchých mezmodulových led-SDS se zapojuje červený na klíčkem spínané plus někde poblíž světel třeba na čidle zpátečky na převodovce a černý na "falešné" mínus, což je drát do potkávacích světel. Toto zapojení způsobí sepnutí SDS při zapnutí klíčku a pozdější vypnutí při aktivaci potkávaček, protože SDS se odpojí ztrátou minusu tím, že začne proudit 12V do potkávaček...

Datum: 27.06.14 07:55

Denní světla mám připojeny bez spínacího modulu tak,že plus pól je připojen na pojistku palivového čerpadla a mínus pól na přívod proudu k parkovačce. Světla fungují bez problému.Pro jistotu jsem dal na přívod plusu ještě 5-ti ampérovou pojistku pro případ,že by se někde prodřel plusový káblík.

Datum: 28.06.14 14:24

Díky za odpověď.Já nejsem vůbec zběhlý v elektrice,tak se zeptám:U těch mých světel by znamenalo vyřadit zapojení přes modul,protože z toho modulu na jedné straně jsou 3 dráty,červený na plus k baterce,černý na mínus k baterce a oranžový na plus k obrysovkám a na druhé 4 kabely ke světlům.Jak se teda vyhnout tomu modulu?

Datum: 28.06.14 16:56

Modul jednoduše odstřihni,prodluž dráty od světel na požadovanou délku a zapoj plusový pól na pojistku benzinového čerpadla a mínus pól na přívod proudu do parkovaček.Nastartuješ-svítíš,zhasneš motor-nesvítíš.Rožneš hlavní světla,denní zhasnou.Je to přesně podle znění zákona a bez modulu.Pkd jsi z blízkosti Kralup,tak Ti to udělám zadara.

Datum: 28.06.14 17:06

no a pokud by nechtěl tahat drát až k pojistkovce tak já plus po klíčku beru s přívodu do čidla zpátečky

Datum: 01.07.14 20:10

Díky za odpověď,tohle bych měl zvládnout,akorát mám nafťáka tak možná zkusit na to čidlo zpátečky? Mám to trochu z ruky,jsem z Lomnice n.Popelkou,ale díky za nabídku.

doplněno 20.07.14 21:33:

Tak jsem to až dnes zkusil zapojit a opět malý problém,při tomhle zapojení žhaví parkovačky a svítí denní světla,přepnu na parkovačky,ty se rozsvítí a zhasnou denní světla,přehodil jsem dráty a zase nevypnou denní světla.Tak nevím teda co s tím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.