Můžu vyrobit falešný pokutový blok?

Od: Datum: 26.06.14 15:58 odpovědí: 12 změna: 08.07.14 16:50
avatar

Ahoj, u nás před domem na sídlišti je jedno místo pro invalidy. Věc se má tak, že naproti bydlí jeden starý pán, který i kdyby bylo kolem úplně prázdné parkoviště, tak to vždy postaví na to místo a nemá kartu invalidy. Problém je ten, že v okolí také bydlí paní s dcerou na vozíčku, která kartui invalidy má, ale jelikož přijíždí s ní déle než onen pán, nemá šanci se tam postavit a musí stát na 400m vzdáleném parkovišti a pak jí tlačit domů. Už jsem jí říkal, ať zavolá 156, že ten pán tam nemá co dělat, ale prý nechce bonzovat. Soused ho na to již upozorňoval, druhý den našel ulomený zadní stěrač na kapotě (náhoda?). Volat policii nechci, protože když přijedou, obejdou celou ulici a vím jak je to tam s parkováním těžké, ale tohle je vrchol drzosti. Tak sjsem si říkal, že bych si vyrobil "pokutový blok". nic konkrétního, bez vydavetel, jen by tam bylo, že se s tím a tím vozidlem dopustil toho a toho přestupku a že mu za to hrozí pokuta až tolik a tolik korun a že příště to bude řešeno přes MP. Je to legální?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 26.06.14 16:13

Vyrobit i použít, ovšem počítat s postihem. PB má pod sebou MF. Použijte "dětské" (a co s hologramem?) jen nevím k čemu to, když PB se nikde nestrkají, ale předají se při placení přestupci, kapišto? Volejte policii, spíše však ten, komu je místo zabíráno, tak se to dělá. Když nechce, trpí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 16:37
avatar
...bez ohledu na to kdy páni s kartou invalidů přijede,a bude ",zacpane" místo pro invalidy a okamžitě volat MP...takhle se stane dvakrát a dotyčný už tam parkovat nebude...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.14 17:02
avatar

Zavolat na "Měšťáky" může kdokoli, kdykoli. Tak bych to řešil. Kolikrát jsem jim volal kvůli ztraceným čoklům a všechno v pohodě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd*
Datum: 26.06.14 21:17

Jsou svéprávní? Pokud ano, tak jen na nich záleží co si nechají líbit. Pokud je místo obsazené "neinvalidou", tak můžou okamžitě volat policii a ta to musí řešit. Pokud to neudělají, tak je to jejich problém. Nebo to můžete udělat za ně. Na falešné bloky bych se vykašlal, s tím může být problém. Když už, tak lístek "parkujete na invalidech, nemáte tam co dělat. Už tam neparkujte, při opakování to bude řešeno policií" A jestli tam zaparkuje znova tak volat, to už je zase jeho blbost že se na upozornění vykašle a zaparkuje znova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 00:25
avatar

Ideální by bylo zavolat pokaždé MP. Od toho si je platíme. Nebo pokud nechcete, pomáhá vzít hodně silnou lihovou fixu a napsat na přední sklo vzkaz např. TADY NEPARKOVAT. Než aby pořád čistil sklo, raději začne parkovat jinde :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jinx®
Datum: 27.06.14 11:26
avatar

To je taky problem dohodnut sa styria chlapi a doniest take 100kg betonove kvetinace a dat mu to pred a za auto?Za mladi sme susedovu fiatku 850 doniesli susedovi do vchodu do cinziaku a dali sme ju priecne do chodby.No...trocha viac alkoholu ...bolo nas asi tak 5 a trvalo to do 10 min.A ta sranda potom...V case ked este neboli mobily a nikto nic nenahraval a nemali koho usvedcit...Inak keby mi dotycny ulomil stierac tak uz ma zemiak vo vyfuku a zatesnene dvere purpenou...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrgr*
Datum: 30.06.14 18:56

Nelze, pokutový blok je vybaven ochranným prvkem - holografickou značkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 07:38
avatar
Montážní pěnu do výfuku
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinx®
Datum: 04.07.14 09:02
avatar

Trochu popolievat roztokom na leptanie plosnych spojov...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 09:37
avatar

Nektere rady zde skutecne nechapu. Hlavne cizi auto neposkozujte, obzlast pred okny cele ulice. Pan si to musi resit sam, mozna mu to tlaceni az tak moc nevadi. Stary pan tam nema co parkovat, je to minimalne neslusne.

Jak jiz zminuji misto radci, jestli Vam opravdu vadi, tak volejte mestaky, at auto odtahnou. Po par odtazich a zaplacenych pokutach si to jiste pan rozmysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirdas
Datum: 08.07.14 11:35

Ideální je klasická VOSKOVÁ pastelka(Velice špatně se meje a při dešti stále nechává stopy) na přední sklo napsat slušné upozornění když to nepomůže volat MĚŠŤÁKY popřípadně CHOCHOLOUŠKA ten člověk patří do blázince. ()

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 16:50

Je to trochu mimo mísu. Nedávno jsem před jedním supermarketem v Německu vyslal manželku koupit u stánku občerstvení a protože parkoviště bylo beznadějně obsazené, řekl jsem si, že počkám na prázdném parkovišti pro invalidy. Cca deset parkovacích míst a všechny prázdné. Najednou tam přifrčela invalidní Němka a měli jste slyšet, jak mě z toho stání "vytroubila" -). A to jsem tam stál tak minutu, z auta jsem ani nevystoupil, manželka už platila a paní měla k dispozici devět volných míst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.