Mazda 323 1.8i GLX

Od: Datum: 25.06.14 15:36 odpovědí: 6 změna: 25.06.14 23:05

Dobrý den chci se zeptat jeslti někdo nemá zkušenosti s Mazda 323 1.8i GLX

Byl bych vděčný za jakoukoli radu .

Předem děkuji

doplněno 25.06.14 16:11:

třeba taková http://auta.yauto.cz/mazda-323-1-8i-glx-1872311.html

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 25.06.14 16:22

S jakou konkretne?

1.8 Grand Luxury :) se delala ve verzi F i S a v 5. (BG) i v 6. (BH a BA) generaci.

doplněno 25.06.14 16:38:

Jo, uz vidim to doplneni. BH

Na svoji dobu a na sedan nizsi stredni tridy auto s nadprumernym vnitrnim prostorem i na zadnich sedadlech, na kolena i nad hlavou, a i s velkym kufrem (opet ve srovnani s tehdejsi konkurenci).

Motor BP 1.8 je drzak, pri pretrhnuti remenu se pisty nepotkaji s ventilama (vyhoda vsech benzinovych mazd te doby), pouze se u starsich ozyvaji hydrostely. Je jich 16 a od Nippartu je kazde za litr. Nastesti jdou docela uspesne rozebrat a vycistit a pokud selze i to, tak na foru 323 se kdysi nechali sehnat nove za tusim 200-300/kus.

Jako u kazde mazdy je potreba davat pozor na rez na podvozkovych castech (zadni napravnice bude vysoce pravdepodobne dost ozrana) a take u zadnich lemu se rady tvori puchyre.

Podvozkove je super. Tehdy se auta nizsi stredni tridy vzadu bezne vybavovali pokrocilymi napravami a nejinak je tomu i zde.

Elektrika funguje spolehlive, zarovky nepraskaji :)

Pripadne opravy samozrejme nejsou za hubicku, je to holt Japonec. Pokud by mela byt motorove hrorsi, tak nebrat, pac to jedinne je na aute jeste cenne. Jiny motor v dobre kondici jen tak nesezenes.

Nevim, co vic napsat. Dyztak se ptej.

Ohodnoceno: 2x

Od: montyy*
Datum: 25.06.14 16:25

dal jsem tam odkaz na jedu co jsem našel :D

Datum: 25.06.14 19:27

jojo .,, já si tam sebou vezmu známého ze servisu aby se na to podíval, jelikož já o tom vím fakt prd.

Takže tvrdíš že když bude ten motor relativně v pohodě tak bych to měl koupit?

Ještě otázka kolik je tak průměrná spotřeba na tyhle motory?

Od: axus®
Datum: 25.06.14 22:15

To nevim, jestli to mas koupit. To musis vedet hlavne Ty, jestli to chces. Pokud shledate, ze je auto v pohode, tak s nim chybu neudelas a bude spolehlive slouzit.

Ale samozrejme to bude stare auto, ktera bude mit sve nejlepsi davno za sebou. Jako kazda 16+ ojetina. A nikdo Ti nezaruci, ze predchozi majitele se o to starali, coz nemusi byt hned pri koupi patrne.

Kazdopadne pri sebemensim naznaku problemu s motorem a prevodovkou nebrat. Jak sem rekl, na to jen tak levne nahrdni dily nesezenes.

Spotrebu pocitej min. 7,5 pri lehke "holcici" noze a pak uz jenom nohoru. Japonske motory maji rady vyssi otacky. Ale do deviti by si se mel s prumerem vejit i pri divocejsi jizde.

-

Jeste me napada, zkontrolujte peclive okoli alternatoru. Jsou tam dva solenoidove ventily ovladajiíci promenne sani (VIS a VTCS), kterym se rady lamali nastrcky na hadicky. Tak at tam nevisi zadna volna. Ty je take problem sehnat.

-

Kdyz to koupis, ozvi se, muzu Ti poslat kompletni dilensky manual.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.06.14 23:05

ok díky za všechny rady .,, jestli koupím tak se ozvu :)

Datum: 25.06.14 19:56

Kdysi jsem měl toto. https://www.google.cz/?gfe_rd…s_rd=ssl#q=Mazda+626+2.0+1981

Na dvoulitr příjemná spotřeba, kolem 7.L a na delší jízdy klidně kolem šesti. Za tři roky, co jsem to tenkrát měl, žádná porucha.!

Přesné řazení, neskutečně výkonné topení, spokojenost. *palec*

Japonce bych se nebál.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.