Odcházející svíčky. Jawa 350 638

Od: Datum: 24.06.14 12:40 odpovědí: 9 změna: 27.06.14 13:32

Dobrý den,

mám motorku Jawa 350 typ 638. Asi tak půl roku zpátky mi svíčka propálila píst v pravém válci. Tak jsem nechal udělat výbrus. Koupil nové písty a svíčky. Jelo to krásně. Startovala v úplně v pohodě i za studena. Ale teď mám takový problém. Asi odešla svíčka v pravém válci. Jel jsem na normální projížďku a trochu jsem klepel výfukem o kámen. Ale úplně v pohodě. Je trochu promáčknutý, ale žádná díra. Dojel jsem domů naprosto v pohodě. Když jsem ale po hodině stání motorku nastartoval, bylo slyšet že jede jenom na jeden válec. Zkoušel jsem to rozjet, ale nic. Tak jsem vytočil svíčky a svíčka v pravém válci byla totálně černá. Svíčka v levém měla krásnou cihlovou barvu, takže je naprosto jasné, že pálí jenom levý válec. Svíčku jsem vyčistil, usadil, nastartoval jsem a v pohodě. Když jsem to ale chcípl a nastartoval znovu, tak zase nic. Dal jsem tam starou svíčku co jsem někde našel. Dojel jsem tak 5 km a domů jsem jel zase na jeden válec. Nevím proč. Je blbost aby ty svíčky takhle rychle odešli, ne? Jsou nové. Sotva půl roku staré a to jsem na tom začal jezdit teprve nedávno. Jsou to klasické Brisk N15C. Napadlo mě, že jsem to zavinil tím výfukem, ale opravdu to nic moc není. Co když je ten výfuk ucpaný, válec se nečistí a na svíčce se usazuje bordel? Je to moc velká náhoda.

Děkuji za odpověď.

František Pártl


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.14 12:52
avatar

Zkusil bych se podíval na ten výfuk. Vypadá to tak, že je někde trošku "přicpaný" a válec si tím pádem nenatáhne směs.

Jinak, já jsem používal svíčky NGK a byl jsem spokojen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fpartl
Datum: 24.06.14 14:16

Dobře, děkuji. A ještě bych se tedy zeptal jak bezpečně vyčistit výfuk. Vím že se vypalují, ale celkem se toho bojím. Tak bych se chtěl zeptat jak se to dělá spárvně, popřípadě jestli na to máte nějakou metodu.

Datum: 24.06.14 14:41
avatar

Na pravé straně za dynamem je na klikovce gufero,které bývá vadné, nebo se při montáži poškodí netěsní a tak může přisávat falešný vzduch. Tak směs je pak špatná Pravý válec špatně zapaluje. a ta svíčka podle toho vypadá.Bývala lo taková typická vada když motor neměl pravidelný zvuk (chod)

doplněno 24.06.14 15:23:

V případě ucpaného výfuku by motor vůbec netáhl a ne po výměně svíčky jel 5 km a pak se porouchal. Tam Vám výměna svíčky nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fpartl
Datum: 24.06.14 15:06

Jak ale říkám. Jelo to naprosto v pohodě. Startovalo to jako nic. Prostě absolutní nádhera. Je to moc velká náhoda že se to začalo dělat po tý ráně do kolene co jsem tomu v neděli dal. Ani nevím, kdy jsem ty výfuky naposledy čistil. Já teda nikdy, protože to neumím. A když jsem to koleno trochu zmáčknul, tak se to asi ucpalo. Na to selkem sázím. Akorát nejsem doma. Takže na to koleno kouknu až v sobotu.

Od: asd*
Datum: 24.06.14 15:36

Tenhle motor vůbec neznám, ale nemůže jít do pravého válce olej z klikovky nebo převodovky? - zasviní svíčku a ta přestane pálit... Falešný vzduch by znamenal chudou směs a svíčka by byla bílá. Ucpaný výfuk to nebude, to by nejela pořád stejně a ne chvíli dobře a pak šmytec.

Foto svíčky napoví. Vadnou svíčku bych vyloučil prohozením svíček, pokud to je svíčkou tak přestane pálit druhý válec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 24.06.14 17:22

Zkontrolujte kabely zapalování k válci co nepálí může být jen vadný kontakt. Výfuk můžete vytáhnout a zkontrolovat ale tím to nebude jen ho můžete vyčistit. Pokud to udělalo náhle bude to jen v kabelech nebo zkuste jiný typ svíček. http://www.jawamania.info/technika/detail.aspx?techid=51 Přikládám pro jistotu odkaz na dílenskou příručku snad pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fpartl
Datum: 27.06.14 11:26

Znova jsem tu mašinu zkouknul a asi mi do válce teče nějakej bordel. Nakopnul jsem jí a jela v pohodě. Nechal jsem jí na volnoběh běžet tak maximálně 5 minut a zase ten pravej válec začal vynechávat. Koukal jsem na to koleno a opravdu to nic není. Sotva škráblej lak. Výfukem to prostě nebude. Zato je ten pravej vejfuk pěkně zadělanej. Jak na konci, tak mezi kolenem a výfukem. Výfuk je zadělanej od nějakýho černýho hnusu, takže tam asi fakt teče olej. Jsem naštvanej nevím co s tím. Podle toho co jsem četl to asi bude to gufero, ale nikdy jsem to neměl rozebraný až na kliku. Vlastně jsem u týhle motorky nikdy nepůlil motor a to asi pro výměnu toho těsnění je třeba, co? Dřív mi to dělal jeden starší pán co dělal inženýra ve Strakonicích v ČZ, takže naprostá spokojenost. Sám jsem si nechal dělat výbrus a měnil písty, když mi v něm svíčka udělala díru. To bylo právě teď na začátku roku. Mimochodem také to bylo v pravém válci, ale to s nynějším problémem nemá co dělat. Děkuji moc za rady. Opravdu nevím jestli se do té výměny mám pouštět.

Od: fpartl
Datum: 27.06.14 12:13

Nemohl jsem ten olej ve válci taky udělat tím jak s ní ťuknul o ten kámen? Tomu výfuku opravdu nic není, ale co když tam něco prasklo? To je asi blbost, co?

Od: asd*
Datum: 27.06.14 13:32

Právě že tohle je pravděpodobné. Chce to začít od jednoduchých věcí - ověřit zapalování atd. až pak ty složitější. Napadá mě ten olej z převodovky přes gufero, trhlinu atd. ale tenhle motor vůbec neznám tak to jsou jen obecné kecy...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.