Tažný vozík - převod bez platné STK

Od: Datum: 25.06.14 17:14 odpovědí: 5 změna: 26.06.14 20:09

Dobrý den, máme doma tažný vozík, který byl v provozu, měl platnou STK a je tedy i s papíry a pojištěním. Nyní je STK propadlá a my bychom ho chtěli prodat. Vozík má závadu, kterou je potřeba opravit a to už bychom nechtěli dělat. Nyní neprojde bez opravy STK. Když vozík za pár korun někomu prodáme co je potřeba udělat pro odhlášení a zda nebude problém s aktuálně propadlou STK při prodeji.Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.14 17:17
avatar

problém vy nebude mít žádný nový majitel si vozík koupí přepíše a pokud ho bude chtít provozovat tak opraví a udělá STK

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.06.14 19:50
avatar

Tome, prodej a převod se uskuteční naprosto stejně, jako když máte platnou technickou.

Bez problému..

doplněno 26.06.14 15:19:

Tome, na úřad nebudete brát značku, není třeba.

Vezmete občanku, vyplněnou žádost, oba techničáky, nic jiného není třeba.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tom*
Datum: 26.06.14 14:49

Díky za odpovědi, jestli to dobře chápu tak až bude na vozík vážný zájemce půjdu vozík odhlásit na svůj úřad (s sebou malý techničák, velký techničák a SPZ - pokud bude zájemce z jiného kraje). Odhlásím na nového majitele (potřebuji asi jméno a adresu s rodným číslem) a následně odhlásím z povinného ručení. Předám vozík s velkým TP kde už bude (polopřevod) na nového majitele. Nový zákazník si poté může vozík opravit, pojistit a může hurá na evidenční prohlídkou a STK. Tom

Od: milan23*
Datum: 26.06.14 20:09
Přesně tak, jen ty SPZ na vozíku necháte, nový majitel je, až půjde přihlásit odevzdá(pokud je z jiného kraje) nebo si je pokud je ze stejného může nechat.Mě se při koupi auta stalo, že prodávající( stejný kraj) mě požádal abych nejezdil s jeho SPZ, jiný mi řekl že mu to nevadí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 25.06.14 20:19
Nevím jestli kupujícímu udělají evidenční kontrolu nutnou pro přepis.Pokud se o platnost STK nezajímají riskuje max. že ho cestou zastaví a odmění PČR.Vás to ale nemusí jako prodávající zajímat.
doplněno 25.06.14 20:24: Rozhodně bych neplatnou STK a popis technického stavu vozíku(včetně závady)zmínil v kupní smlouvě.Nikdy nevíte na jakého chytrolína při prodeji narazíte.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.